Výhody registrácie u Flymeto
  1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  2. Silný zákaznícky servis.
  3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 Tvorte svoje itinerára
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Predávajte vlastné zájazdy
 Pohodlné hľadanie
 1.5 miliónov hotelov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Quito (UIO)

Dovolenka pri mori v Mexiku
Stredná Amerika a Karibik · Mexiko
Mar 18, 2021 3 min
Čtěte více

Hojdačka na konci sveta

Ľudí hojdajúcu sa na doske zavesenom na tenké vetve nad 300 m vysokým zrázom by u nás vzbudili pozornosť úradov. Ale toto je Ekvádor. Ktokoľvek je ochotný prekonať nadmorskú výšku 2 600 m, je odmenený detskou radosťou obalenou v adrenalínu a božským výhľadom na sopku, ktorá každú chvíľu môže rozpútať peklo. Práve preto je Casa del Arbol najvyhľadávanejšie atrakcie v Baños.

Hojdačka s výhľadom na erupciu

Casa del Arbol tu nie je len tak pre parádu. Ide o funkčné seizmologický základňu. Tú aj s hojdačkou vlastnými rukami postavil Carlos Sánchez, strážca tunajšie sopky Mt. Tungurahua. Hojdanie mu vraj pomáha relaxovať. Sám pri poslednom besnenie vulkánu v roku 2006 na dva týždne uviazol na vrchole kopca a prežil práve vďaka zázemiu svojej pozorovateľne. O výhľad z hojdačky aj plošiny stromovej základne sa za malý poplatok (2 $) rád podelí s každým, kto príde. A nebojí sa.

Quito - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - pxhidalgo | istockphoto.com
Flymeto - KalypsoWorldPhotography | istockphoto.com
Flymeto - piccaya | istockphoto.com
Flymeto - julianpetersphotography | istockphoto.com
Prečo vycestovať do Južnej Ameriky s nami?
  1. Garancia najlacnejšieho nákupu.
  2. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  3. Silný zákaznícky servis.
 500 miliónov letov do 10s Pohodlné hľadanie Predávajte vlastné zájazdy
istockphoto.com

Adrenalín v rozumných dávkach

Hojdačiek je tu v skutočnosti viac, aj tak si na ne pravdepodobne chvíľku postojím v rade. Zapřeďte pokojne rozhovor s Carlosom. Povie vám všetko o vulkánu, ktorý stráži. A či vám hojdania nad okrajom príde ako živej duše, skúste ďalšie adrenalínové lákadlo, ktoré ku Casa del Arbol pribudlo - zipline.

Všetky cesty vedú do Casa del Arbol

Je hneď niekoľko spôsobov, ako sa k hojdačke dostať. Kto si chce pretiahnuť nohy, berie to pešo a cestou neminie ďalšie lokálne vyhliadku Bellavista Viewpoint. Vrchol ale dosiahnete taky v požičanom aute alebo na štvorkolke, dokonca aj autobusom.

Kde sú turisti, sú samo sebou i podnikavci. Pokiaľ si hore ku Casa del Arbol netrúfnete sami, v okolí podniká niekoľko spoločností, ktoré vás dovezú priamo k hojdačke a zase späť. Odchádzajú niekoľkokrát denne. Počítajte však s tým, že tieto zájazdy sa usporadúvajú vo veľkých skupinách, a to znamená, že s spolu s vami vlastne vezú aj dlhšie front, ktorú si budete musieť vystáť.

nastraženej hojdačka aneb Tahle to nie je, ale

V závislosti na smere, ktorým pôjdete, môžete naraziť na alternatívne stromový domček s hojdačkou, ktoré vznikli na svahu neďaleko Casa del Arbol a trochu možno parazitujú na sláve “hojdačky na okraji sveta”. Aj z nich je však krásny výhľad na okolité národné parky Sangay a Llanganates a cena za kolísaní je polovičná, tak prečo je neskúsiť a zážitky neporovnať. Rozkýva sa a potom pokračujte krátku chodníkom na vrchol.Súvisiace články