Výhody registrácie u Flymeto
 1. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
 2. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 3. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Hovoríme vaším jazykom
 500 miliónov letov do 10s
 Pohodlné hľadanie
 Predávajte vlastné zájazdy
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

New York (NYC)

Dovolenka pri mori v Mexiku
Stredná Amerika a Karibik · Mexiko
Mar 18, 2021 3 min
Čtěte více
Seniori nad 55+, vydajte sa na víkend do Švajčiarska!
Pokiaľ máte túlavé topánky, a nikde nevydržíte dlhšie ako 2 dni, máme pre vás ďalšie perfektný nápad, ako sa zbaviť nudy doma pri televízii! Letecká doprava je lacná varianta cestovanie, komfort na palube moderných lietadiel je naozaj chvályhodný! Zbaľte si batoh a pohodlné topánky a spolu s vašimi rovnako aktívne naladenými priateľmi sa vydajte na príjemný víkend v tejto krásnej krajine. Zažite jedinečný celodenný výlet do oblasti malebných kúpeľných stredísk blízkosti Ženevského jazera.
Jan 28, 2016 2 min
Čtěte více

New York po celý týždeň zdarma

New York je po všetkých stránkach drahá destinácia, ale keď viete, ako na to, môžete výrazne ušetriť. Vstupy do múzeí sa v New Yorku pohybujú cez dvadsať dolárov. Výška vstupného je v niektorých múzeách len symbolická, zaplatiť môžete podľa svojho uváženia. V nedeľu však vo všetkých.

Pokiaľ má múzeum naozaj pevne stanovenú cenu, je bežné, že aspoň niektorý deň v týždni je vstupné dobrovoľné alebo dokonca úplne zadarmo. Využite preto tieto dni a ušetrite desiatky až stovky dolárov. Majte však na pamäti, že aj keď je vstupné voľné, musíte si v niektorých prípadoch aj tak vyzdvihnúť vstupenku, čo môže znamenať, že si vystojíte peknú radu. Dorazte teda na miesto s dostatočným predstihom, aby ste mali istotu, že vám na prehliadku nezostane viac ako pár minút.

Pondelok: American Museum of Natural History

Do Amerického prírodovedného múzea je vstup voľný (resp. Platí akcia zaplať, koľko chceš) každý deň. Toto múzeum je ale tak obrovské, že tu môžete stráviť pokojne celý týždeň. Navštívte ho hneď prvý deň a ak vás zaujme alebo nestihnete všetko, čo ste chceli, môžete sa sem počas týždňa kedykoľvek vrátiť. Jedno z najväčších múzeí sveta pozostáva z 25 prepojených budov a obsahuje napr. Kostry dinosaurov, niektoré z najvzácnejších exemplárov meteoritov alebo najväčší brúsený diamant na svete.

 • Ušetríte: $ 22
 • Kadiaľ sem: Central Park West & 79th St., New York, NY 10024
 • Otvorené je: Pondelok až piatok 10.00-17.45

Web: www.amnh.org

New York - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - SeanPavonePhoto | istockphoto.com
Flymeto - billnoll | istockphoto.com
Flymeto - littleny | istockphoto.com
Flymeto - wdstock | istockphoto.com
Prečo vycestovať do Severnej Ameriky s nami?
 1. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 2. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 3. Generátor najlacnejších leteniek.
 Pohodlné hľadanie 500 miliónov letov do 10s Hovoríme vaším jazykom

Utorok: National September 11 Memorial & Museum

V utorok môžete navštíviť pomník a múzeum 11. septembra. Na mieste, kde stáli dva mrakodrapy, sú dnes dva bazény s vodopádmi, ktoré kopirujú pôdorys pôvodných budov. Tvorcom pamätníka sa podarilo dokonale vystihnúť pocit prázdnoty, ktorý po tejto dominante mesta a obetiach tragédie zostal. Samotný pamätník je prístupný zadarmo, súčasťou komplexu je ale múzeum, do ktorého stojí základné vstupné 24 $. V utorok od 16.00 je však vstup voľný. Nezabudnite tiež si pozrieť novú dominantu mesta - Liberty Tower, ktorá stojí obďaleč.

 • Ušetríte: $ 24
 • Kadiaľ sem: Liberty streda, New York, NY 10006
 • Otvorené je:   - Pamätník od pondelka do nedele 7.30-21.00   - Múzeum od nedele do štvrtku 9.00-22.00, v piatok a sobotu 9.00-21.00

Web: www.911memorial.org

Streda: Bronx Zoo

Ak si chcete oddýchnuť od džungle veľkomesta, v stredu zamierte na návštevu jednej z najväčších zoologických záhrad sveta. Nachádza sa vo štvrti Bronx a na ploche 107 hektárov ponúka pohľad na 4 tisíc zvierat, ktoré reprezentujú viac ako tisícku zvieracích druhov. Zoo v Bronxe je unikátny tým, že sa snaží zvieratám vytvoriť čo najprirodzenejšie prostredie, a tak tu nenájdete klietky a výbehy obohnané pletivom, ale voľné priestranstvá ohraničené priekopy, kde si zvieratá pripadajú ako doma. Pohyb po ZOO si možno urýchliť kyvadlovou dopravou, safari vláčikom alebo visutou dráhou. Ročne navštívi ZOO cez 2 milióny návštevníkov, základné vstupné stojí 24.95 $, v stredu sa ale platí len dobrovoľný príspevok.

