Výhody registrácie u Flymeto
  1. Garancia najlacnejšieho nákupu.
  2. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  3. Generátor najlacnejších leteniek.
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Tvorte svoje itinerára
 500 miliónov letov do 10s
 Predávajte vlastné zájazdy
 Pohodlné hľadanie
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Palma Mallorca (PMI)

Najobľúbenejšie destinácie pre vašu dovolenku, to je Mallorca!

Mallorca je najväčší z ostrovov Baleárskeho súostrovia. Je posiata palmami, slnečnými piesočnatými plážami a ponúka veľa krásnych miest na relaxáciu. Vďaka slnečnému a teplému počasie je Mallorca tou správnou voľbou aj na skvelú dovolenku v zime, či z kraja jari. Ak túžite po odpočinku na nádhernej pláži pri azúrového mora, počúvanie šumenie vĺn, alebo sa kochať západom slnka nad morskou hladinou, využite skvelé ponuky leteniek ihneď!

Na ostrov s prekrásnou prírodou budete spomínať ešte dlho po dovolenke. Mallorca je malý raj v Stredozemnom mori.

Flymeto - Najobľúbenejšie destinácie pre vašu dovolenku, to je Mallorca!

Vzhľadom k meniacim sa podmienkam odporúčame cestujúcim, aby pred cestou kontaktovali Informačné centrum pre cesty do zahraničia, tel. 22 41 83 200. Linka je k dispozícii v dňoch od pondelka do piatku, od 8 do 16h.

Lieta na Mallorku a koronavírus

Pred príletom do Španielska je nutné vyplniť formulár. Ďalej je potrebné mať PCR-test starý maximálne 72 hodín. Povinnosť testov sa nevzťahuje na deti mladšie ako šesť rokov. Pred návratom do Českej republiky je ešte nutné podstúpiť PCR-test, maximálne 72 hodín starý alebo antigénne test, 24 hodín starý.

Pri prílete na Mallorcu nie je nutné dodržiavať karanténu. Pri návrate do Českej Republiky je nutná čiastočná karanténa.

Aktuálne informácie

Jedným z najatraktívnejších miest pre nákupy je metropola Palma de Mallorca. Tu vás určite zaujmú niektoré miestne výrobky. Napríklad tunajší čipky z bielej látky zdobené typickým jazykovým vzorom. Medzi typické suveníry, patrí tiež napr. Umelé perly (základom je sklenená gulička potiahnutá perleťou), keramické výrobky známe pod pojmom majoliková keramika a keramické figúrky siurells (predtým prijatí tohto darčeka od milenca znamenalo potvrdenie vzťahu). Tiež určite nič nepokazíte výberom niektorého z lahodných čiernych vín alebo bylinným likérom Hierbas.

Narazíte tu na stovky obchodíkov, ktorým neodoláte! Preslávené “nákupný” uličky sa nachádza v centre starej Palmy, kde objavíte typické obchodíky so suvenírmi a ručnými výrobkami. Pre čerstvú zeleninu, ovocie, ale aj oblečenie môžete zájsť na miestne trhy. Konajú sa väčšinou každý deň dopoludnia okrem nedele.

Flymeto - Najobľúbenejšie destinácie pre vašu dovolenku, to je Mallorca!

Ak vám vyhladnete po nákupnej horúčke, môžete sa usadiť v jednej z miestnych krásnych reštaurácií, kde vám ponúknu pravej gastronomické zážitky zo španielskej, talianskej, dokonca aj arabské kuchyne. Pochutnať si môžete na typickom predjedla tapas aj studené polievke gazpacho. Ďalšou špecialitou sú tiež sopes mallorquines (zelenina zapečená s chlebom). Smäd tu najčastejšie uhasíme typickú Sangria, obľúbenými bylinnými likéry alebo španielskym značkovými vínami.

Flymeto - Najobľúbenejšie destinácie pre vašu dovolenku, to je Mallorca!

Po posilnenie sa môžete vydať oddýchnuť na niektorú z tunajších krásnych pláží. Kúsok od starobylého mestečka Santanyí leží nádherný prírodný park Mondragó s niekoľkými plážami a úžasnými prírodnými scenériami.

Flymeto - Najobľúbenejšie destinácie pre vašu dovolenku, to je Mallorca!

Za návštevu určite stojí dedinka Valldemossa, kde je najväčšou atrakciou kartuziánsky kráľovský kláštor Cartoixa de Valldemossa, ktorý je známy tým, že v týchto kláštorných celách kedysi pobýval skladateľ F. F. Chopin so svojou priateľkou G. Sandovou. V rámci základnej prehliadky môžete vidieť kláštorný kostol, starú lekáreň s pôvodným vybavením, knižnicu, niekoľko kláštorných ciel i múzeum. Pozrite si tiež kráľovský palác Palau del rei šancí.

Flymeto - Najobľúbenejšie destinácie pre vašu dovolenku, to je Mallorca!

Rezervujte si svoju letenku včas a ušetrite veľa peňazí i času.

Často kladené otázky o dovolenke na Malorke

Kde kúpiť letenky na Mallorcu?

Najlepšie spojenie je priamy let z Prahy alebo cenovo výhodný let z Rakúska alebo Nemecka.

Ako dlho trvá let na Mallorcu?

Priamy let z Prahy na letisko Palma de Mallorca trvá 2 hodiny 20 minút.

Potrebujem na Mallorcu vízum?

K vstupu na Mallorcu je protreby platný občiansky preukaz alebo cestovný pas. Pri pobyte dlhšie ako 90 dní je potrebná registrácia na cudzineckej polícii v Španielsku. Ekonomicky neaktívnym občanom ako napr. Dôchodcom, študentom a rentiérům je v Španielsku dovolené zdržiavať aj dlhodobo bez obmedzenia. Mačky a psy musia mať pri vstupe na Mallorcu potvrdenie o očkovaní proti besnote najdlhšie rok staré a EÚ Pet Passport.

Prečo letieť na Mallorcu s nami?

  1. Dostaneme vás bezpečne späť domov.

  2. Vieme sa o vás počas cesty postarať.

  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.Súvisiace články

Kategórie