Výhody registrácie u Flymeto
  1. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  2. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  3. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
 500 miliónov letov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Hovoríme vaším jazykom
 Tvorte svoje itinerára
 Pohodlné hľadanie
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

New York (NYC)

Ako si správne zvoliť sedadlo v lietadle
Mnoho z vás sa chystá za oddychom, a stále častejšie pribúda cestujúcich, ktorí poletia lietadlom úplne prvýkrát. Nie každý let trvá len pár hodín, doba letu sa môže v závislosti od vzdialenosti cieľovej destinácie výrazne pretiahnuť až na desiatky hodín strávených v lietadle. Preto je dôležité vybrať si správne sedadlo, ktoré pre vás bude pohodlné celú cestu. Ak cestujete s celou rodinou či skupinou, iste budete pokojnejší, keď budete sedieť spolu.
Sep 07, 2015 2 min
Čtěte více

New Yorkom na bicykli

Keď sa vydáte do New Yorku, málokto z nás uvažuje o tom, že sa ho vychutná zo sedla bicykla. V Amsterdame je to bežný dopravný prostriedok, ale trúfnete si aj na New York? Cykloboom tú prepukol relatívne nedávno, ale oproti Paríži, Berlínu, či Londýnu má táto americká metropola jednu podstatnú výhodu. A tou sú ulice ako podľa pravítka. V New Yorku predstavuje pravidelná sieť ulíc v kombinácii s číslovaním streets a Avenues takmer dokonalý navigačný systém, a preto navigácia mestom je úplne jednoduchá. A aj keď mesto má hustú sieť metra, na bicykli toho uvidíte omnoho viac.

Okolo sveta za pár minút

Chodníky pre cyklistov tu rastú ako huby po daždi. Z južného konca Manhattanu až na severnej vám to po 1. Avenue zaberie 45 minút jazdy po rovinke bez premýšľania, kedy a kam zabočiť. Prejdete postupne štvrte Chinatown, East Village, Midtown, Upper East Side, až sa dostanete do Harlemu. A určite pokračujte až do štvrte Belmont, ktorá je považovaná za pravú Little Italy a kde nájdete opravu autentickej talianskej reštaurácie. Opačným smerom, teda zo severu na juh, môžete ísť po západnej strane Manhattanu po cykloceste s nádhernými výhľadmi na New Jersey a rieku Hudson, ktorá z veľkej časti vedie cez zelené parky.

Prejsť Manhattan na šírku zaberie asi 20 minút a môžete sa dostať do Brooklynu alebo Queens. Po najdlhšej brooklinskej avenue - Bedford Avenue sa môžete prejsť zo slávneho Coney Islande až do Williamsburgu - epicentra Hipster a tiež sídla početnej židovskej komunity. Na bicykli vôbec skvele objavíte kultúrne a národnostné diverzitu mesta. Po BedfordAvenue prejdete ruskými, hispánskym, afroamerickými či poľskými štvrťami.

Pravá Amerika hneď za rohom

Najvyššie ako objaviť pravú Ameriku je práve na bicykli, pretože je to skvelý prostriedok, ako objavovať menej známe časti mesta. New York nie je len štvrť Manhattan, ale aj štvrti ako Brooklynu či Queens. A možno tomu nebudete veriť, ale Queens bola v roku 2015 zvolená sprievodcom Lonely Planet miestom č. 1, ktoré navštíviť v USA. Nasajete tu pocit autenticity, ktorý turističtějším častiam časom už vyprchal alebo sa úplne vytratil. Navštíviť tu môžete lokálne kaviarne, bistrá a reštaurácie zamerané na jedlá z celého sveta. Veľkým hitom poslednej doby sú tu minipivovary a zájsť si môžete dokonca aj na pláže, kde sa môžete natiahnuť a užiť trochu newyorského slnka. Ak sa vám zacnie po domove, navštívte českej krčmy Koliba a Bohemian Hall Beer Garden. Komu je proti srsti cyklistika vo veľkomeste, a aj napriek tomu si chce zajazdiť, tak ten by sa mal vydať na cyklotrasy napr. V Cental Parku alebo brooklynskému Prospect Parku.

A ako na to

V New Yorku funguje systém zdieľaných kolies, ktorý je známy z európskych metropol. Cyklista zaplatí jednorazovú čiastku 12 dolárov a môže si po dobu 24 hodín opakovane požičiavať koleso. Ak bicykel vráti do 30 minút, ďalšie poplatky už neplatia. Stojany kolies sú na Manhattane a v jeho blízkom okolí. Tento variant sa teda oplatí skôr na posúvanie medzi atrakciami. Pokiaľ chcete na bicykli projezdit celý deň, oplatí sa vám požičovňa (skúste na internete hľadať zľavové kupóny, napr. Na groupon.com) alebo služba Spinlister, kde prenajímajú bicykle a ďalšie športové vybavenie sami majitelia, ktorí ich práve nevyužívajú. A ak radi plánujete dopredu, tak svoju trasu po New Yorku si naplánujte na webe www.amny.com.Súvisiace články