Cestovanie na Kube bolo pre mnoho ľudí vždy vysneným cieľom. Tá klasická autá, farebné domy a lacný rum, kto by mohol odolať ?!

Našťastie sa táto vysnívaná destinácia teraz stáva skutočnosťou pre cestovateľov, pretože miestne cestovný ruch v posledných rokoch explodoval. Obzvlášť teraz je aj pre občanov USA jednoduchšie než kedykoľvek predtým legálne navštíviť Kubu. Pre neamerických cestovateľov to vždy bolo legálne, ale nedostatok informácií a infraštruktúry udržiaval Kubu zahalenú v záhadnom tajomstvo.

Vďaka tomu sa aj ceny leteniek stáli dostupnejšími a výrazne zlacneli. Letenky na Kubu pokojne zoženiete aj za 11 000 Sk štandardne sa však pohybujú okolo 15 000 Sk. Najlacnejšie letenky sú najmä do Havany ale niekedy ak máte šťastie a vychytáte akciu dajú sa za dobré ceny kúpiť letenky do Varadera alebo do Abel Santa Maria (Santa Clara, SNU).

Než začnete nakupovať letenky

Počasie

Všeobecne platí že hlavná sezóna na Kube je od decembra do polovice mája

Cestovné poistenie

Cestovné poistenie pre Kubu je povinné pre všetkých účastníkov

Do Havany

Lety do Havany od 11 tis. Kč

Povinné vízum

K vízu budete potřebovat potvrzení alespoň prvního ubytování

Prvá vec čo by ste mali urobiť je skontrolovať si náš článok o počasí na Kube a rozhodnúť sa v ktorom období chcete cestovať, aby vám to najviac vyhovovalo. Všeobecne platí že hlavná sezóna na Kube je od decembra do polovice mája. Sezóna dažďov začína v júni a skôr by sa návštevníci Kuby vyhli cestovanie úplne medzi augustom a októbrom, kedy je tu tiež riziko hurikánov.

Pred odchodom si budete musieť ešte vybaviť cestovné poistenie. Cestovné poistenie pre Kubu je povinné pre všetkých účastníkov, takže ak si ich nekúpite vopred, môžete byť pri pristátí nútení zakúpiť si ich národné poistenie.

Tiež je potrebné si vybaviť víza na ktoré budete potrebovať potvrdenie aspoň prvého ubytovanie (ak sa plánujete na Kube premiestňovať), takže si určite prejdite stránky s ubytovaním.

Koľko stojí letenka na Kubu

Cena letenky na Kubu tak aj do iných destinácií záleží na viacerých aspektoch. Počas sviatkov a prázdnin sú väčšinou letenky najdrahšie. Vysoký záujem cestovateľov tlačí však ceny v hlavnej sezóne konkurenčným bojom nadol a preto je dobré byť flexibilný a najmä hľadať odlety z viacerých miest, nie le z Prahy. Na vyhľadanie najlepšie ceny leteniek odporúčame využiť naše flexibilné vyhľadávania ceny leteniek na našej stránke.

Ceny leteniek do Havany

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Havany a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Havana, EUR

Ceny leteniek z Viedne do Havany

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapešti do Havana, EUR

Kedy kupovať letenku na Kubu

Ceny leteniek závisí od dopytu a preto je logické že počas hlavnej sezóny budú letenky najdrahšie. Kúpiť si však letenku lacnú ale v období hurikánov tiež nie je najrozumnejšie nápad. Preto samí musíte zvážiť čo je pre vás najlepšie. Letenky však odporúčame kupovať v predstihu niekoľkých mesiacov. Na vyhľadávanie najlacnejšie letenky vo vami vybranom termíne vám dobre poslúži vyhľadávací pes na našich stránkach ktorý za vás bude hľadať najlepšiu cenu.

Najlepšie deň pre odlet na Kubu

Všeobecne ak idete na vlastnú päsť je lepšie letieť uprostred týždňa, pretože letenky počas a v okolí víkendu sú drahšie. Preto je najlepšie hľadať letenky s odletom napr od utorka do utorka. Počet týždňov na Kube necháme už na vaše zváženie.

FAQ pre nákup leteniek na Kubu

Hľadáte odpovede na svoje otázky? Pripravili sme pre vás tie najčastejšie.

Keď si odbavíme batožina na letisku, výzvedy si ho až pri prílete na Kube?

Odpoveď nie je jednoznačná a záleží najmä na letecké spoločnosti, s ktorou letíte a kde budete mať medzipristátie. Aj keď vo väčšine prípadov si ju vyzdvihnete až po prílete do danej destinácie, odporúčame pri vydávaní palubného lístka na letisku sa opýtať pracovníkov danej leteckej spoločnosti, aby ste tak vyhli nejasnostiam.

Čo robiť v prípade že sa mi stratí batožina

V prípade že pri pristátí na Kube nenájdete svoju batožinu, musíte okamžite kontaktovať pracovníkov letiska aby ste s nimi spísali potrebné dokumenty. V prípade, že ak odídete z letiska bez spísania udalosti, môže sa stať, že sa k batožine už nedostanete. Ak však spíšete udalosť, letiskový personál vás bude kontaktovať o pár dní a dovezie vám batožinu do ubytovania ktoré uvediete. Preto je lepšie zostať pár dňami pri prílete na jednom mieste.

Aké letecké spoločnosti lietajú na Kubu?

