Výhody registrácie u Flymeto
  1. Generátor najlacnejších leteniek.
  2. Silný zákaznícky servis.
  3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 Tvorte svoje itinerára
 500 miliónov letov do 10s
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Hovoríme vaším jazykom
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Tokio (TYO)

Kde býva Miyazaki a jeho sused Totoro?

Na západe vládne Disney, na východe Miyazaki. Takéto je rozdelenie sveta podľa milovníkov kresleného filmu. Kto si chce potriasť rukou s Mickey Mousom, nech zamieri do Disneylandu. Kto chce postaviť vedľa monumentálneho 5metrového robota z nebeského zámku Laputa, musí do Múzea Studia Ghibli. V rámci stálej expozície a špeciálnych výstav nahliadnete pod ruku géniovi, ktorý črtá pôsobivé príbehy o hľadaní vlastnej identity.

Vydajte sa na vlastné Cestu do fantázie

Heslo múzeá znie: Strata sa spoločne. K tomu, aby ste sa ponorili do fantastického sveta Mijazakiho filmov a vlastnej predstavivosti, nabáda aj osobitá architektúra objektu. Z členité budovy vybiehajú dovnútra aj von točité schodisko, klenú sa tu mostíky, vyčnievajú balkóny a terasy, na strechách sa rozkladajú stupňovité záhrady a všetko sa to stráca pod pnúcim brečtanom a zeleňou. V kúzelnom labyrinte objavíte desiatky nápaditých detailov, odkazov a atrakcií. Návštevníci do 12 rokov môžu napríklad nastúpiť do obrie plyšové repliky mačacieho autobusu.

V knižnici a kníhkupectve Tri Hawks nájdete v regáloch tituly odporúčanej samotným tvorcom. Vo Straw Hat Café dostanete okrem domácej kuchyne i špeciálne pivo menom Veterné údolie, ktoré exkluzívne pre múzeum uvaril Mikropivovar Dairy Kingdom Oratche. V prízemí sa zoznámite s históriou a umením animácie. Päť izieb na prvom poschodí simuluje jednotlivé časti animačného štúdia. Nadväzujúca expozícia vás prevedie kompletným tvorivým procesom - od náčrtu, cez storyboardy, farbenie a kreslenie pozadia. A v poslednom poschodí vás čaká obchod so suvenírmi pomenovaný podľa pirátske bandy Mamma Aiuti.

Tokio - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - ColobusYeti | istockphoto.com
Flymeto - appetiteforjapan.com
Flymeto - appetiteforjapan.com
Flymeto - Kde býva Miyazaki a jeho sused Totoro?
Prečo vycestovať do Ázie s nami?
  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 Hovoríme vaším jazykom 1.5 miliónov hotelov do 10s Tvorte svoje itinerára

Cez pol sveta za 12minutovým večerníčku

Najdôležitejšie miestnosť múzea sa ale nachádza v suteréne. V Saturn Theatre sa premietajú krátke filmy, kvôli ktorým sa sem fanúšikovia schádzajú z celého sveta. Nikde inde je totiž neuvidíte, nikde na internete je nestiahnete. Ich unikátnosť umocňuje okrem iného aj obmedzenia, ktoré hovorí, že za jednu návštevu môžete zhliadnuť iba jeden film. Aby ste videli všetky, museli by ste do múzea prísť 10x. Namiesto každej vstupenky dostanete 35mm filmový pásik, ktorý zachytáva pár okienok z niektorého filmu.

Vstupenky ako také sú kapitola sama pre seba. Kto príde do múzea nablind, ten sa dovnútra nepozrie. Na mieste síce stojí v búdke pokladnice Vygúľaný Totoro, lístky ale nepredáva. Najistejšie je rezervovať si ich vopred online. Každého desiateho je možné zakúpiť vstupenky na nasledujúci mesiac. Starostlivo spočítajte časový posun medzi miestom, odkiaľ budete "stáť frontu na lístky", a tokijskú Mitaka, nariadi si budíka a v pravý čas klikajte o sto šesť. Lístky sú pravidelne behom pár minút preč.Súvisiace články

Tagy

Kategórie