Výhody registrácie u Flymeto
  1. Silný zákaznícky servis.
  2. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 500 miliónov letov do 10s
 Tvorte svoje itinerára
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Predávajte vlastné zájazdy
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

(Európa)

Pár rád, ako predísť stretnutie s medveďom
Denne pre vás aktualizujeme pestrú ponuku tipov, kam letecky vyraziť na dovolenku či za poznaním, napríklad v krajinách, kde je málo turistov navštevovaná príroda, sa môžu často vyskytovať medvede, ktorí sú z veľkých šeliem najnebezpečnejšie, pokúste sa stretnutie zabrániť včas a ušetrite si tak nepríjemnú chvíľu. V prvom rade je dôležité držať sa turistických trás, pokiaľ je to možné. Ak prechádzate neprehľadným terénom, hovorte alebo si spievajte, prípadne sa ozvite rôznymi neprirodzenými zvuky, napríklad cinknutie kovových predmetov, aby o vás medvede včas vedeli a mali možnosť sa vám vyhnúť.
Nov 14, 2015 2 min
Čtěte více

(Jet) surfovať sezóna je tu

Už ste počuli o motorizovanom surfovaní? Takýto motosurf nepotrebuje vlny, môžete s ním jazdiť na mori rovnako ako na rybníku. Navyše dokáže ísť rýchlosťou až 60 km / h. A vymyslel ho Čech.

JetSurf vznikol vlastne ako vedľajší produkt Moto GP. Martin Šula, vynálezca JetSurfu, vtedy svoje vylepšenia pretekárskych motoriek nemohol uplatniť, nezostali ale ležať v dielni. Namiesto toho dal dohromady prvý motorizovaný surf, ktorý potom postupne vylepšoval. Dnes organizuje medzinárodné preteky a jeho JetSurf si zaobstarali celebrity ako Justin Bieber alebo Vladimír Putin. Skúste ho tiež.

Surf s motorom, alebo bez neho

Kým schody na surferské pláže v Algarve s klasickou doskou vybehnete a zbehnete raz dva, s JetSurfem s plnou nádržou si dvakrát rozmyslíte, než si takú pláž vyberiete. JetSurf je skrátka trochu ťažší ako klasická doska a musíte sa naučiť, ako na elektroniku v ňom a ako si správne vyčistiť nádrž.

Na druhú stranu s motorizovaným surfom môžete jazdiť prakticky všade. A nemusíte čakať na vlny, k jazdeniu ich vôbec nepotrebujete. “S JetSurfom sa dá robiť úplne čokoľvek,” hovorí Martin Šula a dodáva: “Niekto si rád skočí na vlne, iný si zase užije západ slnka na rovnej rieke alebo jazere, je to individuálne.”

Prvýkrát na pokojných vodách

Pre JetSurfera-začiatočníka sú najvhodnejšie uzavreté vodné plochy, ako sú rybníky a jazerá, kde je rovná hladina. Česi majú v tomto výhodu, vo Valticiach majú priamo JetSurf Academy s vlastnou pretekárskou dráhou, kde sa môžu učiť a jazdiť v spoločnosti zakladateľa JetSurfu a ľudí, ktorí motorizované dosky poznajú ako svoje topánky. Akonáhle získajú stabilitu na doske a osmelia sa, môžu skúsiť rieku alebo menšie vlny na mori.

Flymeto - (Jet) surfovať sezóna je tu

Kde jetsurfujú profíci

“Najskúsenejší pretekári, ktorí sa zúčastňujú svetového pohára, musia trénovať na trati. Preto väčšina špičkových jazdcov jazdia tam, kde si môžu zajazdiť medzi bójami, “hovorí pretekár Lukáš Záhorský. Okrem toho už spomínané Valtice sú to desiatky motosurfových lokalít v Thajsku, na Bali, ale aj v Európe alebo v Spojených štátoch. Tie už sú na JetSurfy pripravené a ponúkajú dobíjacie stanice, náhradný benzín a ďalšie vychytávky. Ako ale sami pretekári hovoria, zázemie až tak dôležité nie je, všetko si môžu priviezť so sebou.

Medzi všetkými spomeňme práve Bali a Chorvátsko, ktoré sa v odpovediach JetSurferov objavovali povážlivo často aj ako lokality, ktoré by si pretekári vybrali za nový domov, keby mali dať slovenskej hrude zbohom. A kto by sa čudoval, pozrite na video a bude vám jasné, prečo Bali a motorizovaný surf znie ako dokonalé dovolenkové kombo.

Čo s JetSurfom v zime

S letenkou vo vrecku niečo ako hlavná sezóna neexistuje pre surfera, nieto pre JetSurfera. Keď skončí sezóna v Amerike, preletíte na Maldivy. Českí JetSurferi si aj tak vždy nájdu čas na hory. Do jazdy na JetSurfu sa totiž prelína motorsport, lyžovanie a snowboarding. “Lyžovanie je pre skúsených jazdcov na JetSurfu dobrý tréning, zlepšuje fyzičku a kondíciu,” radí Lukáš Záhorský.

Ako sa robí s motosurfom

“Dôležité je mať surf úplne suchý a vypláchnuť nádrž. Potom je potrebné vyberať také spoločnosti, ktoré povoľujú prepravu športového príslušenstva. Najlepšie sú Emirates, kamaráti veľmi nie sme s Nemeckom, ale oni to časom pochopia, “smeje sa Aneta Šacherová z MSR Engines Racing Team.

Všeobecne však aerolinky nevidia rozdiel medzi doskou na surfovanie a motorizované surfovanie a prepravia ho bežne ako športové vybavenie. Stačí odpojiť elektroinštaláciu, nádrž navoňať po fialkách a nie benzínu, ako žartuje pretekár Pavol Heiník, zbaliť ju medzi ostatné veci do batožiny a môžete letieť.

“V tomto je JetSurf skvelý, ako snáď jediný motorsport na svete ho toľko nelimituje náročná logistika,” porovnáva Jakub Kornfeil preteky Moto Surf WorldCup a Moto GP.Tagy

Žiadne tagy

Kategórie