Výhody registrácie u Flymeto
  1. Generátor najlacnejších leteniek.
  2. Garancia najlacnejšieho nákupu.
  3. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 Hovoríme vaším jazykom
 Predávajte vlastné zájazdy
 Pohodlné hľadanie
 500 miliónov letov do 10s
 Tvorte svoje itinerára
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Edinburgh (EDI)

North Berwick a tajomný Tantallon Castle

Len neďaleko škótskeho mesta North Berwick nájdete zrúcaninu stredovekého hradu Tantallon Castle stojaceho na strmom útese proti skalnatému ostrovu Bass Rock. Miesto, kde stojí, zaujme každého návštevníka už z diaľky.

Tantallon Castle pochádza z roku 1350, bol založený grófom Williamom Douglasom. Po obliehaní hradu (17.stor.) Vojskom generála Monck bol rozsiahlo poškodený, zachovala sa iba štyri metre silná múr. Hrad od tejto doby, dochované sú iba obvodové múry, tajomná pivnici a pár miestností. Zvyšné trosky Tantallon Castle sú prístupné verejnosti, z hradu sa vám naskytne unikátny výhľad na more a útesy, hrad je obklopený nekonečnými zelenými lúkami a poliami. Avšak turisti sem prichádzajú z úplne iného dôvodu a chcú vidieť ducha!

Prechádzka hradom na vás bude pôsobiť trochu tajomne. V r. 2008 sa jednému turistovi podarilo vyfotografovať záhadnú postavu človeka, ktorý pripomínal svojím zjavom obyvateľov hradu z čias minulých. Traduje sa teda, že sa na fotografiu podarilo zachytiť škótskeho kráľa Jamesa V., ktorý tu bol ako dieťa väznený. Presvedčte sa o mystické atmosfére Tantallon Castle na vlastnej koži a vydajte sa do Škótska prežiť trochu adrenalínu!

Blízko hradu sa zo Severného mora vynára ostrovček Bass Rock, ktorá je domovom terejov bielych a ďalších morských vtákov, nie je divu, že bol Bass Rock vyhlásený prírodnou rezerváciou, ukrýva aj ruiny kláštora, starú väznicu a maják. K ostrovu môžete z mestečka North Berwick podniknúť výlet loďou a uvidieť krásnu prírodu a výhľady na more a okolitú krajinu za sprievodu krúžiacich vtákov nad ostrovčekom a ich kriku, spevu a štěbetání.

rezervujte teraz online a naplánujte si tak príjemný rodinný výlet do tajomnej krajiny!Súvisiace články

Tagy

Kategórie