Výhody registrácie u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Pohodlné hľadanie
 500 miliónov letov do 10s
 Tvorte svoje itinerára
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Addis Ababa (ADD)

Na čo si dať pozor pred cestou do Etiópie

Pre vstup do krajiny budete potrebovať cestovný pas s platnosťou minimálne šesť mesiacov po návrate z plánovanej cesty s udeleným vízom. Vízum zakúpite aj po prílete na medzinárodnom letisku v Addis Abeba za 50 USD (pre viac informácií kontaktujte priamo konkrétnu ambasádu). Vezmite si však so sebou dve pasové fotografie, rozpis letu a očkovací preukaz. Vízum tiež vybavíte pre SR na etiópskom veľvyslanectvo v Berlíne.

očkovanie

Do Etiópie nie sú povinné žiadne očkovania. Oficiálnym dokladom o vašom zdravotnom stave je medzinárodný očkovací preukaz so zápisom o očkovaní proti žltej zimnici, ktoré je doporučované, často i vyžadované, ak prechádzate z krajiny, kde je značný výskyt žltej zimnice.

Doporučené je aj očkovanie proti cholere a cestovateľským hnačkám, proti žltačke typu A + B, brušného týfusu a tetanu. Pre aktuálne informácie ohľadne očkovania sa obráťte priamo na špecializované centrá cestovnej medicíny, krajskú hygienickú stanicu, poprípade na očkovacie centrum.

Pamätajte na svoju neustálu ochranu, nepite inú vodu než len balenú, nekúpte sa v stojatých vodách, a nezabúdajte, že značné percento Etiópčanov je nakazených AIDS.

Úradným jazykom je amharčina, ale anglicky sa dohovoríte tiež.

Ideálne dobou k návšteve Etiópia je október, kedy sa končí obdobie dažďov. Po Etiópii je najlepšie cestovať miestnymi aerolinkami, zakúpte si tzv. “Budget” - balíček etiópskych leteniek, ktorý je výhodnejší.

Vyhnite sa cestovaním do nebezpečných oblastí ako sú hranice s Eritreou a Džibuti.

Cestujte s nami do celého sveta, spoznajte nádherné miesta na zemi, s letenkami lacno navyše ušetríte veľa peňazí.

Letenky zakúpite aj online, preto neváhajte a rezervujte si svoje miestečko v lietadle ešte dnes!Súvisiace články