Zoznam letísk

  • Letiská Shiphol v Amsterdame (AMS)
  • Letisko Eindhoven (EIN)
  • Letisko Rotterdam (RTM)
  • Letisko Maasticht (MST)
  • Letisko Groningen (GRQ)

Zoznam letísk v Amsterdame

V Amsterdame sa nachádza jedno medzinárodné letisko a tým je Shiphol Airport.

Ako sa dostať z letiska

Vlakom: najrýchlejšie a najlacnejšie sa dostaneme do mesta vlakom. Cestovné stojí menej ako 5 € jedným smerom. Stanica sa nachádza priamo pod príletovou halou letiska. V rozmedzí od 6-24h jazdí minimálne päť vlakov za hodinu, v noci jeden za hodinu. Bežným vlakom sa z letiska na Central Station dostaneme zhruba za 20 minút. Pozor však na vaše batožinu. Nespúšťať z očí.

Autobusom: medzi letiskom a viac ako 100 hotely jazdia autobusy Conexxion Shiphol Hotel Shuttle bus. Jednosmerný lístok sa pohybuje okolo 17 € a jazdí takmer každú hodinu od 6-21h. Všetky cestovné si môžeme zakúpiť v príletovej hale na letisku alebo u vodiča. U vodiča sú samozrejme lístky vždy o trochu drahšie. Autobusy Interliner prevádzkujú priame spojenie s centrom. Linky č.197 a 370, nočné linky č. 97 a 358. Autobusová linka 300 premáva po trase amsterdamskej Zuidtangenty, závažia nás teda na juh mesta.

Taxi: jazda taxíkom do centra stojí niečo medzi 35 - 40 €. Jazdná doba čakania je 20 minút. Informácie na tel .: 020 653 10 00.

Služby na letisku

Wifi je na letisku neobmedzená a bezplatná.

Verejné sprchy, ktoré nájdeme v hoteli Mercur alebo naproti salónika spoločnosti KLM. Sprcha stojí od 17-20 €.

Úschovňa batožiny je umiestnená v príletovej hale medzi časťami 1 a 2. Letisko je dobre značené a všetky potreby nájdeme podľa ukazovateľov. Za úschovu batožiny zaplatíme od 6-12 € podľa veľkosti batožinu na deň.

Amsterdamskej letisko ponúka tiež jednu z najkrajších vyhliadkových terás, ktorú môžeme navštíviť kedykoľvek. Terasa je umiestnená v časti pre verejnosť a je bezplatná. Môžeme ju teda navštíviť aj viackrát.

Colné predpisy

Pri cestovaní v rámci EÚ môžeme dovážať aj vyvážať tovar určený pre osobnú potrebu.

Pre cestujúcich nad 17 rokov sú stanovené limity:

  • 800 cigariet
  • 10l destilátov
  • 90l vína

Clu nepodliehajú suveníry až do celkovej hodnoty 430 €.

Čo ďalej vedieť o Holandsku

Viete všetko pre cestu do Holandska? Je čas vybrať letenku.

vybrať letenku