Na ostrove je počasie prevažne premenlivé. Takto najlepšie ho možno opísať. Existuje niekoľko klišé, ktoré na islande tradujú. Ako napríklad ak sa ti nepáči počasie, počkaj 5 minút, zmení sa. Alebo ďalší otrepaná fráza, ktorou je, že neexistuje zlé počasie, len zlé oblečenie.

Prekvapiť vás môžu aj billboardy s reklamou na letné oblečenie, kde modelky pózujú miesto v plavkách v páperových bundách. Rozhodne so sebou na island pribaľte jednu vrstvu oblečenia navyše než ste zvyknutí.

Vďaka Golfskému prúdu na ostrove nie sú extrémne podmienky, ale kvôli vetra je často pocitová teplota oveľa nižšia, než ukazuje teplomer.

Najideálnejšie doba na návštevu je, aspoň, čo sa počasie týka v letných mesiacoch, čiže od mája do septembra. Je ale treba počítať s vyššími, turistickými cenami, ktoré dvíhajú ceny ubytovania a prenájmov áut od niekoľko desiatok percent oproti zimnému obdobie. Slnko v lete skoro nezapadá a teploty sa pohybujú až do 20 stupňov.

Avšak kvôli polárnu žiaru, ktorá láka veľký počet ľudí, je potreba pribaliť sveter navyše a vypraviť sa na ostrov v zime.

Počasie v Reykjavíku

Najhoršie podmienky pre cestovanie do Reykjavíku panujú v januári a februári, kedy je tu naozaj mrazivo a sychravo. . Hlavné mesto odporúčame navštíviť v letných mesiacoch.

REYKJAVIK

Kedy letieť na Island

Najpriaznivejšie, čo sa počasie týka, sú letné mesiace. Zhruba od mája do septembra. Avšak ale aj vtedy treba počítať s nižšími teplotami a hlavne studeným a silným vetrom. Možno vás ale nemilo prekvapí ceny. Turistickému ruchu sa prispôsobili hotely, požičovne automobilov aj miestne predajcovia a preto v týchto mesiacoch očakávajte všetko o niekoľko percent drahšie.

Pokiaľ Vám nevadí zima, väčšiu možnosť snehu a naozaj ľadový vietor, zavítajte na Island v zimných mesiacoch. Šanca na uzretí polárnej žiary je niekoľkonásobne vyššia a to aj priamo v Reykjavíku. Ušetríte nejakú tu korunu a užijete si ostrov nerušený davy turistov.

Najlacnejšie letenky v kontexte počasí

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Reykjavíku a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafu získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Reykjavik, EUR

Teda vidíte, ktorý dátum je pre odlet do Reykjavíku najlepšie vzhľadom k vývoju počasie v destinácii a vzhľadom k aktuálnej cene letenky.

Čo ďalej vedieť o Islande

Viete všetko pre cestu na Island? Je čas vybrať letenku.

vybrať letenku