Výhody registrácie u Flymeto
  1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  2. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  3. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
 500 miliónov letov do 10s
 Pohodlné hľadanie
 Hovoríme vaším jazykom
 Predávajte vlastné zájazdy
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Sydney (SYD)

Na dovolenku k protinožcom

Navštívte Sydney, mesto preslávené budovou opery, živú štvrtí City Business District, rozľahlým, členitým morským zálivom, ktorý tomuto skvostnému mestu dodá to lákavé kúzlo, ktoré oslovia každého turistu, ktorý sa tu ešte len chystá, aj keď už sem skôr zavítal.

Ďalšie dominantou mesta, týčiace sa naproti budovy opery, je svetoznámy The Harbour Bridge. Pod ním sa nachádza najstaršia časť mesta Sydney, teda The Rocks. Medzi týmito dvoma stavbami nájdete najdôležitejšie dopravný uzol celého mesta, ku ktorému sa dostanete vlakom, autobusom, autom i loďou. Z mostného piliera je veľmi krásny výhľad, na centrum Sydney sa tu môžete pozrieť z vtáčej perspektívy. Oblúk mosta sa týči do výšky vyše 100 m.

Rovnako tak ako prehliadku vyššie spomínaných Pýchou Sydney si rozhodne nenechajte ujsť prehliadku Kráľovskej botanickej záhrady s pestrofarebnými kvetmi a rozsiahlym skleníkom s tropickou faunou. Skrze touto záhradou dôjdete až k sídlu vlády s nádhernou francúzskou záhradou.

Po tejto príjemnej prechádzke zamierte do čínskej štvrti, kde sa môžete bohato občerstviť chutným obedom a deň si spríjemniť časom stráveným v čínskej záhrade. V tejto oáze kľudu navodíte pokojnú atmosféru počúvaním bublajúcich vodopádom a nasávaním vôňou kvetín.

Sydney nemôžete opustiť bez návštevy múzea námorníctva, v ktorom je súčasťou expozície napríklad vojnový krížnik Vampire. Na všetkých exponátoch skutočných lodí sa konajú pravidelné prehliadky po malých skupinkách návštevníkov.

Ak vám múzeum námorníctva nezaberie celý deň, vstúpte za poznaním fauny a flóry riek južnej a severnej Austrálie do miestneho obrieho akvária. Veľká časť je venovaná Veľkému bariérovému útesu.

Ešte by vás mohol zaujímať preslávený olympijský štadión, obľúbeným miestom je taktiež štadión plavecký.

Záver vašej dovolenky môžete stráviť na jednej z najznámejších pláží Bondi či Manly.

Nádherné Sydney je bohaté na miesta na oddych, poznávanie aj na fotografovanie. Využite preto našej jedinečnej akčnej ponuky na letenky do austrálskeho veľkomesta za skvelé, bezkonkurenčné ceny!

Lepšie miesto pre dovolenku už nehľadajte, rezervujte si svoje letenky ešte dnes a ušetrite!

Populárne kombinácie letovSúvisiace články

Kategórie