Kanada je nepochybne jedným z popredných svetových turistických cieľov. Časopis The Economist opakovane zvolil 3 z Kanadských miest (Vancouver, Toronto, Calgary) v top 5ke najlepších miest na život v Severnej Amerike. To tlačí Kanadu na vrchol zoznamu takmer každého cestovateľa. Ale Kanada neponúka len moderné metropoly. Môže sa pochváliť aj krásnymi prírodnými scenériami, ktoré každoročne priťahujú milióny dobrodružných cestovateľov. My vám ponúkame zoznam miest a prírodných destinácií, ktoré by ste určite pri návšteve Kanady mali vidieť.

Mesta v Kanade

Najznámejšie mestá v Kanade odrážajú rôznorodosť obyvateľstva. Pretože každé mesto má svoju jedinečnosť, Kanada má čo ponúknuť na prebádanie všetkým typom turistov.

Ottawa

Aj keď sú Toronto a Montreal známejší, Ottawa je hlavným mestom Kanady. Pôvab Ottawy spočíva v tom, že je premyslene navrhnuté a najmä priateľské mesto pre chodcov.

Mnohé historické budovy, predovšetkým budova parlamentu a zámok Laurier, sú láskyplne zachované. Jednou z najznámejších pamiatok v Ottawe je Rideau Canal, ktorý prechádza mestom a pri teplotách pod bodom mrazu sa stáva najväčším klziskom na svete.

Toronto

Toronto je finančné centrum krajiny s veľkým počtom rôznych populácií a štvrtí, medzi ktoré patrí grécka, talianska a kórejská a druhé najväčšie čínske mesto v Severnej Amerike.

Toronto je pravdepodobne najznámejší mesto Kanady vďaka Medzinárodnému filmovému festivalu v Toronte, CN Tower a športovým klubom ako Blue Jays, Toronto Maple Leafs a Raptors.

Okrem všetkej mestskej príťažlivosti hlavného mesta akými sú múzeá, skvelé nákupy a živé divadlo, Toronto ponúka dlhé nábreží pri jazere Ontario a tri rieky, ktoré pretínajú mesto, poskytujú odpočinok prostredníctvom chodníkov a parkov.

Toronto je od hranice s USA a teda aj Niagarských vodopádov vzdialené menej ako dve hodiny.

Vancouver

Vancouver je miestom, kde sa oceán stretáva s horami. Okrem veľkolepé prírodné krásy má táto pobrežná metropola Britskej Kolumbie uvoľnené kúzlo, vďaka ktorému je jedným z najpopulárnejších kanadských miest na návštevu.

Vancouver je tiež vstupnou bránou do všetkých druhov dobrodružstvo v okolí, vrátane lyžiarskeho strediska Whistler / Blackcomb a mnohých ostrovov pri pobreží. Mesto tiež slúži ako prístavné zastávka pre výletné lode, ktoré sú najčastejšie smerované na Aljašku.

Mesto je vzdialené necelé tri hodiny od mesta Seattle a môže sa pochváliť výnimočným systémom verejnej dopravy, ktorý môže z medzinárodného letiska vo Vancouveri odviesť návštevníkov do centra približne za 20 minút.

Calgary

Duch starého západu žije a je ho stále cítiť v Calgary, kde sú kovbojské klobúky a tanca stále v móde. Festival Calgary Stampede dal do povedomia návštevníkom toto mesto. No stalo sa jedným z najlepších Kanadských destináciu najmä vďaka tomu, že bol prvý hostiteľ zimných olympijských hier v roku 1988.

Calgary je najväčšie mesto Alberty a ponúka všetky možnosti pohostinnosti, ako sú hotely, reštaurácie a ďalšie drobnosti, ktoré sprevádzajú mestské centrum. Od 90. rokov 20. storočia má veľkú prosperitu. Blízkosť Calgary k Banffu, Rocky Mountains, ľadovým poliam a iným prírodným úkazom je tiež veľkým lákadlom pre tento región.

