Výhody registrácie u Flymeto
  1. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  2. Silný zákaznícky servis.
  3. Generátor najlacnejších leteniek.
 Hovoríme vaším jazykom
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Predávajte vlastné zájazdy
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Londýn (LON)

Odleťte na víkend do Londýna, nebudete sklamaní

Hlavné mesto Veľkej Británie čiže Spojeného Kráľovstva. Je to jedno z najväčších svetových nákupných centier, kde sa stretávajú desiatky módnych značiek. Obrovská kozmopolitný metropoly. Žijú tu vedľa seba desiatky národností a to nielen z bývalého britského impéria, ale doslova z celého sveta.

Čo nesmiete v Londýne vynechať

Medzi najslávnejšie pamiatky a obchôdzky Londýna patria: Big Ben, Trafalgar Square, parlament, Westminsterské opátstvo alebo Buckinghamský palác. Páni tu ocenní štvrť Piccadilly, ktorá bývala plná pánskych klubov, predajní cigár a holičstvo. Pokiaľ si budete chcieť urobiť fotku s celebritou určite navštívte Museum Madame Tussaud. Kde môžete hodiť selfie treba s Leonardom DiCapriom.

Zviezť sa odporúčam doubledecker, najstarším metrom na svete a na London Eye ktorý vás zaručene zaujme. Na odpočinok si môžete sadnúť do niektorého z mnohých parkov.

Za zmienku tiež stojí kráľovnino sídlo Windsor a bájny Winchester s katedrálou, kde je pochovaná napríklad spisovateľka Jane Austen. Nevynechajte ani mystický Stonehenge.

Hrad vo Windsore na začiatku 90.rokov hrad asi z polovice vyhorel, väčšinu hodnotných vecí sa na šťastie podarilo zachrániť, kráľovná sa rozhodla opravu hradu uhradiť za utŕžené vstupné z prehliadok a to aj Buckinghamského paláca. Preto sa na prelome augusta a septembra keď kráľovná zamieri na letné silo môžete do Buckinghamského paláca pozrieť.

Pre fanúšikov Harryho Pottera

Odporúčam sa tiež pozrieť do miest, kde sa natáčala slávna séria Harryho Pottera, ktorá sa nachádza vo Warner Bros Studio v Leavesdeanu. Môžete si urobiť prechádzku po Bradavickej hale, Dumbledorovej pracovni, Šikmej ulici alebo sa zastaviť do obchodu s čarodejníckymi paličkami.

Londýn je nádherné mesto, ktoré stojí za to navštíviť najmenej na víkend. Kúpte si a užite si jar v tejto nádhernej krajine.Súvisiace články

Tagy

Kategórie