Maastricht mesto zábavy

New Yorkom na bicykli
New Yorkom na bicykli
Severná Amerika · New York - USA
Čtěte více

psie pláže

Víkendy v dvoch do 20.000 Sk
Užite si tak trochu iný víkend so svojím partnerom. V týchto európskych metropolách sa s trojdňovom výletom (2 noci) pre 2 osoby vojdete do 20 000 Sk. A to vrátane leteniek, ubytovania, jedla, návštevy hlavných pamiatok aj nejakej tej kávy s dezertom na záhradke reštaurácie v historickom centre. Sumy sú orientačné a vychádzajú z priemerných cien leteniek a ubytovania, reštaurácií a hlavných pamiatok v meste. Záleží len na vašom vkuse, čomu dáte prednosť.
Čtěte více

Víkendy pre dvoch

umelec Banksy

Čo do príručnej batožiny nepatrí
Bezpečnostná kontrola je vždy trochu stres. Niekde vás nechajú prejsť rýchlo, inde vás dôkladne skontrolujú. Čo môžete urobiť, aby ste ju prešli čo najrýchlejšie? Predovšetkým sa vopred dostatočne pripravte. Cestovanie len s príručnou batožinou má mnoho výhod. Na druhej strane do nej potrebujete dostať všetko. A to môže byť pri kontrole problém. Rozhodne nechajte doma všetky zakázané veci. Medzi tie patria celkom pochopiteľne zbrane, výbušniny, chemikálie, basebalové pálky, náradie ako vrtáky a píly alebo cepíny a mačky na lezenie.
Čtěte více

JetSurf
(Jet) surfovať sezóna je tu
Už ste počuli o motorizovanom surfovaní? Takýto motosurf nepotrebuje vlny, môžete s ním jazdiť na mori rovnako ako na rybníku. Navyše dokáže ísť rýchlosťou až 60 km / h. A vymyslel ho Čech. JetSurf vznikol vlastne ako vedľajší produkt Moto GP. Martin Šula, vynálezca JetSurfu, vtedy svoje vylepšenia pretekárskych motoriek nemohol uplatniť, nezostali ale ležať v dielni. Namiesto toho dal dohromady prvý motorizovaný surf, ktorý potom postupne vylepšoval. Dnes organizuje medzinárodné preteky a jeho JetSurf si zaobstarali celebrity ako Justin Bieber alebo Vladimír Putin.
Čtěte více

Ako ušetriť na výmenných kurzoch, ak odchádzate na dovolenku
Rozdiely v ponukách výmenných kurzov sa veľakrát líšia až o niekoľko desiatok halierov na 1 eure. Za dovolenku tak môžete ušetriť viac ako zanedbateľnú čiastku! Je dôležité meniť peniaze u tých správnych spoločností a v zahraničí potom stačí platiť správnym spôsobom. Najprv sa uistite, že banka, v ktorej ste klientom, ponúka výhodný výmenný kurz. Tu tiež býva rozdiel medzi jednotlivými finančnými inštitúciami, a môže činiť až 0,50 halierov na 1 euro.
Čtěte více