Južná Amerika má čo ponúknuť. Andské vrchy, Amazónsky prales, Patagónske ľadovce či zrúcaniny Inkov. To je len zopár nezabudnuteľných dobrodružstiev čo vás tu čaká. Ale mestský život na kontinente má tiež čo ponúknuť a určite si nenechajte újsť ani pláže Ria.

Sprievodca Brazíliou
Brazília je najväčšou krajinou v Južnej Amerike s rozlohou viac ako 8,5 milióna kilometrov štvorcových a jednou z kultúrno najrozmanitejších a najľudnatejších krajín sveta. Eklektický zmes portugalských, európskych, rodených indiánov, afrických, ázijských a blízkovýchodných prisťahovalcov žije v Brazílii už po generácie harmonicky. Mnohí sú prekvapení zistením, že Sao Paulo má najväčšiu japonskú komunitu mimo Japonsko, zatiaľ čo najvyššia koncentrácia Nemcov a Talianov žije na juhu v Rio Grande do Sul a v Santa Catarina.
Aug 07, 2020
Čtěte více
Sprievodca po Peru
Peru je destinácia, ktorá si žiada byť preskúmaná. V tejto rozľahlej a búrlivé zemi sa spájajú starodávne, koloniálne a moderné tradície do nezabudnuteľných kultúrnych zážitkov. Bez ohľadu na typ cestujúceho - historický nadšenec, dobrodruh alebo gurmán - Peru ponúka nespočetne mnoho aktivít, ktoré uspokoja každého. Nie je žiadnym prekvapením, že jeho starodávne lokality, krásna topografia a rozmanitý ekosystém priťahujú návštevníkov z celého sveta, vďaka čomu je jedným z najobľúbenejších cieľov v Južnej Amerike.
Aug 03, 2020
Čtěte více