Výhody registrácie u Flymeto
  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  2. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  3. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 Predávajte vlastné zájazdy
 Pohodlné hľadanie
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 500 miliónov letov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Marrakech (RAK)

Chorvátsko nemusíte navštevovať len v lete
Medzi prvé hojne navštevované turistické miesta patria od polovice 19. storočia Opatija, ktorá bola v roku 1890 jedným z najvýznamnejších európskych kúpeľných stredísk. V súčasnej dobe turisti navštevujú predovšetkým členité pobrežie Jadranského mora s mnohými ostrovmi a historickými mestami, ako Dubrovník Split, Zadar, Trogir, Šibenik alebo Rijeka. Orebič je malebné prístavné mestečko ležiace na tzv. Kapitánskej riviére v juhozápadnej časti 65 km dlhého polostrova Pelješac. Z vnútrozemia je najnavštevovanejší národný park Plitvické jazerá, zapísaný medzi pamiatky svetového dedičstva UNESCO a hlavné mesto Záhreb.
Mar 16, 2016 2 min
Čtěte více

Maroko - najkrajšie západy slnka

Krajina, ktorej najsevernejší cíp leží tak blízko Európy, že je z neho vidieť pevninu nášho kontinentu. Maroko je svet plný farieb, omamných orientálnych vôní, teplého slnka a tiež domov veľkých piesočných dún, ktoré sa tiahnu Saharou. Na druhej strane tu môžete vidieť aj krásne zelené údolia a lesy. Keď teploty šplhajú k závratným číslam a slnko nad hlavou neúmorné svieti, vydajte sa na niektorú z pláží Maroka. Agadir alebo Saidia ponúkajú piesočné pláže s pokojnejším morom. Ak radi surfujete, zamierte do Taghazout, kde si užijete divoké more do sýtosti.

Atmosféra a hlavne vôňa, ktorá sa vznáša v ovzduší pri návšteve niektorého z miestnych trhov, vás nepochybne presvedčí o tom, že toto je brána do Orientu. Môžete tu nakúpiť korenie rôznych farieb a chutí, čaju z rôznych bylín, čerstvé ryby, olivový olej a mnoho ďalšieho. Zjednavanie ceny je tu skoro povinnosťou.

Neobvyklým zážitkom je návšteva modrého mestečka, ktoré je unikátom v Maroku. Okrem stien domov sú modrou farbou natreté aj chodníky a schody. Traduje sa, že jeho sfarbenie je pozostatok po pôvodných židovských obyvateľoch, ktorí modrú spájali s nebom. Iný názor je ten, že je to prevencia proti komárom. Nech je to tak či tak, toto mestečko v severnej časti Maroka medzi vrcholkami pohoria Rif stojí za návštevu.

Marrakech - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Maroko - najkrajšie západy slnka
Flymeto - Maroko - najkrajšie západy slnka
Flymeto - Maroko - najkrajšie západy slnka
Flymeto - Maroko - najkrajšie západy slnka
Prečo vycestovať do Afriky s nami?
  1. Silný zákaznícky servis.
  2. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  3. Generátor najlacnejších leteniek.
 Hovoríme vaším jazykom Tvorte svoje itinerára Pohodlné hľadanie

Krásne ubytovanie v Marakéši.

Sahara

Pod týmto pojmom si väčšina z nás predstaví nehostinné prostredie, kde na vás na každom kroku číhajú jedovaté hady, škorpióny a nepredstaviteľné teplo. Ale i toto drsné prostredie má svoje čaro. Sahara je nekonečný a ohromujúci svet, ktorý dýcha zvláštnou a tajomnou atmosférou. Krásne oázy, šumenie vetra a piesočné duny prinutia človeka nazerať na púšť inou optikou. Obzvlášť pri západe slnka za obzor z niektorej z piesočných dún si uvedomíte jej krásu. Sahara je miesto, ktoré nesmiete vynechať pri vašej ceste do Maroka.

Architektúra ako z rozprávky

Netradičné stavebné prvky očarí hneď na prvý pohľad. Majstri stavbári oplývajú neskutočnými zručnosťami a citom pre detail. Vidieť hlinené domy v Marakéši, obrie mramorové paláce v Rabate alebo Fesu, alebo úchvatnú mešitu Hassana II. v Casablance s minaretom vysokým 210 metrov, je nádherný zážitok. Je to, ako keby ste sa preniesli do rozprávky.

Ochutnajte Maroko

Tradičnému marockému jedlu sa hovorí tažín. V hlinenom hrnci sa niekoľko hodín dusí zelenina s mäsom, ktoré je výborne doplnené zmesou voňavého korenia. Existujú rôzne varianty tejto dobroty, napr. s rybou, vegetariánska, s orechmi, figami. Ako príloha sa podáva pečivo alebo kuskus. Medzi obľúbené pokrmy patrí aj sladko slané chrumkavé bochníčky Pastilla alebo dip z pečeného baklažánu Zaalouk. Ak vám stačí počas dňa len niečo ľahšieho, ochutnajte husté džúsy, ktoré skvele zasýtia.

Maroko je krajina, ktorú by ste mali zaradiť na váš zoznam dovolenkových destinácií. Ponúka veľa možností, ako si užiť skvelú dovolenku s orientálnym nádychom. A vďaka nízkonákladovým leteckým spoločnostiam je bližšie, než by sa zdalo.

Často kladené otázky o dovolenke v Maroku

Kde kúpiť letenky do Maroka?

Najvýhodnejšie lety z Viedne či Bratislavy s prestupom môžete nájsť v našom online vyhľadávači.

Letenky letenky z Viedne do Maroka na všetky dostupné letiská si môžete kúpiť u nás.

Ako dlho trvá let do Maroka?

Doba letu z Viedne do Maroka=9,5 hodiny, ide o linku s prestupom. Vzdialenosť z Viedne=2602 km.

Platia nejaké cestovné obmedzenia v Maroku?

Od 15.6.2021 sú v prevádzke špeciálny medzinárodné lety. Od tohto dátumu bude umožnené vstúpiť na územie Maroka všetkým cestujúcim z krajín na zozname A (kam tiež spadá SR) za podmienky predloženie negatívneho PCR testu nie staršieho ako 48 h, alebo potvrdenie o kompletnom očkovaní (minimálne 2 týždne od druhej dávky). Deti do 10 rokov nie sú povinné predkladať test pri vstupe na marockej územie. Pri vstupe na územie Maroka je nutné vyplniť registračný formulár.

Populárne kombinácie letov do MarokaSúvisiace články

Tagy

Kategórie