Z Prahy sa na Kubu dostanete len s prestupom. Z iných európskych miest lietajú priame linky napríklad Iberia z Madridu, Air France z Paríža, KLM z Amsterdamu. Teda môžete využiť tieto letecké spoločnosti aj na odlet z Prahy s medzipristátím, alebo do daných veľkomiest môžete využiť napríklad ČSA alebo iné nízkonákladové spoločnosti čím môžete ušetriť peniaze za letenku.

Ako dlho trvá let na Kubu

Priamy let z Prahy na Kubu neexistuje. Dĺžka letu preto záleží na dĺžke medzipristátia. Vzdialenosť v kilometroch a čistý čas letu z jednotlivých miest si viete pozrieť v nasledujúcej tabuľke.

Prehľad spojov, vzdialenosti a doby letov na Kubu

spojenieVzdialenosť v kmDĺžka letu
Praha- Havana853710h 32 min
Viedeň - Havana877410h 49 min
Budapešť- Havana898811h 4 min
Madrid - Havana74749 h 17 min
Miláno- Havana830410h 16 min
Praha- Varadero846710h 27 min
Viedeň - Varadero870310h 44 min
Budapešť- Varadero891710h 59min
Madrid - Varadero73909h 11min
Miláno- Varadero822810h 10min

Kde kúpiť letenky na Kubu?

Ak sa rozhodnete kúpiť letenku na Kubu, môžete tak urobiť tu na našej webovej stránke. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa nákupu, neváhajte a napíšte nám na náš online chat alebo na e-mailovú adresu, ktorú nájdete v päte tejto stránky.

Prečo kúpiť letenku u nás?

  1. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.

  2. Generátor najlacnejších leteniek.

  3. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.

Čo robiť po pristátí na Kube

Po pristátí na Kube sa pripravte na dlhú pasovú kontrolu. Nezabudnite mať pripravené všetky papiere ako pas, víza, doklad o cestovnom poistení, doklad o prvom ubytovaní. Ak konečne prejdete pasovú kontrolu zamierte na poschodie vyššie kde je odletová hala a premeňte si tam prvé peniaze. Keďže na Kube sú obmedzené bankomaty a ešte stále sa nie všade dá platiť kartou odporúčame mať pri sebe vždy hotovosť.

TIP

Ak konečne prejdete pasovú kontrolu zamierte na poschodie vyššie kde je odletová hala a premeňte si tam prvé peniaze

Pred letiskom nájdete plnú rad voľných taxi. Odporúčame vám pred odletom si skontrolovať ceny na internete koľko by asi mala stáť cena taxíka z letiska do vášho ubytovania v Havane alebo do iného mesta. Keď budete vedieť koľko stojí taxi tak potom nezabudnite zjednávať :-) Samozrejme pomôže vám znalosť španielčiny.

Ak pristanete v popoludňajších hodinách a hoci budete unavení po dlhej ceste, určite nechoďte spať, aby sa vám nestalo že sa zobudíte uprostred noci. Radšej to prekonajte a choďte do ulíc Havany. Na lepšie zvládnutie JetLegu je ideálny ísť spať tak ako chodí domáce - a v Havane to bude až niekedy nad ránom.

TIP

Ak nájdete hŕstku ľudí sediacich po zemi hrajúcich sa s mobily tak to je dobrý signál že tam je to miesto, kde sa budete môcť pripojiť pomocou svojho telefónu a zakúpené karty na internet.

Mali by ste tiež vedieť, že na Kube stále nie je voľné wifi. Na to, aby ste sa mohli pripojiť na internet, budete potrebovať kartu, ktorú si zakúpite za 1 CUC a budete ju môcť využívať opakovane 60 min. No aj tak nebudete môcť využívať internet vo svojom mobile kdekoľvek. Ak nájdete hŕstku ľudí sediacich po zemi hrajúcich sa s mobily tak to je dobrý signál že tam je to miesto, kde sa budete môcť pripojiť pomocou svojho telefónu a zakúpené karty na internet. Takže po prílete vám to odporúčame zabezpečiť si pár do zásoby a to čo najskôr lebo inak môžete skončiť na internetovom detoxe.

Prečo ísť na Kubu

Určite ste počuli o krásnych farebných uliciach Kuby, všade hrajúci kubánskej hudbe, lacnom rumu a chutných cigarách. Ak napriek tomu nebolo vaším snom ísť na Kubu určite ak sa pre to rozhodnete, nebudete ľutovať. Tí čo mali možnosť to vyskúšať za prísneho Fidelovho režimu môžu namietať, že Kuba už nie je to čo bývala, ale pre nás Európanov to bude stále neopísateľný zážitok.

Obchody sú síce zásobené a regály naplnené ale v každom obchode nájdete totiž len 3 a skoro všade tie isté komodity. Určite vás prekvapí pohľad na plný regál jedného pracieho prášku alebo jedného oleja na varenie. Na druhej strane poľadujú na litrové fľaše lacného Havana Club vás môže len milo potešiť.

Populárne kombinácie letov na Kubu

TIP

Aktuálne ceny leteniek pre celú krajinu, skúste kliknutie na odkaz do letenkátoru na letenky z Viedne na Kubu na všetky dostupné letiská alebo letenky z Budapešti na Kubu na všetky dostupné letiská.

Čo ďalej vedieť o Kube

Už máte letenku na Kubu? Prečítajte si sprievodcu o Kube.

Otvoriť sprievodca

Top letenky na Kubu