Výhody registrácie u Flymeto
  1. Garancia najlacnejšieho nákupu.
  2. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 Hovoríme vaším jazykom
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Predávajte vlastné zájazdy
 Pohodlné hľadanie
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Denver (DEN)

Leťte v januári do mekky lyžiarov

Mesto strieborných baní, dnes už skôr mekka lyžiarov. Na pätnástich kilometroch východných svahov Skalnatých hôr v Colorade sa rozprestierajú štyri oblasti: Aspen Mountain, Aspen Highlands, Snowmass a Buttermilk. Dohromady ponúkajú úžasných 341 trás na viac ako 2 000 hektároch lyžiarskych a snowboardových terénov.

Aspen, najznámejšie lyžiarske stredisko sa, rovnako ako tri ďalšie oblasti, môže pochváliť priemernou výškou snehu, teda neuveriteľných 7,62 metra a jemný biely prašan je samozrejmosťou.

Vybavenie pre lyžovanie si môžete zapožičať priamo na mieste.

Extrémna zjazdovky Aspen Mountain sú miestom pre všetkých, ktorí milujú extrémne zrázy. Ani jedna cesta tu totiž nie je hodnotená ako ľahká. Väčšia polovica trás je obtiažna a zvyšok sú strmé zrázy.

Miestnym favoritom je však skôr Aspen Highlands. Lyžiarski experti môžu nájsť čierne zjazdovky, ktoré vedú odhora až do mesta.

Buttermilk je centrom pre začiatočníkov aj malé deti. Tu nájdete iba zelené a modré zjazdovky.

Centrum slúži pravidelne svetoznámej ESPN Winter XGames. Blízko vrcholku leží drevená tvrz medzi upravenou cestou a niekoľkými miernymi hrčami, ide o ihrisko The Fort Frog (Žabí pevnosť).

Snowmass a jeho zjazdovky najviac ocenia skôr pokročilí lyžiari. Najobľúbenejšie je Big Burn - cez kilometer široká zjazdovka. Pre skutočných profesionálov sú tu veľmi ťažké čierne zjazdovky Powderhorn, Slot a Zugspritz.

Vezmite so sebou aj deti, budú nadšené!

Zóna pre detské lyžiarov je očarujúce. Na konci jednej lesnej cesty je stádo skrotených jeleňov. Ďalšie chodník potom vedie cez stromy, kde stretnete snežného muža, ktorý láme snowboard za sprievodu autentických zvukov. Snežné tunely, skokanky, hrče, pevnosti a bláznivý slalom zaistí deťom zábavu na celé hodiny.

Teenageri ocenia skôr vyššie položené zjazdovky, kde na nich čaká množstvo adrenalínu a extrémneho dobrodružstvo v Cirque Headwall, ktorý je lemovaný snehovým previsom.

Letenky do Aspenu si rezervujte ešte dnes, v januári tu na vás čakajú najlepšie podmienky na lyžovanie aj snowboard. Vezmite i svoje deti do raja všetkých lyžiarov! Najlacnejšie letenky zakúpte u nás a ušetrite veľa peňazí!Súvisiace články

Kategórie