Výhody registrácie u Flymeto
  1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  2. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  3. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
 Hovoríme vaším jazykom
 500 miliónov letov do 10s
 Predávajte vlastné zájazdy
 Tvorte svoje itinerára
 1.5 miliónov hotelov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

(Európa)

Hrad, ktorý zdobí Drakulov kraj

Z diaľky tajomne vyčnievajúce vížky hradu, ktorá je obohnaný hlbokým priekopou nalákajú na prehliadku každého turistu. Hrad Corvin nájdeme v meste Hunedoara v Rumunsku.

K hradu Corvin sa viaže bohatá história dlhá viac ako šesť storočí, o ktorej sa čiastočne dozviete z expozície vnútri. Nielen, že je skvelým turistickým lákadlom, slúžia tiež ako krásna, filmová a rozprávková kulisa.

Vnútri hradu sa nachádza niekoľko desiatok komnát a rad točitých schodísk. Je obohnaný 30 metrov hlbokým priekopou a jediným možným prístupom je brána na konci dreveného mosta, ktorý podopierajú dlhé kamenné piliere.

Dávna história hradu je úzko spojená s rodom Hunayady, z ktorého pochádzal napríklad uhorský kráľ Matej I. Korvín. Ku hradu Corvin patrí aj hradná kaplnka. Celý hradný komplex je zasadený do malebnej, zelenej krajiny známeho Drakulovho kraja.

hrad Bran

Hrad stojí na kopci obklopený stromami v blízkosti obce Bran na dávne hranici medzi Transylvánii a Valašska. Na vlastné oči sa môžete presvedčiť, že onen strašidelný hrad z Bramova románu sa trochu líši od knižného popisu. Avšak sa aj napriek tomu ide o veľmi hojne navštevovanou historickú pevnosť. Avšak skutočný “Drakulov hrad”, dnes už skôr ruina, sa nachádza trochu inde, leží hlbšie v pohorí Fagaraš. Pre veľa turistov je Poienari nepríliš atraktívny pamiatkou. Jedinou prístupovou cestou je zdolanie 1400 strmých skalných schodov, ale za tou skvelou, strašidelnú atmosférou sa sem oplatí vydať!

Vydajte sa letecky za historickými stavbami do Rumunska. zarezervujte aj online a s dostatočným predstihom a ušetrite veľa peňazí!Tagy

Žiadne tagy

Kategórie