Výhody registrácie u Flymeto
  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  2. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  3. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
 Tvorte svoje itinerára
 Hovoríme vaším jazykom
 500 miliónov letov do 10s
 Pohodlné hľadanie
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Sarajevo (SJJ)

Jedinečná Bosna a Hercegovina láka na skvelú dovolenku

Bosna a Hercegovina ukrýva nielen krásnu prírodu, je tiež pretkaná históriou a nájdete tu množstvo pamätihodností. Každé historické obdobie zanechalo na území tejto krajiny veľké stopy.

Najstaršími pamiatkami sú bodanjské jaskynné maľby neďaleko Katedry a archeologické náleziská v Butmir neďaleko Sarajeva, v tejto krajine uvidíte tiež mešity, pevnosti a orientálne bazáre.

V hlavnom meste Sarajevo nesmiete minúť Baščaršiji - hlavné námestie islamského charakteru. K námestí prilieha aj niekoľko mešít a nájdete tu aj jednu z najimpozantnejších stavieb osmanskej architektúry na Balkáne, ktorou je mešita Gazi Husrev-begova.

Navštívte v Sarajeve i most Gavrila Principa, na ktorom bol spáchaný atentát na Františka Ferdinanda d’Este, ktorého dôsledkom bolo rozpútanie 1. sv. vojny.

Urobte si výlet tiež k prameňu rieky Bosny, zvládnete ho aj s menšími deťmi, alebo sa tam môžete nechať dopraviť konským záprahom, rikšou či inými vozidlami, to iste umocnia váš celkový zážitok z pobytu v Bosne a Hercegovine.

Vyhraďte si tiež čas pre návštevu Banja Luka, kde sa nachádza Vrbaský hrad zo 14. stor., Pravoslávne kláštory Gomionica, Moštanica a Liplje a katakomby s vyhlásenou reštauráciou. Obdivovatelia prírody nesmie vynechať národný park Kozara.

Ak zatúžite po mori, vydajte sa do mesta Neum, ktoré je jediným prímorským mestom v Bosne a Hercegovine.

Rieka Třebíz ponúka veľmi impozantný podívanou na vodopády Kravice, ktoré vyzerajú ako miniatúra Viktóriiných vodopádov.

Nevynechjte ani druhé najväčšie mesto Bosny a Hercegoviny Mostar. Mesto je preslávené mostom na rieke Neretva, ktorý je zapísaný na zozname pamiatok UNESCO.

Na svoje si v tejto krajine prídu aj milovníci treku a vysokohorskej turistiky, rybárčenie aj lovu, však na všetky tieto aktivity si prizvite kvalifikovaného sprievodcu.

Iste vás láka spoznať krásnu krajinu s bohatou históriou, využite najlacnejšie letenky do Sarajeva!

S nami môžete letieť za skvelé ceny!Súvisiace články

Kategórie