Výhody registrácie u Flymeto
  1. Generátor najlacnejších leteniek.
  2. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  3. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
 Predávajte vlastné zájazdy
 Tvorte svoje itinerára
 Pohodlné hľadanie
 500 miliónov letov do 10s
 1.5 miliónov hotelov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Vancouver (YVR)

Rüdesheim ozdobou na Rýne
Vysoké skalné útesy a stráne viničom porastené, mohutná rieka, hrady a strážnej veže rozosiate po okolitých kopcoch stráži celé toto nádherné historické mesto. Niet divu, že Rüdesheim odnepamäti lákalo básnikmi a okúzľoval pútnikov. Uličky s hrázdenými domami a útulnými reštauráciami lákajú na posedenie. Zavítajte aj do bývalého šľachtického sídla Brömserhof zo 13. stor., V ktorom sa teraz nachádza múzeum hudobných nástrojov. Ohromujúca gigantické flašinetu a orchestrióny sú mnohokrát tak veľké, že zaberú takmer celú miestnosť.
Nov 19, 2015 2 min
Čtěte více

Opäť niečo pre milovníkov turistiky - v nespútanej kanadskej divočine si prečistíte hlavu!

Už z okienka v lietadle zbadáte nádherné hory a ľadovce Grónska pokryté čerstvým snehom s modrými jazierkami. Do Vancouveru zostáva ešte kus cesty, avšak výhľady na krajinu z vtáčej perspektívy cestu urýchli. Do Kanady, ak mierite do divokej prírody, je najlepšie sa vydať v letných mesiacoch, kedy je tu prijateľnejšie počasie. Za jasného počasia môžete vidieť vrcholky zasnežených hôr - neskutočná podívaná!

Ak budete mať šťastie na sparné dni, od mora zaváňa čerstvý vetrík, ktorý zabráni prílišnému dusný. Vancouver má najpríjemnejšie podnebie v celej Kanade.

Než sa vydáte aj na niekoľkých týždenný pobyt uprostred divočiny, nezabudnite si pozrieť tiež centrum Vancouveri, kde stojí za videnie rozľahlý Stanley park, Downtown s množstvom mrakodrapov, pestrofarebný China town, v Granville Island uvidíte veľa kotviacich lodí.

Ak nie je treking ani pobyt mimo civilizáciu pre vás to pravé, iste budete spokojní aj s miestnymi krásnymi plážami, ktoré môžete využiť na relaxáciu i hranie volejbalu. Milovníci športu budú nadšení niekoľkých kilometrovými dráhami pre inline korčuľovanie pozdĺž pobrežia. Ale aj veľa ďalších športových aktivít tu môžete prevádzkovať, napríklad: cyklistika, jogging, potápanie, jachting, hranie golfu, baseballu, v zime oceníte aj veľa dostupných zjazdoviek a bežeckých tratí.

Vo Vancouveri sa nudiť nebudete!

Neďaleko Downtown je tisícka Grouse Mountain, skvelá je v tom, že sa tu môžete dostať aj lanovkou, miestne túto horu využívajú miesto posilňovne, minimálne 1x týždenne sem vylezú a dole zídu lanovkou.

Veľmi skoro zistíte, ako veľmi milí a príjemní sú Kanaďania, túto krajinu si zamilujete.

Je na čase vydať sa za vysneným cieľom, v niektorej z autopožičovní si vyzdvihnite auto, ktoré vám uľahčia cestovanie. Vydajte sa na Rocky Mountains, lyžiarske stredisko Whistler v provinčnom parku Garibaldi je tiež nádherným mestečkom, ktoré by ste mali navštíviť. Cestou sa zastavte aj u jedinečných vodopádov Shannon. Pobyt v kempe môže byť tiež skvelým zážitkom pre každého, kto takú dovolenku podstúpi prvýkrát.

Celodenný výlet k jazeru Rainbow bude nezabudnuteľný, s nadmorskou výškou sa tiež podstatne mení okolitej vegetácie, aj keď je v údolí úmorné teplo, jazero na vrchole býva pomerne zamrznuté.

Okolo jazera Rainbow sa rozprestiera severská tundra, krásna a úchvatná krajina porastená ihličnany, lišajníky, vresom, machy a horským kvietím, oproti tomuto vyzerá údolie skôr ako tropický prales.

Jazero má piesčité dno, preto tiež iste aj vás zláka k príjemnému osvieženie, okolo je čistá trávnatá pláž.

Zastavte sa tiež v 100 Mile House, kempovanie je možné u Horse Lake, ktoré je obklopené lesmi. Mnoho miestnych tu vyráža na člnoch chytať ryby, ak budete mať možnosť, pridajte sa k nim.

Takáto dovolenka bude nezabudnuteľná, jedinečné ticho, panenská príroda a uvidieť na vlastné oči orla bielohlavého, jelene, pstruhy a večer načúvať kojotímu vytie, to zažije na vlastnej koži málokto. Nebo posiate hviezdami vám nedovolí od nočnej oblohy odtrhnúť zrakmi.

Prežite netradičné dovolenku v Kanade, zakúpte už teraz online práve u nás a ušetrite veľa peňazí!



Súvisiace články

Kategórie