Výhody registrácie u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Pohodlné hľadanie
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 500 miliónov letov do 10s
 Tvorte svoje itinerára
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

(Európa)

Leťte glampovat

Keď sa u nás povie slovo kemp a kempovanie, všetci si vybaví stany, karavany a zvláštnu neopakovateľnú atmosféru kempovanie a opekanie špekačiek pri táboráku. Dovolenka s plynovými variči, gulášom z trojnožky a rozkladacími stolíky.

To je možno jediná spoločná vec, ktorú má glamping spoločnú s kempovaním. Glamour camping v posledných rokoch dobýva svet, patrí k tomu nejstylovějšímu a najluxusnejšiemu ubytovanie, čo moderná turistika ponúka, a je zároveň výrazom tej najmodernejšej a pritom s prírodou zrastené architektúry a dizajnu. Kúzelné kempovanie je jedinečným celoživotným zážitkom a určite stojí za vyskúšanie.

Základom kvalitného glampingového rezortu je jeho dokonalé umiestnenie, výber lokality je dôležitou súčasťou úspechu. Vždy musí ísť o originálne prírodné miesto, ktoré má samo o sebe vysokú kvalitu. Môže sa pokojne jednať o indickú púšť či africkú savanu, čílskej náhornej jazero, americký ranč, amazonský prales, vždy by malo ísť o krásne a čisté prírodné miesto.

Glamping má korene hlboko v dávnej minulosti, keď indickí panovníci a bohatí cestovatelia putovali svetom so svojim kvalitným a luxusným zázemím. Neprekvapí preto snáď nikoho, že renesancia luxusného kempovanie pochádza práve z Indie a Juhoafrickej republiky, odkiaľ sa rozšírila do ďalších krajín Ázie, Afriky a do USA. V posledných dvoch rokoch sa v glamping zhliadli aj ľudia v Latinskej Amerike a Európe.

Glampingové kempy v Afrike patrí k tomu najlepšiemu, čo tento nový štýl priniesol. Návštevníci sú v bezprostrednom kontakte s divočinou, musí ctiť jej pravidlá, pritom majú vybudované dokonalé zázemie. Odmenou za rešpektovanie divočiny sú im zážitky, ktoré možno len ťažko zažiť inde. Divoká zvieratá vnímajú kemp ako súčasť svojho sveta a vstupujú do priestoru kempu, prechádza ním a správajú sa v ňom ako v iných častiach divokej buše.

Neoddeliteľnou súčasťou kúzelného kempovanie je dokonalé a kvalitné vybavenie luxusných stanov. Nenájdete tu žiadne rozkladacie ležadlá, nafukovací matrac ani karimatky, naopak máte k dispozícii veľmi štýlový nábytok z masívu, alebo zosilnené hliníkové konštrukcie s výpletom z umelého ratanu. Bambusové, či drevené podlahy sú pokryté kvalitným kobercom. Kúpeľne sú vybavené nádhernými drevenými alebo kamennými vaňami. Súčasťou stanov býva takmer vždy terasa s unikátnym výhľadom a taktiež nemenej kvalitným záhradným nábytkom.

Glampingové rezorty musia ponúkať aj rad ďalších služieb v oblasti odpočinku a relaxácie (wellness centrá a kúpeľné služby) a aktívneho spoznávaní okolia (safari, jazda na bicykloch, pešie túry a pod.). Cieľom je poskytnúť komplexný zážitok.

Glamping nesmiete zavrhnúť skôr, než ho prežijete, preto si luxusné ubytovanie v divočine zaistite spolu s letenkami a prežite neopakovateľnú dovolenku snov plnú zážitkov, ktoré nemá každý!Súvisiace články