Výhody registrácie u Flymeto
  1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
 Predávajte vlastné zájazdy
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Tvorte svoje itinerára
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Hovoríme vaším jazykom
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Istanbul (IST)

Ochutnajte Tureckú kuchyňu

Turecko je štát ležiaci v Malej Ázii a z menšej časti v juhovýchodnej Európe.Istanbul je bohatšie a v niektorých veciach modernejšie mesto ako napríklad Praha. Naopak na východe okolo Vaňu je veľká chudoba.Pri normálnej turistike sa človek dostane hlavne do tých bohatších častí Turecka. Istanbul, Ankara a turistické letoviská na pobreží sú úplne bez problémov.

V Turecku je všeobecne relatívne lacno. Turecko je jednou z najlacnejších krajín, ktorá je bežným slovenským turistom v dosahu. Postupne sa ale zdražuje, ako v Turecku stúpa produktivita práce.

Najčastejšia a aj najrozumnejšia voľba slovenských cestovateľov mieri na Tureckú riviéru, kde si chcú užiť kúpanie, slniečko a kvapku exotiky. To je nížinná oblasť na južnom pobreží Malej Ázie okolo mesta Antalya. Veľa veľkých pláží, veľa ubytovania. Výborné možnosti cestovania po vnútrozemských pamiatkach (4 antické mestá) alebo do neďalekých hôr, napríklad do národného parku Olimpos. Letisko je pri meste Antalya.

V Turecku je naozaj čisto, žiadne skládky, pohodené odpadky, ale naopak. Možno sa nejaká tá menšia skládka nájde, ale určite v menšej miere ako u nás. Jediná vec je množstvo črepov.

Turecké jedlo

V Turecku je najrozšírenejší kebab.Je ich niekoľko rôznych druhov a tvoria väčšinu mäsových jedál. Základných druhov kebabov je našťastie len pár.

Döner kebab je pomaly opekané mäso na veľkom vertikálnom ražni, odkrojované po kúskoch. Kúsky mäsa sa podávajú väčšinou s ryžou alebo sa s nejakou zeleninou balia do pity, mäkké chlebové placky.

Pilav je pomenovanie pre ryžu. Avšak v niektorých oblastiach sa pod názvom pilav skrýva iné jedlo, ktoré vyzerá a chutí ako rizoto. Je teda viac druhov pilav. Dosť často sa tiež pripravujú na indický spôsob s indickým korením.

Iskender kebab je opekané hovädzie mäso podávané na kúskoch nakrájaného chleba (aby to vyzeralo, že je toho viac), poliate hustou červenou omáčkou a koreneným jogurtom.

SIS kebab sú špízy. Od tých, ktoré sa pripravujú na Slovensku, sa líšia málo. Kúsky mäsa sa na ihle prekladajú cibuľou, paprikou a paradajkami, a potom sa opečú.

V turistických oblastiach je to samozrejme trochu iné, nanešťastie. Tu pohostinnosť predstierajú obchodníci, aby na zákazníka urobili dojem a niečo mu predali. Všade inde, a to najmä vo vnútrozemí, je pohostinnosť úprimná. Máte už kúpenú letenku?Súvisiace články

Tagy

Kategórie