Dawson City

Dawson City je mesto na severo západe krajiny ležiace na rieke Yukon. Je to neuveriteľná komunita, ktorá si zachovala svoju minulosť. Mesto vás pozýva do minulosti, kde sa môžete prejsť dreveným mestečkom, navštíviť národný historické bohatstvo. Môžete skúsiť svoje šťastie a ryžovať zlato, pretože stále sú v prevádzke zlaté bane.

Príroda v Kanade

Kanadská príroda je očarujúca. Určite si každý príde na svoje. Prinášame vám však zoznam najkrajších prírodných miest Kanady.

Národný park Banff

Národný park Banff je drahokamom Kanady. Bol založený v roku 1885 a je najstarším národným parkom v Kanade a predstavuje najkrajšie scenérie Kanady. Je domovom čarovných zelených vôd jazera Lake Louise, Icefields Parkway a nádherných výhľadov na ľadovce a vrcholky horských vrcholov. Návštevníci sú týmito krásami obklopení po celý rok.

Existuje mnoho spôsobov, ako si môžete vychutnať nádherný výhľad na Banff. Gondola Banff, obľúbená medzi turistami, ponúka relaxačné 8-minútovú jazdu na vrchol hory Sulphur, kde si návštevníci môžu vychutnať úchvatný výhľad na údolie rieky Bow a Banff. Na druhej strane odvážnejší turisti môžu vyjsť po 5,7km chodníku.

Aktivity sa v národnom parku Banff líši podľa ročného obdobia. V lete sa tu môžete venovať turistike, rybolovu a cyklistike.

Národný park Banff sa v chladných mesiacoch december až marec premení na zimný svet divov. Lyžiarske stredisko Lake Louise a Sunshine Village sú významnými lyžiarskymi destináciami v Kanade, kde sa turisti v tomto období zameria na zimné aktivity, ako je lyžovanie, snowtubing, výlety na psím záprahom a rybolov na ľade.

Národný park Jasper

Národný park Jasper sa nachádza uprostred Rocky Mountains. Je to neuveriteľný a veľký park, ktorý ponúka všetko od horskej turistiky po ohromujúci ľadovca. Národný park Jasper je dokonalým miestom na aktívnu činnosť a návštevníkom je k dispozícii dostatok vonkajších aktivít. Pešia turistika, výlety po divočine, horolezectvo, rybolov, kempovanie a jazda na koni sú len niektoré z mnohých možností. Nenechajte si ujsť hlavné atrakcie v parku, medzi ktoré patrí nádherný vodopád Athabasca, úchvatný výhľad z Jasper SkyTram a prekrásne vody Medicine Lake.

Národný park Glacier

Vďaka výnimočnej vysokohorské scenériu a hlbokým údolím je národný park Glacier celoročným rajom. Je prvý národný park založený v Britskej Kolumbii a je jedným z najzaujímavejších parkov.

Niagarské vodopády

Niagarské vodopády sú jedným z najznámejších vodopádov na tejto planéte. Samotné vodopády sú kombináciou troch vodopádov (Horseshoe Falls, American Falls a Bridal Veil Falls) pozdĺž kanadsko-americkej hranice. Majú výšku 57 metrov a padajú do veľkého jazera pod nimi. Kanadské vodopády Horseshoe Falls, ktoré síce nie sú najvyššie na svete, sú pôsobivo najsilnejším vodopádom v Severnej Amerike.

Či už si prezeráte vodopády v blízkosti z výletnej lode, leteckým výhľadom z vrtuľníka alebo stojíte pri nich, neexistuje zlý spôsob, ako byť svedkom tejto krásy.

Obchody, kasína a reštaurácie sú k dispozícii aj v tejto oblasti a návštevníci by si nemali nechať ujsť úžasný panoramatický výhľad na Niagarské vodopády z terás veže Skylon Tower.

