Výhody registrácie u Flymeto
  1. Silný zákaznícky servis.
  2. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  3. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Tvorte svoje itinerára
 500 miliónov letov do 10s
 Pohodlné hľadanie
 Hovoríme vaším jazykom
Letenky
Odkiaľ

Bratislava (BTS)   Budapest (BUD)

Kam

(NSI)

Kamerun - kúzlo Afriky

Láka vás vypraviť sa za dobrodružstvom? Výbornou voľbou je Kamerun. Na jednom mieste na vás čakajú hory, tropická džungľa, nedotknuté pláže či sa môžete stretnúť s gorilami.

Kamerun je krajina plná kontrastov

 Tešiť sa môžete na stretnutie s gorilami, šimpanzy, na nebi uvidíte pestrofarebné vtáctvo. Stretnúť sa môžete aj s kmeňom Pygmejov. Vaša cesta začne príletom do Doualy, kde sa stretnete s kamerunskými úradníkmi a je preto nevyhnutné mať v poriadku všetky dokumenty, vrátane pasov a víz. Nesmiete zabudnúť nechať sa zaočkovať proti žltej zimnici.

Po prejdení kontrolou sa môžete vydať napríklad do Melongu, kde uvidíte krásy kvetinových záhrad a ovocných plantáží. Cestou narazíte na známe vodopády Ekom, kde sa natáčal Tarzan. Zaujímavá sú kráterové jazerá Twin Lakes.

Ďalším vašim cieľom môže byť Bamenda, predvolenú trek pre cestu za horskými jazierkami a vodopádmi. Neďaleko leží Bafut, kde môžete navštíviť najstarší kráľovský palác v krajine. Sprievodkyňu vám tu bude robiť jedna z kráľových manželiek. Bafut je centrom kmeňa Tikar. Vystúpať môžete aj za gorilami do pralesa, kde ich môžete pozorovať. Cesta za nimi nie je nijako ľahká. Je potrebné mať so sebou sprievodcu, ktorí gorily vystopujú a počítajte s výstupom až na vrcholky hôr.

Chcete radšej výhľad na oceán a pláže? Potom sa vyberte do Kribi, ktoré leží na rieke lobom. Po rieke sa môžete vydať medzi pygmee. Nadchnúť vás môžu vodopády Lobe, ktoré z výšky 20 metrov padajú priamo do Atlantického oceánu.

Hlavným mestom Kamerune je Yaounde, kde nájdete palác prezidenta. Ochutnať môžete tiež pivo, ktoré vás v sparnom teple veľmi príjemne osvieži. Máte radi dobrodružstvo? Vydajte sa do hôr na západ Kamerunu, kde môžete absolvovať v terénnom voze 367 km dlhý okruh zvaný Ring Road. Je čas zaobstarať si a začať neskutočné dobrodružstvo.Súvisiace články

Tagy

Kategórie