Holandsko čiže raj cyklistov. Je krajiny ležiace na severozápade Európy. Jedná sa o rovinatú krajinu pretkanou mnohými kanálmi a jazerami. Očarujúce príroda, bohabojná histórie, všehochuť informácií nás láka na toto miesto plné umením, kultúrou, architektúrou i svojou atmosférou. Doprava letecky do Holandska je o mnoho jednoduchšie, než autom alebo vlakom. Lietadlom sme v Holandsku čo by dup, kde si môžeme užiť predĺžený víkend, týždennú dovolenku alebo dlhší pobyt. Z tejto destinácie sa vám rozhodne nebude chcieť domov.

Než začnete nakupovať letenky

Než začnete kupovať letenky, je dobré rozmyslieť si kam chcete letieť. Najnavštevovanejšie destinácií Holandska je Amsterdam, kde sa nachádza letisko Shiphol. Rodné miesto spoločnosti KLM Royal. Medzi ďalšie letisko môžeme zaradiť letisko Eindhoven, Rotterdam, Groningen a Maastricht. Ďalej si musíme vymyslieť plán čo všetko by sme chceli vidieť a zažiť, teda čas, ktorý chceme v Holandsku stráviť a obdobie kedy navštíviť túto malebnú krajinu. Ideálne mesiace pre návštevu Holandska sú máj-august. Vhodným mesiacom je takisto aj septembra, kedy tu je príjemné počasie na trochu turistiky, hoci tu občas prší. Období október - marec je často daždivé, grachty však zamŕzajú zriedkakedy a teploty málokedy klesnú pod nulu. Silný vietor v zime zosilňuje pocit chladu.

Máj-august

Ideálne mesiace pre návštevu Holandska

September

Príjemné počasie na trochu turistiky

Do Holandska

Lety z Prahy do Holandska od 1200 Kč

Amsterdam

Nejnavštěvovanější destinace Nizozemska

Koľko stojí letenka do Holandska

Cenu letenku určuje letecká spoločnosť. Záleží však na nás, koľko chceme do letenky investovať a akú si vyberieme spoločnosť. V prípade, že si zvolíme let s nízkonákladovou spoločnosťou, môžeme sa do Holandska dostať z Prahy približne od 1.500 Sk na osobu so spiatočnou cestou. Priemerná cena letenky do Holandska sa však pohybuje okolo 3.000 Sk za osobu. Všetko záleží na našom výbere a komfortu.

Ceny leteniek do Amsterdamu

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Amsterdamu a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Amsterdam, EUR

Ceny leteniek z Viedne do Amsterdamu

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapest do Amsterdam, EUR

Kedy kupovať letenku do Holandska

Nie vždy platí príslovie “čím skôr, tým lepšie”. Najlepší čas pre nákup leteniek je 3-4 mesiace vopred. Môžeme však naraziť na výhodné letenky pár týždňov pred odletom, ale stáva sa to zriedkakedy.

Najlepšie deň pre odlet do Holandska

Väčšina ľudí chce stráviť predĺžený víkend alebo prázdniny v cudzine. Vhodnou destináciou je tiež Holandsko. Ak ale chcete letieť v období štátnych sviatkov, Veľkej noci, Vianoc alebo letných prázdnin za letenky si trochu priplatíme. Inak v priebehu roka sa ceny veľmi nemenia.

FAQ pre nákup leteniek do Holandska

Pár najčastejších otázok a odpovedí, čo sa týka leteniek do Holandska si zodpovieme nižšie. V prípade, že budete mať nejaký ďalší dotaz, neváhajte nás kontaktovať buď prostredníctvom online chatu alebo cez email.

Aké letecké spoločnosti lietajú do Holandska?

Do Holandska najčastejšie lietajú spoločnosti KLM Royal, ČSA, Easy Jet, Ryanair a Transavia. Narazíme však aj na ostatné letecké spoločnosť ako Lufthansa, Lot, British Airways, Air France a iné. Letisko v Amsterdame slúži často ako letisko pre prestup predovšetkým na zaocenánských rokoch.

Ako dlho trvá let do Holandska?

Priemerná doba letu do Holandska je 1,5 až 2 hodiny.

Kde kúpiť letenky do Holandska?

Letenky do Holandska pohodlne vyhľadajte na našom vyhľadávači. K stráženie tých najlepších cien vám pomôže náš strážny pes, ktorého si možno nastaviť podľa vlastných požadovaných preferencií. V prípade, že si nebudete s nákupom a vyhľadávaním istí, kedykoľvek sa môžete obrátiť na náš zákaznícky servis prostredníctvom online chatu alebo emailu.

Prečo kúpiť letenku u nás?

  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.

  2. Generátor najlacnejších leteniek.

  3. Dostaneme vás bezpečne späť domov.

Čo robiť po pristátí do Holandska

Po pristátí v Holandsku, ak máte chvíľu času, si trochu prejdite letiska. Ak budete pristávať v Amsterdame na Shipholu, tak stačí chvíľka, aby tu človek zablúdil. Nemusíte sa ale báť, letisko je dobre značené. Po pristátí a prevzatí batožiny si nájdete vhodný dopravný prostriedok, ktorý Vás dopraví na miesto, kam potrebujete.

V prípade, že máte objednanej hotel, tak väčšina z nich ponúka aj Hotel Schuttle bus. Autobusy, ktoré jazdia v pravidelných intervaloch Vás väčšinou zdarma dopraví do hotela. Z hlavného letiska Shiphol sa dostaneme najrýchlejšie do centra vlakom (cestovné stojí menej ako 5 € jednosmerne).

Prečo ísť do Holandska

Sever Holandska je známy panenskou prírodou, divoká krása okolia vás nadchne, ak ju budete mať na dohľad navyše z lode, zážitok sa zdvojnásobí. Romantické dedinky a krásne prírodné rezervácie sa vám zapáči na prvý pohľad. Krajina ako z rozprávky, z ktorej sa vám bude tajiť dych, budete sa sem radi vracať.

Populárne kombinácie letov do Holandska

TIP

Aktuálne ceny leteniek pre celú krajinu, skúste kliknutie na odkaz do letenkátoru na letenky z Viedne do Holandska na všetky dostupné letiská alebo letenky z Budapest do Holandska na všetky dostupné letiská.

Čo ďalej vedieť o Holandsku

Už máte letenku do Holandska? Prečítajte si sprievodcu o Holandsku.

Otvoriť sprievodca

Top letenky do Holandska