 • Ušetríte: $ 24,95
 • Kadiaľ sem: 2300 južný bulvár, Bronx, NY 10460
 • Otvorené je: Od pondelka do piatku od 10.00-17.00 h, sobota a nedeľa od 10.00-17.30

Web: bronxzoo.com

Štvrtok: Metropolitan Museum of Art

Metropolitné múzeum umenia je najstarším a najväčším múzeom v New Yorku. Ponúka exponáty od egyptských váz až po Rembrantove obrazy. Zbierka je tak rozsiahla, že nie je v žiadnom prípade v ľudských silách ju prejsť naraz. Aj tu je však možné múzeum navštíviť ktorýkoľvek deň v týždni za dobrovoľný poplatok. Tak ako si v Louvri nikto nenechá ujsť Monu Lisu, nemal by žiadny návštevník Metropolitného múzea vynechať práve zbierku egyptského umenia, ktorá tu patrí k tým najkrajším. Až sa budete cítiť unavení, dajte si drink na strešnej záhrade, odkiaľ je krásny výhľad na Central Park a mrakodrapy okolo 5. Avenue.

 • Ušetríte: $ 25
 • Kadiaľ sem: 1 000 Piata Avenue (na 82. ulici), NY 10028
 • Otvorené je: Od pondelka až do nedele od 9.30 - 17.30

Web: www.metmuseum.org

Piatok: MOMA a Whitney Museum

V piatok si na svoje prídu predovšetkým milovníci moderného umenia, aj keď to bude trochu Sophiina voľba. Voľné vstupy totiž ponúkajú dve z najslávnejších newyorských inštitúcií - Museum of Modern Art a Whitney Museum, a to ešte len v určitých časoch. Múzeum moderného umenia je považované za najlepšiu zbierku moderných západných majstrovských diel na svete a zadarmo sa tam pozriete od 16.00 do 20.00 hod. Môžete tu obdivovať diela Jacksona Pollocka, Pabla Picassa, Salvatora Dalího alebo Andyho Warhola. Nájdete tu ale aj diela Františka Kupku či fotografie Františka Drtikola.

New York - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - RoBeDeRo | istockphoto.com
Flymeto - onnes | istockphoto.com
Prečo vycestovať do Severnej Ameriky s nami?
 1. Silný zákaznícky servis.
 2. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 3. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 Pohodlné hľadanie Zdieľajte ponuky s priateľmi 500 miliónov letov do 10s

Whitney Museum sa sústreďuje na americké moderné umenie 20. a 21. storočia a v čase 19.00-21.30 tú zaplatíte len dobrovoľný príspevok. Múzeum od roku 2015 sídli v novej budove, ktorá je sama o sebe umeleckým dielom a z jej terás sa ponúka výborný výhľad na Manhattan. Cestu z jedného múzea do druhého zvládnete metrom za pol hodinky.

 • Ušetríte:   - 25 $ & mdash; MOMA   - 22 $ & mdash; Múzeum Whitney
 • Kadiaľ sem: MoMA, 11. západná 53. ul. & Mdash; medzi piatu avenue avenue of the Americas, NY 10019; Múzeum Whitney, 99 Gansevoort Street, NY 10014
 • Otvorené je: Streda až pondelok 10.30-17.30, utorok zatvorené (MOMA); Pondelok, streda, štvrtok, nedeľa 10.30-18.00, piatok a sobota 10.30-22.00, v utorok zatvorené (Whitney Museum)

Web: www.moma.org alebo whitney.org

Sobota: Guggenheimovo múzeum

Aj Guggenheimovo múzeum, ktoré ponúka vstup za dobrovoľný príspevok v sobotu v čase 17.45-19.45 h, patrí medzi najznámejšie múzeá na svete. Za návštevu stojí vďaka svojej zbierke, ktorá obsahuje diela Vasilija Kandineského, Marca Chagalla alebo Vincenta Van Gogha, tak v samotnej budove, ktorú navrhol slávny architekt Frank Lloyd Weber. Špirálovitá stavba ostro kontrastuje s pravouhlými domami v okolí a tento unikátny tvar zachováva aj vnútro galérie. Dnes jednoznačne patrí k ikonám mesta New York.

 • Ušetríte: $ 25
 • Kadiaľ sem:: 1071 Fifth Avenue, (medzi 88th a 89th Street), NY 10128
 • Otvorené je: pondelok, streda, piatok, nedeľa 10.00-17.45, utorok 10.00-21.00, sobota 10.00-19.45, štvrtok zatvorené

Web: www.guggenheim.org

Nedeľa: Frick Collection

Frick Collection sa môže pochváliť jednou z najvýznamnejších svetových zbierok západného maliarstva, sochárstva a úžitkového umenia. Sídli v neoklasicistickom pánskom dome Henryho Clay Fricka na Piatej Avenue. Tu môžete vidieť umelecké diela priamo v jeho domácnosti. A tak múzeum pripomína skôr útulný dom ako verejnú budovu. Zbierka obsahuje diela umelcov ako Goya, El Greco, Monet, Renoir, Vermeer a mnoho ďalších.

 • Ušetríte: $ 22
 • Kadiaľ sem: One East 70th Street & mdash; medzi piatym Madison Avenue, NY 10021
 • Otvorené je: Pondelok až sobota od 10.00 do 18.00, nedele medzi 11.00-17.00

Web: www.frick.org

Jeden tip navyše: Prievoz na Staten Island

New York je mesto na vode, a tak obľúbenou atrakciou sú aj plavby okolo Manhattanu. Pokiaľ ale využijete bezplatný trajekt na Staten Island, zažijete krásne výhľady na dolný Manhattan, New Jersey a Brooklyn a ešte poplávate neďaleko Sochy slobody.

Toto samozrejme ani zďaleka nie sú všetky atrakcie, na ktoré sa dá v New Yorku ísť zadarmo. Takže pokračovanie nabudúce …Súvisiace články