Pre cestu na Nový Zéland odporučí vopred zistiť, aké tam budete mať počasie. Majú to trochu obrátene ako u nás.

Počasie na Novom Zélande

Počasie na Novom Zélande je závislé podľa toho, na akom ostrove a na akom mieste sa návštevník nachádza. Iné počasie je na severnom výbežku Severného ostrova a iné na juhu, obe tieto miesta totiž delí cca 1200 km. Veľmi zjednodušene možno povedať, že na severe je počasie podobné ako v južnom Taliansku a na juhu ako v rakúskych Alpách, avšak s posunom pol roka. Ako iste čitateľ vie, keď je u nás leto, je na Novom Zélande zima a obrátene. Pre cestovateľov je optimálnym obdobím, kedy navštíviť Nový Zéland obdobie od decembra do marca, kedy je tam leto. Ale pozor na obdobie Vianoc, kedy sú prázdniny a veľa miestnych si berie dovolenku. To je potom všade plno ľudí.

Či už je návštevník na Južnom ostrove (ovšem severnejšie než Južné Alpy), alebo na Severnom, môže v lete cez deň pri pobreží očakávať teploty medzi 20 až 28 stupňami.

Vo vnútrozemí býva teplota o 3 až 7 stupňov vyššia. V noci sú v tejto oblasti teploty okolo 15 stupňov. Pokiaľ ide o dážď, tak najviac prší / sneží na juhu v horách a takisto k okoliu Taranaki.

Počasie v Aucklande

Najlepšie mesiace, kedy je v Aucklande dobré počasie, sú január až máj a november a december, kedy teplota dosahuje 16 až 24 st. Najchladnejšie sú jún až september, kedy je 14 - 16 st. C. Najviac prší v zime - od mája do septembra a potom v decembri.

Čo ďalej vedieť o Novom Zélande

Viete všetko pre cestu do Nového Zélandu? Je čas vybrať letenku.

vybrať letenku