Výhody registrácie u Flymeto
  1. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  2. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  3. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 Tvorte svoje itinerára
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 500 miliónov letov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Predávajte vlastné zájazdy
Letenky
Odkiaľ

Bratislava (BTS)   Budapest (BUD)

Kam

Catania (CTA)

Ohromujúca Sicília

Sicília, ktorá v amerických filmoch predstavuje domovinu všetkých mafiánskych rodín, je predovšetkým krásny stredomorský ostrov s bohatou históriou a kultúrou. Ohromujúca scenérie, dokonalé počasie a vynikajúce jedlo sú ďalšími skvelými dôvody, prečo by ste nemali Sicílii zo svojho zoznamu návštev vybrať. Úžasnú architektúru Sicília si môžete vychutnať vo všetkých hlavných mestách ostrova. Fanúšikovia architektúry však najčastejšie navštevujú región Val di Noto, miesto s neuveriteľnou barokovou architektúrou, ktorá bola zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Zvlášť atraktívne sú potom mestá ako Modica, Noto a Ragusa.

Až 280 ohromujúcich pláží všetkých druhov, od mestských pláží, malých zátok až po pláže v národných parkoch. Azúrová voda, čistý piesok a drsné pobrežie vytvára dokonalý kontrast. Či už sa rozhodnete stráviť čas kdekoľvek na Sicílii, počítajte s tým, že vždy nájdete pláž, ktorá vám bude vyhovovať.

K návšteve Talianska prispeje iste aj novinka, že sa talianska vláda rozhodla zrušiť karanténu pre prichádzajúce cestujúcich, a tiež zmierniť Lockdown už od 15. mája. Novo sa tak od tohto dňa môžete dostať do Talianska ak máte negatívny test, imunitu na COVID-19 alebo ste absolvovali kompletné očkovanie.

Flymeto - Ohromujúca Sicília

Kam sa pozrieť

Palermo

Palermo, hlavné mesto Sicílie, je údajne tým miestom, kde začala legendárny mafie svoje smutné dni. Nájdete tu neuveriteľné množstvo pamiatok a atrakcií v podobe kostolov, múzeí, divadiel a palácov, ale predovšetkým na Vás bude ešte v dnešnej dobe dýchať mafiánska nálada. Pri prechádzke mestom sem, tam uvidíte fotografie prepichnuté na stromoch s kvetinou, väčšinou sa jedná o novodobé mafiánske bossa. V meste stále platí nepísané mafiánska pravidlá pre tamojší život.

Etna

Etna je najväčší aktívna sopka v celej Európe. Veľmi často vybuchuje a posiela do oblak extrémne množstvo popola a nadýchaných mrakov, ktoré sa vznáša nad celým ostrovom. Aby ste sa dostali na vrchol, musíte vyšliapať 3323 metrov. Ak to zvládnete, očakávajte zážitok, na ktorý v živote nezabudnete.

Pamiatky a jedlo na Sicílii

Pokiaľ milujete legendách starovekého stredomoria, budete návštevou Sicílie absolútne očarení. Môžete napríklad navštíviť Syracuse, dokonale zachovalé antické mesto, ktoré bolo pridané na zoznam dedičstva UNESCO alebo stovky ďalších pamiatok, ktoré sú pomyselným zrkadlom dejín. Vypísať všetky krásne pamiatky by vydalo na samostatný článok, ale ak nejdete vyložene za históriou a pamiatkami, pokúste navštíviť a zhliadnuť aspoň chrám Cefalù alebo katedrálu v Mondreale, ktorá sa honosí najväčšou zbierkou kresťanských mozaík.

Ku každej dovolenke jednoznačne patrí ochutnávať lokálne kuchyni. Na Sicílii určite ochutnajte vynikajúcich občerstvenia na ulici a originálne sicílskej dezerty. Nenechajte si ujsť ochutnávku arancini, čo sú hlboko pražené gule plnené lahodnou ryžou a mäsovou náplňou alebo delikátna cannoli, chrumkavé pečivo plnené krémovou ricota a rôznymi ďalšími prísadami, ako sú čokoláda a pistácie.

Catania - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Ohromujúca Sicília
Flymeto - Ohromujúca Sicília
Flymeto - Ohromujúca Sicília
Prečo vycestovať do Európy s nami?
  1. Generátor najlacnejších leteniek.
  2. Silný zákaznícky servis.
  3. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 Predávajte vlastné zájazdy Pohodlné hľadanie Tvorte svoje itinerára

Nalaďte sa na sicílsku vlnu, spomaľte a učte sa užívať si života pomalším tempom.

Často kladené otázky o dovolenke na Sicílii

Kde kúpiť letenky do Talianska?

Najvýhodnejšie lety z Viedne môžete nájsť v našom online vyhľadávači.

Ako dlho trvá let na Sicílii?

Doba letu z Prahy do Palerma=4 h 25 min, ide o linku s prestupom. Vzdialenosť z Prahy=2.206 km.

Platia nejaké cestovné obmedzenia na Sicílii?

Talianska vláda rozhodla zrušiť karanténu pre prichádzajúce cestujúcich, a tiež zmierniť Lockdown už od 15. mája. Novo sa tak od tohto dňa môžete dostať do Talianska - ak máte negatívny test, imunitu na COVID-19 alebo ste absolvovali kompletné očkovanie.

Populárne kombinácie letovSúvisiace články

Kategórie