Výhody registrácie u Flymeto
  1. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  2. Generátor najlacnejších leteniek.
  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Predávajte vlastné zájazdy
 Pohodlné hľadanie
 Hovoríme vaším jazykom
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Viedeň (VIE)

Lyžovanie v Európe je to najlepšie! (Časť I.)

Čím by boli Vianoce a zimné prázdniny bez poriadneho lyžovania! Málokto však tuší, že to najlepšie lyžovanie zažijete u nás v Európe. Veľa lyžiarov má už svoje obľúbené oblasti, kam pravidelne vyráža za svojím obľúbeným športom - lyžovaním. Kde sa ako nadšení lyžiari vybláznite najlepšie? Rad kvalitných zjazdoviek je aj v štátoch neďaleko od nás.

Bohaté na lyžiarske zjazdovky a trate je jednoznačne Rakúsko.

Napríklad v rakúskom Kitzbüheli sa nachádza slávna trať pre najlepších lyžiarov Streif, na ktoré sa ide na zjazd Hahnenkamm. Trať býva tvrdá, preto ju zvládnu len skúsení lyžiari.

V Zillertalskom údolí v stredisku Mayrhofen nájdete najprudšie upravovanú trať v Rakúsku. Je dlhá 1,5 km a jej sklon je v niektorých miestach až 78%. Túto trať si musíte aspoň raz za život zísť aj vy, ak túžite po maximálnej dávke adrenalínu.

Ďalšou lyžiarskou krajinou je čarokrásne Švajčiarsko.

Jednou z najdlhších a pritom najkrajších lyžiarskych trás Európy i celého Švajčiarska je zjazd z Klein Matterhornu do Zermattu, kde sa prekonáva viac než dvojkilometrové prevýšenie pri úctyhodnej dĺžke vyše 14 km. Horná časť je príjemne carvingová, z trockener Steg na Furgg potom vedie športovejšia časť. Trať je vhodná pre profesionálov i začiatočníkov.

Najluxusnejšie lyžiarske stredisko vo Švajčiarsku láka na zjazd z vrcholu Mont Fort nad Verbier. Hore aj dole jazdí kabínová lanovka, trať je totiž strmá a hrboľatá, upravuje sa až v spodnej časti. Jej dĺžka je 750 metrov a zdoláva sa až tristometrové prevýšenie. Je to záber aj pre skúseného lyžiara, pretože hrbole bývajú aj metrové. Táto trať je preto vhodná pre skúsených a pokročilých lyžiarov.

Iste si vyberiete tú najlepšie miesto so správnou zjazdovkou, ktorá vám ponúkne najlepšie lyžovanie!

Zakúpte už teraz u nás a môžete sa tak ihneď tešiť na vytúženú zimnú dovolenku.

Populárne kombinácie letovSúvisiace články

Tagy

Kategórie

Žiadne kategórie