Výhody registrácie u Flymeto
  1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  2. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  3. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 Pohodlné hľadanie
 500 miliónov letov do 10s
 Predávajte vlastné zájazdy
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Manila (MNL)

Miesta, ktoré nesmiete na Filipínach zabudnúť navštíviť

Čistá voda, nádherné pláže a božský kľud - to sú Filipíny. Tunajšie pláže vyzerajú ako vystrihnuté z katalógu cestoviek. Filipíny sú roztrieštené na siedmich tisícoch malých ostrovčekoch v Stredozemnom mori. Medzi jednotlivými ostrovmi môžete cestovať na lodi alebo lietadlom nízkonákladových prepravných spoločností. Tunajší obyvatelia sú veľmi priateľskí a neustále usmievaví.

Hniezdo

Je malé mestečko, ktorého názov v preklade znamená hniezdo. Nachádza sa na severe ostrova Palawan. Nájdete tu priezračnú vodu a belostné pláže. Nádherná zátoka Bacuit vám ponúkne nádherné vápencové útesy. Vďaka zlé dopravnej dostupnosti tu prichádza len málo turistov.

Batad

Na severe ostrova Luzon sa tiahne pohorie Kordilery. Ukrývajú dvetisíc rokov stará ryžové polia a väčšina návštevníkov zostane radšej v mestečku Banaue. Zaujímavá poľa nájdete ďalej v neprístupnom horskom teréne, kam sa dostanete jedine po svojich. Poľnohospodársku pôdu obrábajú ľudia z kmeňa Ifugao už tisíce rokov. Miestne vás radi dovedú napríklad k vodopádu Tappiyah, kde sa môžete tiež vykúpať.

čokoládové hory

Čokoládové hory nájdete na ostrove Bohol na rozlohe 50 m2 sa tu tiesnia tyče malých pahorkov pripomínajúcich krtince. Vznikli eróziou a sú vysoké 30-50 m. Južne od čokoládových hôr nájdete národný park Rajah Sikatuna, kde možno uvidieť najmenšieho primáta na svete Nártoun.

Ostrov Camiguin

Ostrov Camiguin leží v južnej časti Filipín a nájdete na ňom hneď osem sopiek. Najvyššia sopka je pomenovaná Hibok-Hibok a môžete na ňu vyliezť. V dvoch tretinách ostrova leží tropický prales, kde sú ukryté vodopády a pramene riek. Na pláži Biely ostrov nájdete prúžok biele pláže.

Sagada

300 km od Manily leží toto nádherné mestečko. Dostanete sa tu po úzkych cestách cez hrebene Kordiler. Je tu teda iba minimálnu turizmus. Je tu zaujímavá pohrebné tradície, kedy sa drevené rakvy s pozostatkami zosnulého vešia na skalu, aby mala duša nebožtíka bližšie do neba. Miesto so zavesenými rakvami je napríklad v Údolí ozvien, pár minút od centra mestečka.Súvisiace články

Tagy

Kategórie