Výhody registrácie u Flymeto
  1. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  2. Silný zákaznícky servis.
  3. Generátor najlacnejších leteniek.
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Tvorte svoje itinerára
 Predávajte vlastné zájazdy
 Hovoríme vaším jazykom
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Reykjavik (KEF)

Island - keď príroda maľuje na neba

Kde zažiť počas dovolenky tú najkrajšiu svetelnú show na svete? Jednoznačne na Islande, ktorý je druhým najväčším ostrovom v Európe. Každý deň po zotmení začne príroda maľovať na oblohu a je málo umelcov, ktorí ju dokážu tromfnúť. Vydajte sa do otvorenej galérie, kde vstup je zadarmo a prvé miesto v rade je vždy zaručené. Leťte na Island na pár dní, ale pokojne aj mesiac.

Kedy vyraziť na Island

Zima na Islande nie je zas tak dramatická. Je tam chladnejšie a aj snehu si tú užijete dostatočne, ale vďaka vplyvu Golfského prúdu je tu teplejšie, než by ste čakali. Sneh zvyčajne vydrží asi týždeň a potom zase roztopí. A ak sa vám zima schová pod kabát, Island ponúka mnoho spôsobov, ako sa príjemne zahriať vďaka horúcim prameňom a gejzírom, ktoré niekedy vystreknú až do výšky niekoľkých metrov. Najteplejším mesiacom v roku je júl s priemernými dennými teplotami 9 - 14 stupňov Celzia. August je len nepatrne chladnejšie (teplota 8 - 13 stupňov). Pokiaľ si chcete užiť čo najviac svetla, vyberte pre cestovanie jún, ktorý je typický pre svoj nikdy nekončiaci deň (svetlo je tu 24 hodín denne).

Flymeto - Island - keď príroda maľuje na neba

Od konca augusta do polovice apríla je tiež najlepšie obdobie na pozorovaní polárna žiara - Aurora borealis. Na pozorovanie polárna žiara potrebujete tmu a tá je na Islande najdlhšia práve v tomto období.

Miestni ľudia

Čas v životoch miestnych ľudí nehrá žiadnu rolu. To sa odráža v ich priateľskej povahe a ochote pomôcť. Nechajte sa tiež nakaziť touto náladou, ktorá vám dobije baterky na dlho. Tá potom vystačí na ďalšie mesiace bežného života.

Dychberúce príroda na Islande

Island sa musí cítiť. Už prvý nádych čistého vzduchu po pristátí lietadla vás ohromí. Následný pohľad na famózny krajinu, ktorá je domovom horúcich minerálnych prameňov, sopiek, gejzíru, hôr, jazier, ľadovcov, krásnych pláži a nespočitatelných vodopádov v kontraste s absolútnym tichom neobývaných pustín, proste je to láska na prvý pohľad.

Horúce pramene slúžia nielen k ohrevu domov miestnych obyvateľov, ale tiež i turistických centier. No a tiež k ohrevu přemrzlých turistov. Najznámejším centrom je luxusná Blue Lagoon, ktorý je turisticky najnavštevovanejšie, avšak môžete skúsiť aj alternatívu v tajomnom Kjölur, uprostred lávových polí.

Pýchou Islande sú nepochybne vodopády, ktorých je tu nespočetné množstvo. Sú tu malé a pokojné, ale aj obrovské a majestátne. Svojou krásou oslní každej z nich. Najznámejšie patria Zachránený vodopád, ktorý sa nachádza neďaleko hlavného mesta Reykjavíku a spoločne tvoria s gejzírom Geysir a národným parkom Thingvellir zlatý trojuholník. Druhé miesto v rebríčku najväčších vodopádov patrí vodopádu Háifoss, ktorého voda padá z výšky 122 metrov. Cesta k nemu však nie je jednoduchá a je za potreby použiť terénne auto.

Nezabudnite určite navštíviť aj rozľahlé jazero Jökulsárlón, ktoré sa rozprestiera medzi morom a ľadovcom Breiðamerkurjökull. Neobvyklý pohľad, kedy po jeho hladine plávajú trblietavé ľadovcové kryhy je vskutku nádherný.

Kultúrne vyžitie na Islande

Ostrov je prešpikovaný množstvom profesionálnych umelcov. Nech je to dizajn, hudba alebo výtvarné umenie, každý si tu nájde svoje. A môže sa vám pokojne stať, že počas svojho pobytu v Reykjavíku návštevou viac koncertov ako za celý rok. Mnoho koncertov miestnych umelcov je dokonca zadarmo, takže stačí sa len usadiť a vychutnať umelecký zážitok.

Island si jednoducho zamilujete a pri ceste naspäť vám hlavou určite budú tmoliť myšlienky, či ste videli všetko. A radi sa tam vrátite znova, aby ste preskúmali ďalšie časti tejto vo všetkých ohľadoch výnimočnej krajiny.

Reykjavik - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Island - keď príroda maľuje na neba
Flymeto - Island - keď príroda maľuje na neba
Prečo vycestovať do Európy s nami?
  1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  2. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 Hovoríme vaším jazykom 1.5 miliónov hotelov do 10s Predávajte vlastné zájazdy

Často kladené otázky o pobyte na Islande

Kde kúpiť letenky na Island?

Najvýhodnejšie lety z Bratislavy môžete nájsť v našim online vyhľadávači. Odporúčame túto letenku.

Ako dlho trvá let na Island?

Doba letu z Bratislavy na Island trvá u priamych letov 4 hodiny. Doba cesty závisí na prestupoch a v priemere sa pohybuje medzi 6 a 15 hodinami.

Vzdialenosť z Bratislavy je 2.800 km.

Platia nejaké cestovné obmedzenia na Islande?

Od 19.2.2021 je novo nevyhnutné sa preukázať negatívnym PCR-testom už pri nastúpení cesty na Island (nástupu do lietadla). Test nesmie byť starší ako 72 hodín. Od polovice januára 2021 ďalej musia všetci cestujúci prichádzajúci na Island absolvovať pri vstupe do krajiny ďalšie PCR-test, na ktorý nadviaže 5-6 denné karanténa. Jej ukončenie sa viaže na negatívny výsledok druhého PCR-testu. Ak je PCR-test po prílete pozitívny, je cestujúci povinný zotrvať v karanténe v určenom karanténnom zariadení. Zrušená bola možnosť vyhnúť sa testovania na hranici absolvovaním 14 dennej karantény. Vstupné PCR-testy po príchode do krajiny sú pre všetkých cestovateľov zdarma.


Súvisiace články

Kategórie