Výhody registrácie u Flymeto
  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  2. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  3. Silný zákaznícky servis.
 Hovoríme vaším jazykom
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 500 miliónov letov do 10s
 Tvorte svoje itinerára
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Quito (UIO)

Najkrajšie prírodné pamiatky Ekvádoru by ste mali vidieť

Ekvádor je veľmi malý juhoamerický štát, v porovnaní s ostatnými štátmi tejto oblasti. Nalákať vás môžeme na rozmanitosť jeho prírody, v ktorej nemá konkurenciu. Poldenný cestou po Ekvádore môžete uvidieť mnoho zaujímavého - piesčité pláže na pobreží Tichého oceánu, púšte pri pobreží, mangrovníkové lesy, príkre svahy západných And, vrcholky hôr, trávnatý ekosystém Páramo, sopky aj hmlovej pralesy, stovky vodopádov, rieky a nekonečný prales Amazónie. Dve hodiny letu odtiaľ sú tiež Galapágy, ktoré k Ekvádoru patrí.

Sopka Cotopaxi

Sopka Cotopaxi je najkrajšie sopkou v Južnej Amerike. Má dokonale symetrický tvar a vrchol pokrytý vrstvou ľadovca. Nedávna sopečná aktivita zastavila turistami obľúbené, ale náročné výstupy na jej vrchol. V okolí sopky môžete postaviť stan a tešiť sa z východu slnka.

Národný park Machalilla

Hlavným dôvodom, prečo navštíviť Ekvádor, je práve tento národný park. Nájdete tu zachovalý suchý tropický prales, nádherné pláže a v sezónne môžete vyraziť na člne na more pozorovať ryby.

Vodopády u Baňos

Pod aktívny sopkou Tungurahua nájdete kúpeľné mestečko odkiaľ sa môžete vypraviť k vodopádom. Na dvadsaťkilometrovej ceste údolím rieky Pastanza nájdete desiatky vodopádov, ktoré sa rúti dole z andských svahov. Cestu môžete absolvovať v aute, na bicykli i ako pešie turista.

Andy v blízkosti Columbijských hraníc

Na úplnom severe na vás v Andách čaká len minimum turistov a nádherný výhľad. Vo vysokohorskom systému Paramo na vás čaká nespočetne kdejovek, vysokohorská jazierka, unikátne lesy aj termálne kúpele. Ochutnajte miestne špeciality alebo navštívte Kolumbii.

Laguna Quilotoa

Vo výške 4 000 m.n.m. leží kráter sopky Quklotoa, ktorý vypĺňa zelené jazero, ktoré je hlboké viac ako 200 m. Môžete sa na ňom previezť na lodi, vyskúšať termálne pramene a zoznámiť sa s miestnymi obyvateľmi.

Letenky do Ekvádoru na vás čakajú. Vydajte sa spoznávať krásy prírody.Súvisiace články

Kategórie