Najväčšia časť Kanady má kontinentálne podnebie, hoci priemerné zimné a letné teploty sa v Kanade líši podľa miesta. Zima môže byť krutá v mnohých oblastiach krajiny, najmä vo vnútrozemí, ktoré zažívajú kontinentálne podnebie. V týchto oblastiach môžu byť denné priemerné teploty okolo -15 stupňov Celzia, ale môžu dokonca klesnúť pod -40 stupňov Celzia pri silnom vetre. V oblastiach mimo pobrežia môže sneh pokrývať povrch zeme takmer šesť mesiacov v roku. Pobrežné Britská Kolumbia má mierne podnebie s miernou a daždivou zimou.

Na východnom a západnom pobreží v lete sú priemerné teploty zvyčajne na nízkych 20 stupňov Celzia, zatiaľ čo vo vnútrozemí sa priemerná letná teplota pohybuje v rozmedzí od 25 do 30 stupňov Celzia, s občasným extrémnym teplom v niektorých oblastiach presahujúcich 40 stupňov Celzia.

Najlepší čas na návštevu strednej a južnej Kanady, v ktorej sa nachádza najviac miest, je od konca leta do začiatku jesene (tj od konca augusta do konca septembra). Takto sa môžete vyhnúť teplotným extrémom a môžete si vychutnať pokojné a často slnečné počasie (tzv. Indické leto, ktoré niekedy trvá do októbra).

Koncom septembra môžete obdivovať veľkolepé farby lesov javorov a ďalších druhov stromov. Obdobie od konca jari do začiatku leta, teda od konca mája do konca júna, môže byť tiež v poriadku. Najteplejšieho obdobie (júl - august) sa netreba úplne vyhnúť. Aj keď niekedy môže byť príliš horúce, s občasnými búrkami.

Najhoršie obdobie okrem zimy (december až február) je možná obdobie topenia snehu. To sa môže líšiť v závislosti na mesiaci v roku a oblasti. Vyskytuje sa okolo apríla v strednej a južnej Kanade: topiaci sneh sa mení na bahno a cestovanie sa stáva ťažkým, aspoň mimo mesto.

V severných oblastiach je leto jediným obdobím, kedy teplota stúpa nad bod topenia, ale cestovanie môže byť jednoduchšie, keď je všetka zem zmrazená. Vo vysokých zemepisných šírkach môžete vidieť biele noci v júni, zatiaľ čo za polárnym kruhom slnko nikdy nezapadá dlhšie alebo kratšie, v závislosti na zemepisnej šírky. Na Veľkú noc sú obrovské severné územia stále zamrznuté, ale dni sú už dosť dlhé. V zime, najmä v decembri, sú dni veľmi krátke.

Počasie v Toronte

V oblasti Veľkých jazier, v nížinách južného Ontária a Quebecu (Montréal, Toronto, Ottawa, Quebec), je klíma stále kontinentálne, ale je tiež vlhká a zrážky sa pohybujú okolo 1 000 mm za rok, dobre rozmiestnené po celý rok.

TORONTO

Zima je chladná, často mrznúci, charakterizovaná suchými a slnečnými dňami striedajúcimi sa s obdobím nepriaznivého počasia a snehových zrážok. Jar prichádza pomerne neskoro a je veľmi chladné. V lete, ktoré nie je dlhé, sa striedajú daždivé a chladné dni s horúcimi a slnečnými dňami, počas ktorých môžu popoludnia vypuknúť búrky.

V Toronte je priemerná teplota v januári -5,5 ° C, ale teplota klesá aj pod -20 ° C v priebehu niekoľkých dní takmer každý rok. Letné dni v Toronte sú zvyčajne teplé a niekedy dokonca horúce s možnosťou búrok, ale môžu byť aj chladné a daždivé dni. Júl a august majú priemernú teplotu 15-16 stupňov. V blízkosti Toronta je jazero Ontario, ktoré je v zime veľmi chladné, zatiaľ čo v lete je takmer prijateľné na kúpanie, aspoň pre niektorých ľudí. V auguste dosiahne 21 ° C.

Počasie vo Vancouveri

Tichomorské pobrežie má oceánske podnebie, ktoré je veľmi odlišné od zvyšku krajiny. Zimy sú relatívne mierne, ale daždivé. Zvyčajne je teplota nad bodom mrazu, hoci takmer každý rok môže byť niekoľko dní sneh a mráz. Letá sú chladná a dosť slnečné, aj keď niekedy môže pršať.

VANCOUVER

Vancouver je jediné veľké mesto v Kanade, ktoré v zime nemrzne. Priemerná teplota je 4 ° C v januári a 18 ° C v júli. Podnebie je podobné Londýnskemu (aj keď leto vo Vancouveri je slnečnejšie). Mora vo Vancouveri a pozdĺž pobrežia Britskej Kolumbie je vždy chladné. Najteplejšie je v júli a auguste a to má len 14 stupňov Celzia.

Kedy letieť do Kanady

Najlacnejšie letenky do Toronta v kontexte počasí

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Toronta a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Toronto, EUR

Teda vidíte, ktorý dátum je pre odlet do Toronta najlepšej vzhľadom na vývoj počasia v destinácii a vzhldem k aktuálnej cene letenky.

Najlacnejšie letenky z Viedne do Toronta

Nasledujúci graf zobrazuje prehľad najnižších cien leteniek z Viedne do Toronta v kontexte počasí. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapest do Toronto, EUR

Čo ďalej vedieť o Kanade

Viete všetko pre cestu do Kanady? Je čas vybrať letenku.

vybrať letenku