Výhody registrácie u Flymeto
  1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  2. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  3. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Predávajte vlastné zájazdy
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Amman (AMM)

Seychely - raj na zemi
Afrika · Seychely
Nov 11, 2021 3 min
Čtěte více

Najkrajšie púšte sveta, ktoré musíte vidieť

Vydať sa do púšte vo vás vyvolá pocity strachu, zvláštnej atmosféry, rešpektu i jedinečnosti. Každý, kto sa na púšti ocitne, ucíti spaľujúce horúco, príjemný pocit jemného piesku a až ťaživé ticho. Poďme si predstaviť tie najkrajšie púšte sveta, ktoré nesmú chýbať na zozname správnemu dobroduhovi.

Sahara

Sahara je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa do púšte chcú vypraviť prvýkrát. Rozkladá sa na území desiatich afrických štátov. Vidieť na vlastné oči Saharu je možné najjednoduchšie v Maroku, Egypte či v Tunise. Nalákať vás môžu duny pri marockom mestečku Mhamid, kde si môžete zaplatiť aj dlhší výlet do púšte a to ako ofroady či štvorkolkami, tak aj klasicky s ťavami.

Flymeto - Najkrajšie púšte sveta, ktoré musíte vidieť

Jordánsko: Wadi Rum

Najzaujímavejším miestom bude pre vás Jordánska púšť Wádí Rum (mesačné údolie). Dostanete sa tu z Ammánu taxíkom po tri a pol hodinovej jazde. Vyrážajú sem milovníci prírody i skalného lezenia. Je tu celý rad športovo zaistených i tradičných ciest.

Flymeto - Najkrajšie púšte sveta, ktoré musíte vidieť

Omán: Wahiba

Omán je veľkým lákadlom pre návštevníkov púšťou. Brázdiť púšť môžete v džípoch aj na štvorkolkách, na ťavách aj pešo. Rajom fotografov je hviezdna nočná obloha. Púštne kempy sú luxusná záležitosť a nie sú nijako lacné, na druhú stranu v nich budú spokojní aj náročnejší užívatelia, pre ktorých je predstava malého stanu uprostred púšte neprístupná.

Flymeto - Najkrajšie púšte sveta, ktoré musíte vidieť

Čile: Atacama

Najsuchšou púšťou na svete je juhoamerická Atacama. Jazdí sa na nej časť závodu Ralye Dakar, ktorý sa presunul z Afriky práve sem. Atacama sa tiahne okolo Pacifiku, zaberá veľkú časť Čile a Kordiller a vystúpi až do 5000 m.n.m. Môžete tu navštíviť mesto duchov Santa Laura a pripadať si ako vo filmovej kovbojke. Plne vybavené domy, továrne a opustené vlaky sa postupne zanášajú nánosy piesku. Môžete si požičať automobil v mestečku Iqueque a navštíviť napríklad mesto San Pedro Atacama.

Flymeto - Najkrajšie púšte sveta, ktoré musíte vidieť

Čína: Taklamakan

Púšť Taklamakan v Číne pokrýva 327 000 km² a je len pre skutočných dobrodruhov. Rad cestovateľov určite odradí už samotný názov, ktorý bol pravdepodobne odvodený z ujgurského jazyka a význam je: “Môžete sa dostať dovnútra, ale nemôžete von.” Hoci je Taklamakan najteplejšou a najsuchšou púšťou v Číne, tak roku 2008 sa tu objavila snehová pokrývka, keď teploty dosiahli mínus 32 stupňov Celzia. Piesočné duny tu dosahujú výšku okolo tristo metrov, patria teda medzi najvyššie na svete.

Flymeto - Najkrajšie púšte sveta, ktoré musíte vidieť

Afrika: Namib

Pravdepodobne najstaršou púšťou je africká Namib, ktorá vás uhranie neprebernými odtieňmi piesku v žltej, červenej i fialovej farbe. O krásach miestnych dún ste už možno čítali, alebo ste ich videli na fotografiách, ale vďaka vetrom vanúcim sa od mora sa neustále premieňajú a vytvárajú najrôznejšie podoby a tak na vás čaká pri ich návšteve úplne originálny pohľad. Hoci sa jedná o jedno z najsušších miest na našej planéte a sucho tu panuje najmenej osemdesiat miliónov rokov, narazíte tu na veľké množstvo hmyzu, plazu a dokonca aj cicavcov.

Flymeto - Najkrajšie púšte sveta, ktoré musíte vidieť

Či už sa rozhodnete spoznať akúkoľvek púšť, zaistíme vám tie najlepšie letenky a ubytovanie, aby ste sa mohli všetkým zážitkom naplno venovať. Tak kam máte namierené?

Populárne kombinácie letovSúvisiace články

Tagy

Kategórie