Výhody registrácie u Flymeto
 1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 2. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
 3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 Pohodlné hľadanie
 500 miliónov letov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Predávajte vlastné zájazdy
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Reykjavik (KEF)

ISLAND - svet plný fantázie

Hneď prvý pohľad pri výstupe z lietadla na krásnu a neobvykle zvráskavenú krajinu vás v tom len uistí. Hľadáte miesto, kde si oddýchnuť, kam uniknúť po hektickom období? Jednou z najlepších volieb je práve pár dní, ale pokojne aj mesiac na Islande.

Dôvody, prečo práve Island v zimnom období:

 1. Veľkú časť zásluhy na tom má priateľská povaha miestnych obyvateľov a pocit, že čas nehrá v ich životoch žiadnu úlohu. Táto kombinácia vás úplne očistí a domov sa vrátite plní energie. Tá potom vystačí na ďalšie mesiace bežného života.
 2. Polovičná cena. Všeobecne sa o Islande hovorí, že je drahý a pre ľudí nepoznajúc miestne pomery to tak aj môže vyzerať. V zime to ale neplatí. Ceny leteniek, ubytovanie a požičanie vozidla sú podstatne nižšie, veľakrát aj polovičné.
 3. Skvelou príležitosťou je vidieť polárnu žiaru Aurora borealis. Maľované, zeleno-fialové nebo. Je to niečo nepredstaviteľné, fotky sú nádherné, ale skutočnosť je nezabudnuteľná. Na pozorovanie polárnej žiary potrebujete tmu a tá je na Islande najdlhšia práve od konca augusta do polovice apríla. Keď máte šťastie, môžete polárnu žiaru vidieť pokojne aj z Reykjavíku, ale najlepším miestom pre pozorovanie je národný park Thingvellir.
 4. Island sa musí cítiť. Už prvý nádych čistého vzduchu po pristátí lietadla vás ohromí.
 5. Na Islande zažijete mnoho kontrastov. Vidieť tu môžete horúce minerálne pramene, sopky, gejzíry, hory, jazerá, ľadovce, krásne pláže a na vlastnej koži zažiť ohlušujúci rachot nespočetných vodopádov v kontraste s absolútnym tichom neobývaných pustín. Island je najmenej obývaným štátom Európy.
 6. Možno to znie prekvapivo, ale na Islande je nečakane veľké kultúrne vyžitie. Ostrov je prešpikovaný množstvom profesionálnych umelcov. Nech je to dizajn, hudba alebo výtvarné umenie, každý si tu nájde svoje.
 7. V Reykjavíku sa môže stať, že počas svojho pobytu návštívite viac koncertov, než za celý rok. Bonusom môže byť, že väčšina vystúpenia a koncertov miestnych umelcov je zdarma.
Reykjavik - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Erupce gejzíru Strokkur během slunného dne na Islandu
Flymeto - Velký Gejzír a modré termální jezero, Strokkur. Island.
Flymeto - Modrá Laguna, Island. Lidé v lázních v geotermální oblasti Modré Laguny, poblíž Reykjavíku.
Flymeto - Panorama Modré Laguny. Reykjavík.
Prečo vycestovať do Európy s nami?
 1. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
 2. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
 3. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 Predávajte vlastné zájazdy Pohodlné hľadanie Zdieľajte ponuky s priateľmi

Kedy letieť

Pýtate sa, prečo by ste mali ísť na najchladnejšie ostrov v Európe v zimnom období? Zima na Islande nie je zas tak dramatická. Je tam chladnejšie, snehu býva tiež viac, ale vďaka vplyvu Golfského prúd je teplejšie, než by ste čakali. Sneh zvyčajne vydrží asi týždeň a potom sa zase roztopí. Naviac vám Island ponúka mnoho spôsobov, ako sa príjemne zahriať vďaka horúcim prameňom a gejzírom, ktoré niekedy vystreknú až do výšky niekoľkých metrov.    Horúce pramene využívajú, ako miestni obyvatelia k ohrevu domov tak i turistické centrá. Najznámejším centrom je luxusná Blue Lagoon, ktoré je turisticky najnavštevovanejšie, avšak môžete skúsiť aj alternatívu v tajomnom Kjölur, kde sa jazierko rozprestiera uprostred lávových polí.

Vodopády na Islande patria k najnavštevovanejším miestam. Pýši sa veľkou rôznorodosťou. Sú malé a pokojné, ale aj obrovské a majestátne. Krásne sú však úplne všetky. Medzi najznámejšie patrí Zlatý vodopád, ktorý sa nachádza neďaleko hlavného mesta Reykjavíku. Vďaka dobrej dostupnosti je hojne navštevovaný. Spoločne s gejzírom Geysir a národným parkom Thingvellir tvoria tzv. “Zlatý trojuholník”. Druhým najväčším na ostrove je vodopád Háifoss. Meria 122 metrov. Nie je však ľahké sa k nemu dostať a pre cestu k nemu je potreba terénne auto.

Nádherná prírodná panoráma islandského vodopádu, rieky, v zimnej vulkanickej krajine. Vodopád Öxarárfoss možno nájsť v Národnom parku Thingvellir a tu je fotografovaný v dráme oblohy zafarbenej mračnami.    Za zmienku stojí určite aj rozľahlé jazero Jökulsárlón. Ponúka neobvyklý pohľad. Po jeho hladine plávajú trblietavé ľadovcové kryhy. Rozprestiera sa medzi morom a ľadovcom Breiðamerkurjökull. Z neho sa odtrhávajú obrovské modré kusy ľadu a po hladine jazera smerujú k moru.

Reykjavik - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Öxarárfoss
Flymeto - Svartifoss
Flymeto - Západ slunce v Jökulsárlónu, Island
Flymeto - Island
Prečo vycestovať do Európy s nami?
 1. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 2. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
 3. Generátor najlacnejších leteniek.
 500 miliónov letov do 10s Tvorte svoje itinerára Hovoríme vaším jazykom

Turista stojí v surealistickej ľadovej krajine na pláži pri Jokulsarlonské ľadovcovej lagúny na Islande. Mnoho veľkých kusov ľadu je obmývané na pobreží. Ľadovcové hory, ktoré prichádzajú z topiaceho ľadovca Vatnajokull, sú rozosiate všade pozdĺž celého pobrežia. Tento obrázok bol zhotovený počas zimného studeného podvečera.

Vďaka rozmanitosti Islandu sa na spiatočnej ceste zamyslíte, či ste videli všetko, a po návrate začnete pátrať po ďalšom voľnom termíne, kedy sa môžete vrátiť a preskúmať ďalšie časti tejto vo všetkých ohľadoch výnimočnej krajiny.

Reykjavik - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Reykjavík, hlavní město Islandu v zimním pohledu ze shora.
Flymeto - Mount Kirkjufell, Island. Aurora borealis, polární záře nad horou Mount Kirkjufell, Island
Flymeto - Sopka Grabrok na Islandu. Překrásný pohled na kráter sopky Grabrok na Islandu
Flymeto - Island. Mapka islandu symbolicky charakterizující Island. Ilustrovaný cestovní plakát.
Flymeto - Godafoss. Překrásný vodopád Godafoss v zimě na Islandu, pokrytého sněhem, dlouhá expozice.
Prečo vycestovať do Európy s nami?
 1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 2. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
 3. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 Hovoríme vaším jazykom 500 miliónov letov do 10s 1.5 miliónov hotelov do 10s


Súvisiace články

Tagy

Kategórie