Capilano Suspension Bridge

15 minút jazdy od centra mesta Vancouver je visutý most Capilano. od roku 1889 priťahuje návštevníkov i miestnych obyvateľov. Je to kývajúcou most cez kaňon Capilano, čím sa stáva jednou z najobľúbenejších atrakcií Kanady. Dôvod je jednoduchý - existuje toľko vecí, ktoré treba vidieť. Je 137mm dlhý a vo výške 70m nad riekou.

Horseshoe Falls

Jeden z troch vodopádov tvoriaci Niagarské vodopády. Je tiež najväčší z troch vodopádov. Dve tretiny z nich sa nachádzajú v kanadskom Ontáriu a jedna tretina v USA. Právom sa nazýva “klenot Niagara”. S výškou 52metrů a šírkou 670metrů ním každú sekundu pretečie cez 2 271 240 litrov vody.

Butchart Gardens

Výlet na ostrov Vancouver nie je úplný bez návštevy Butchartovych záhrad. Táto slávna pamiatka sa nachádza v zátoke Brentwood - neďaleko Victoria - a je domovom zhluku krásnych záhrad, v ktorých nájdete stovky odrôd kvetín. Je to jedna z hlavných atrakcií na ostrove Vancouver a je tak populárne, že turisti tráviaci pár dní vo Vancouveri často podnikajú jednodenné výlety na ostrov.

Záhrady prijímajú každý rok takmer milión návštevníkov.

Súčasnú majiteľkou a generálnou riaditeľkou je Robin-Lee Clarke, pravnučka zakladateľského páru.

Národný park Gros Morne, Newfoundland

Tento ďalší svetovo uznávaný národný park je pre svoju komplexnú geológiu zapísaný ako zoznam svetového dedičstva UNESCO. Národný park Gros Morne je druhým najväčším národným parkom vo východnej Kanade, ktorý pokrýva 11 805 km2 Západného Newfoundlandu. Výhľady sú tu ohromujúce, pretože tento obrovský park obsahuje asi 600m vysoké útesy, niektoré z najvyšších vodopádov v Kanade a tiež piesočné pláže, skalné jazerá a lesy.

Tablelands, jedinečný skalný masív v parku, bol formovaný zrážkou kontinentov a brúsením ľadovcov. Park je bohatý nielen svojou krajinou, ale aj významnou históriou.

V parku je k dispozícii päť kempov, kde si Kemper môžu užiť letné dni v kempe Berry Hill, Shallow Bay, Trout Tiver Pond, Lomond alebo Greenpoint Campground.

TIP

Návštěvníci by si měli uvědomit, že vstupní poplatek do parku je na den.

Dodatočné poplatky sú za kemping, turistiku v teréne atď. Odporúča sa auto a je to najpohodlnejší spôsob, ako obísť tento obrovský park. Ak vám nebude vadiť cyklistika alebo prechádzka po kopcoch, potom by to bola vaša druhá alternatíva!

Ak vlastníte kanoe alebo kajak, Trout River a Bonne Bay sú skvelými miestami pre túto činnosť.

Najvyššia hora Kanady Mount Logan

Mount Logan je najvyššou horou v Kanade a zároveň druhou najvyššou v Severnej Amerike. Meria 5959. Táto hora sa nachádza v národnom parku Kluane, v Yukon v Kanade. Je centrom najväčšie ľadovcové oblasti v Severnej Amerike. Expedícia pod vedením A. H. MacCarthyho a H. F. Lamberta 23. júna 1925 bola prvá, ktorá sa dostala na vrchol. Nachádza sa v pohorí St Elias v Yukonu, v jednom z najväčších horských blokov na svete. Mount Logan má niekoľko vrcholov, ktoré sa týči nad snehovou a ľadovou plošinou siahajúcou vo vzdialenosti 19 kilometrov. Teraz sa na túto horu ide 13 rôznymi cestami.

Čo ďalej vedieť o Kanade

Viete všetko pre cestu do Kanady? Je čas vybrať letenku.

Vybrať letenku