Island získava medzi cestovateľmi stále väčší a väčšiu popularitu. Už dávno sa nelieta len za morom a teplom. Dnešné cestovatelia ocenia prevažne originalitu destinácie a veľa zážitkov, ktoré inde nie je možné zažiť. Či už sa teda jedná o polárnu žiaru, premenlivosť počasia alebo gejzíry, nie je možné šliapnuť vedľa. Na tomto ostrove na Váš čaká relax i dobrodružstvo. Letenky je možné nakúpiť celoročne za relatívne dobré ceny. Všeobecne sa ale odporúča nákup aspoň tri mesiace vopred. Ďalšia vec, ktorú treba zvážiť je batožina. Do príručnej kufra sa určite nezmestí väčšie množstvo teplého oblečenia a to je na Islande naozaj potrebné.

Než začnete nakupovať letenky

Je potrebné dôkladne premyslieť hlavne sezónu, a batožinu. Letná sezóna=drahšie ceny, ale lepšie počasie. A batožina je väčšinou nutné a na to je potrebné pamatoat pri nákupe. V prípade, že budete mať záujem o letenku, v ktorej je už batožina zahrnuté, neváhajte nás kontaktovať. Dnešné spoločnosti letenky ponúkajú iba s príručným.

464

Na Islande nájdete 464 autorizovaných letísk.

Polárna žiara

Pribaľte sveter navyše a vypravte sa na ostrov v zime

Do Anglicka

Z Prahy na Island od 5000 Kč

Kefalík

Kefalík je největší letiště na Islandu

Koľko stojí letenka na Island

Letenky na Island sú v priemere okolo 5000 Sk na osobu za spiatočný let. Ďalej je potrebné počítať s dokúpte batožinu v cene cca 1200 Sk. Lety sú priame.

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Rejkjavíku a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafu získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Reykjavik, EUR

Kedy kupovať letenku na Island

Cena leteniek sa odvíja prevažne podľa tarify, ktorý si vyberiete. Ideálne je hľadať aspoň tri mesiace pred plánovaným odletom.

Najlepšie deň pre odlet na Island

Deň môžete vybrať podľa vašich preferencií. Či už poletíte uprostred týždenne alebo cez víkend, cenu letenky to výrazne nezmení ..

FAQ pre nákup leteniek na Island

Hľadáte odpovede na svoje otázky? Pripravili sme pre vás tie najčastejšie.

Aké letecké spoločnosti lietajú na Island?

Na Island momentálne lieta cez 20 leteckých spoločností. Z Prahy tam lietajú ČSA a Wizz Air. Ďalšími leteckými spoločnosťami ktoré spájajú iná európska mestá sú: Norwegian, Vueling, EasyJet, Eurowings, Lufthansa, Finnair, British Airways, Air Baltic, Jet2, KLM

Ako dlho trvá let na Island?

Let na Island z Prahy trvá približne 4 hodiny. Tam sa dostanete presne za 3:55 minút a späť len o desať minút rýchlejšie, čiže 3:45 minút.

Kde kúpiť letenky na Island?

Ak sa rozhodnete kúpiť letenku na Island, môžete tak urobiť na našich stránkach. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa nákupu, neváhajte a napíšte nám na náš online chat alebo na e-mailovú adresu. Môžete nás tiež kontaktovať telefonicky.

Čo robiť po pristátí na Islande

Z letiska sa do centra hlavného mesta sa môžete dostať niekoľkými spôsobmi, ale prevažne autobusy. Cesta z letiska do centra trvá hodinu až hodinu a pol podľa typu prepravy a počtu zastávok.

Verejná doprava - autobusy sú najlacnejšie, ale majú pár nedostatkov a to, že nejazdí vždy a teda sa vám môže stať, že práve po vašom letu sa týmto spôsobom nepřepravíte. Druhou nevýhodou je, že lístky sa vopred kúpiť nedajú a môže sa stať, že sa do autobusu nedostanete kvôli vyčerpanej kapacite. Lístok stojí niečo pod 5 €.

Súkromné autobusy - Súkromné firmy sú samozrejme drahšie, ale prispôsobujú svoje príchody a odchody letom a môžete si svoje miesto rezervovať dopredu. Ceny lístkov sa pohybujú od 15 € za osobu. Taktiež za príplatok ponúka väčšina možnosť prepravy priamo do hotela. Súkromie prepravcovi a Taxi - tieto možnosti patrí medzi najdrahšie, ale na druhej strane medzi najpohodlnejšie. Záleží iba na preferenciách konkrétneho človeka. Rovnako sa dá na letisku požičať auto.

Populárne kombinácie letov na Island

TIP

Aktuálne ceny leteniek pre celú krajinu, skúste kliknutie na odkaz do letenkátoru na letenky z Viedne na Island na všetky dostupné letiská alebo letenky z Budapest na Island na všetky dostupné letiská.

Čo ďalej vedieť o Islande

Už máte letenku na Island? Prečítajte si sprievodcu o Islande.

Otvoriť sprievodca

Top letenky na Island