Výhody registrácie u Flymeto
  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  2. Silný zákaznícky servis.
  3. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 500 miliónov letov do 10s
 Predávajte vlastné zájazdy
 Hovoríme vaším jazykom
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Tvorte svoje itinerára
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Rio De Janeiro (GIG)

Hor sa do Amazonského pralesa

Amazónie - to je miesto nekonečné zelene, ktorá nie je zďaleka ľuďmi preskúmaná. Toto miesto ukrýva rad živočíchov a rastlín, ktoré sú doteraz ľuďom neznámi. Môžete sa tu stretnúť s domorodými kmeňmi alebo uvidieť ružové delfíny.

Amazónie svet divov

Amazonský dažďový prales je obrovským priestorom, ktorý je pokrytý obrovskou zeleňou a zaplnený mnohých živočíchy. Funguje ako prírodné DNA banka. Žijú tu tisíce druhov zvierat. Napríklad Anakonda, jeden z najväčších druhov zvierat na planéte či jaguár, ktorého nemusíte uvidieť, ale on vidí vás. Je najväčšou mačkovitou šelmou amerického kontinentu, má veľmi dobre vyvinutý čuch a silný stisk zubov. Do Amazónie sa môžete vypraviť aj na prehliadku piraní. Sú pomerne nebezpečným živočíchom, ktorý dokáže zaútočiť aj na človeka, ak je hladný.

Amazonka je najvodnatejší riekou sveta. Jej bežná šírka je 2 - 10 kilometrov, v období dažďov aj 50 km, v ústí až 250 km. Jej presná hĺbka zmeraná nie je, je to niečo okolo 25 - 100 metrov.

Pralesný metropoly Manaus

Manaus je mesto ležiace v srdci Amazónie a jej spojenie so svetom sú obrovská letiská s terminálmi pre osobnú aj nákladnú dopravu. Navštíviť tu môžete budovu Opera Teatro Amazonas, ktorá je mohutnou a neprehľadnú stavbou s kupolou v neorenesančnom slohu. Stojí tu tiež kópie slávne francúzske tržnice Les Halles zvaná Mercado Municipal. Denne jej prejde 15 000 - 40 000 ľudí. Nakúpite tu čerstvé ovocie, zeleninu i ručné výrobky, šperky aj výrobky z drahého dreva. Manaus je považovaný za bránu do Amazónie, odkiaľ tu vyrážajú turisti celého sveta.

Nezabudnite si u nás zaobstarať za najvýhodnejšie ceny.Súvisiace články

Kategórie