Ako brána sveta Nového Zélandu slúži Auckland Airport, ktoré je jediným medzinárodným letiskom v Aucklandu. Jedná sa o spojenie medzinárodných a vnútroštátnych letov a je tu domov pre aerolinky Air New Zealand a Jetstar. Do Aucklandu a teda aj na Nový Zéland sa dostaneme z Európy za 25-30 hodín.

Než začnete nakupovať letenky

Než začnete kupovať letenky na Nový Zéland, je dobré si dopredu rozmyslieť koľko peňazí a času chceme do letenky investovať. Ak si zvolíme jeden prestup, cena letenky vyšplhá aj cez 30tis. Sk. S dvoma prestupy sa možno dostať na 22-24tis. Sk. S viac prestupy alebo dlhšími prestupy možno zohnať letenky aj lacnejšie.

Členovia

Najlepšie obdobie pre odlet

Od decembra do marca

Optimálne obdobie na návštevu Nového Zélandu

Na Nový Zéland

Lety z Prahy na Nový Zéland od 22tis. Kč

Do Aucklandu

Ceny zpátečních letenek od 22tis. Kč

Koľko stojí letenka na Nový Zéland

Nový Zéland je jedna z najvzdialenejších navštevovaných destinácií. To sa však odvíja od ceny. Z Prahy nelieta priamy spoj na Nový Zéland. Najrýchlejšie sa dostaneme na Zéland s dvoma prestupmi o približnej dĺžke letu 26 hodín. Koľko prestupov, ako dlhých sa samozrejme zobrazí na celkovej cene letenky. V priemere stojí letenka na Nový Zéland okolo 25tis. Sk na osobu so spiatočnou cestou, ale dajú sa zohnať aj lacnejšie.

Ceny leteniek na Nový Zéland

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy na Nový Zéland a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Auckland, EUR

Ceny leteniek z Viedne Viedne na Nový Zéland

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapešti do Auckland, EUR

Kedy kupovať letenku na Nový Zéland

Nesmieme zabúdať, že na Novom Zélande je všetko naopak. Nielen riadenie na druhej strane cesty, ale aj počasie. Keď je u nás zima, na Zélande je leto. Za štandardné ceny možno letieť na jeseň alebo v zime u nás. Ideálna doba pre odlet je od novembra do februára.

Najdrahšie letenky sú samozrejme cez Vianoce a Nový rok a samozrejme cez letné prázdniny júl a august. Letenky na Nový Zéland je potreba kúpiť s veľkým predstihom. Možno zakúpiť až rok dopredu, ale vhodná doba je 4-6 mesiacov pred odletom.

Najlepšie deň pre odlet na Nový Zéland

Najlepšie deň pre odlet na Nový Zéland je ten Váš deň. Vzhľadom k dĺžke letu a vzdialenosti sú ceny v týždni rovnaké alebo podobné ako pre odlet vo všedné dni.

Najlepšie obdobie pre odlet je január.

FAQ pre nákup leteniek na Nový Zéland

Pár nejčastějších otázek a odpovědí, co se týká letenek na Nový Zéland si zodpovíme níže. V případě, že budete mít nějaký další dotaz, neváhejte nás kontaktovat buď prostřednictvím online chatu nebo přes email service@flymeto.com

Aké letecké spoločnosti lietajú na Nový Zéland?

Vzhľadom k veľkej vzdialenosti Nového Zélandu od nás, máme niekoľko možností s kým na Nový Zéland letieť. Medzi najčastejšie aerolinky patria spoločnosti Emirates, Qatar, Lufthansa, Korean Air, China Eastern, Cathay Pacific, Singapore Airlines a iné. Medzi národné spoločnosti patria Jetstar a Air New Zealand. Všetko záleží na cene letenky a s akou spoločnosťou poletíme a koľko si zvolíme prestupov.

Ako dlho trvá let na Nový Zéland?

Doba cesty na Nový Zéland závisí predovšetkým od počtu a dĺžke prestupov. Najrýchlejší (a zvyčajne najdrahšie) spojenie cez Dubaj alebo Katar trvá od 27 hodín, cesta s dvoma prestupmi väčšinou trvá v rozmedzí 30 až 40 hodín, lety cez Čínu potom často aj vyše 50 hodín. Na Nový Zéland sa často lieta cez Singapur alebo Soul. Doba letu do medzipristátie býva asi 12 hodín, do cieľa potom ďalších 9 až 10 hod.

Kde kúpiť letenky na Nový Zéland?

Letenky na Nový Zéland pohodlne vyhľadajte na našom vyhľadávači. K stráženie tých najlepších cien vám pomôže náš strážny pes, ktorého si možno nastaviť podľa vlastných požadovaných preferencií. V prípade, že si nebudete s nákupom a vyhľadávaním istí, kedykoľvek sa môžete obrátiť na náš zákaznícky servis prostredníctvom online chatu alebo emailu.

Prečo kúpiť letenku u nás?

  1. Garancia najlacnejšieho nákupu.

  2. Dostaneme vás bezpečne späť domov.

  3. Vieme sa o vás počas cesty postarať.

Čo robiť po pristátí na Novom Zélande

Pred pristátím musí cestujúci vyplniť formulár, kde okrem iného uvedou, aké veci so sebou privážajú. Dôležité je nič nezabudnúť a pravdivo všetko deklarovať. Inak hrozí vysoká pokuta. Týka sa to predovšetkým potravín. Všeobecne platí, že je zakázané privážať mäso, rastliny a ich semená, ovocie a zeleninu.

Po pristátí a odbavenie ide cestujúci, ktorý uvedie, že vezie potraviny (nejaké má každý), na bio-kontrolu, kde ho čaká pohovor s úradníkom. Nie je to žiadna selanka ani zábava, inšpektori majú za úlohu zabezpečiť, aby sa na ostrovy nezavliekol žiadna choroba a ani ďalšie invazívne rastlina alebo živočích. Preto je dobré sa na pohovor dobre pripraviť a pri komunikácii jasne špecifikovať - samozrejme anglicky - čo za potraviny cestujúcich vezie. Ďalej je dobré hneď na letisku zakúpiť do mobilu pre-paid SIM kartu. Kupujúci môže totiž okamžite volať a využívať dáta, ktorých je u všetkých spoločností dosť. Najlepšie pokrytie má spoločnosť Spark a potom Vodafone.

Prečo ísť na Nový Zéland

Pretože je tam pekne! Sú tu dobrí a ochotní ľudia, krásna krajina a je tam dobre. Dobre sa tam dýcha - vzduch je čistý, čerstvý a vlahý. A je tam relatívne najlacnejšie z anglicky hovoriacich krajín.

Populárne kombinácie letov do Nového Zélandu

Odlety z Viedne

Odlety z Budapešti

Odlety z Bratislavy

Odlety z Krakowa

TIP

Aktuálne ceny leteniek pre celú krajinu, skúste kliknutie na odkaz do letenkátoru na letenky z Viedne do Nového Zélandu na všetky dostupné letiská alebo letenky z Budapešti do Nového Zélandu na všetky dostupné letiská.

Čo ďalej vedieť o Novom Zélande

Už máte letenku do Nového Zélandu? Prečítajte si sprievodcu o Novom Zélande.

Otvoriť sprievodca

Top letenky do Nového Zélandu