Výhody registrácie u Flymeto
  1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 Tvorte svoje itinerára
 Predávajte vlastné zájazdy
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Pohodlné hľadanie
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Seattle (SEA)

Do Tallinnu na valentínsky víkend
Tallinn, čoby metropola Estónska, láka turistov, predovšetkým v zime, na historické centrum Vanalinn, impozantnú krajinu so zamrznutým morom, aj na príjemné, valentínske posedenie ba pri pohári tradičného alkoholu Vana Tallinn. Po prílete do Tallinnu vaše prvé kroky určite budú smerovať do historického centra. V nižšej štvrti mesta obohnané hradbami nájdete hlavné námestie, gotickú radnicu, múzea i jednu z najstarších lekárni v Európe. Horná časť Tompea s dominantou - veža Pikk Hermann, je naozaj krásna, stojí tu aj hradný zámok, v ktorom dnes sídli parlament.
Jan 22, 2016 2 min
Čtěte více

Gum Wall- tak chutí Amerika

Múry oddávna rozdeľovali svet. Tá Berlínska od seba držala ďalej Nemca a Nemcov. Za Stenou nárekov zase stál Boh a pred ňou všetci ostatní. Zato a žuvačky stenu v Seattli spája doslova všetko a všetkých, ako len to populárne lepkavá hmota dokáže. Prastaré žuvačky prisadajú na tehly jedna vedľa druhej a ich niekoľkocentimetrový vrstva spevňuje stenu tak, že by ju ani Pink Floyd nerozbili.

A prečo by to tiež robili? Veď Gum Wall oslavuje to nejameričtější z Ameriky. Ikonickou cukrovinku zosobňujúci slobodu. Žuvanie je sexy. Žuvanie patrí rebelom. Ostentatívnym žuvaním dokazujete, že máte život na háku. Bart Simpson žuje, Elvis žuje a Marilyn Monroe vyfukuje červenými perami bubliny.

Seattle - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - wundervisuals | istockphoto.com
Flymeto - Gum Wall- tak chutí Amerika
Flymeto - Gum Wall- tak chutí Amerika
Flymeto - Gum Wall- tak chutí Amerika
Prečo vycestovať do Severnej Ameriky s nami?
  1. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  2. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  3. Generátor najlacnejších leteniek.
 Hovoríme vaším jazykom Pohodlné hľadanie Tvorte svoje itinerára
SEASTOCK, Jay Boivin, SpVVK | istockphoto.com

Vplyv zákazu žuvanie v divadle na verejný priestor

Žuvačkovo múr vznikla spontánne. Nachádza sa v ulici Post Alley v areáli trhoviska Pike Place Market a náleží divadlu Market Theater. Diváci čakajúce v rade na predstavenie si tú skrátka bez pýtania odkladali, čo by im v šatni nevzali. Na tom, že si žuvačky už akosi zabudli cestou domov vyzdvihnúť, dnes profitujú odvážni YouTuber. Najväčšia výzva tejto atrakcie je totiž vyložená - zistiť, ako chutí Amerika.

Vyskúšate to? Je to ako by ste sa bozkávali s cudzím človekom naprieč časom.

Priemerný Američan skonzumuje viac ako 600 žuvačiek ročne (podľa výskumu z roku 2006 priemerný Čech len 158). Vzhľadom k tomu, že omylom prehltne len niekoľko z nich, ponúka sa otázka, čo robí s tými ďalšími. Predsa umenia. Zo žuvačiek všetkých mysliteľných farieb a chutí tak vznikajú úchvatné mozaiky a pružné kvaple.

Polepovanie múru netrvá dlho. Datuje sa do prvej polovice deväťdesiatych rokov, ktorá bola pre Seattle významná. Vtedy dalo mesto svetovej kultúre hneď dve výdatná sústa - grunge a stenu plnú žuvačiek. Obe vyvolala u mainstreemu prinajmenšom kontroverzné pachuť. Získala ale aj svojich priaznivcov. Kým Cobaina ocenila MTV, a žuvačky múr sa v roku 2009 dočkala zaradenie medzi 5 najzaujímavejších a najšpinavších turistických atrakcií.

Seattle - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Michael Courtne | istockphoto.com
Flymeto - richter foto | istockphoto.com
Prečo vycestovať do Severnej Ameriky s nami?
  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  2. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  3. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
 Predávajte vlastné zájazdy Pohodlné hľadanie Hovoríme vaším jazykom

Vandalizmus: likvidácia múru, alebo jej opätovné budovanie

Rovnako ako každá múr má aj táto dve strany, pričom je vždy dôležité, na ktoré z nich stojíte. Až pôjdete prispieť svojou troškou do mlyna na Gum Wall, citlivej povahy by sa mali radšej držať ďalej. Verte, že po čase aj tá najintenzívnejší pepermintová vôňa rozplynie. A keby len to. Možno že to je dôvod, prečo čelí múr kritike a znechutenie z radov konzervatívnych občanov aj pravidelným nájazdom upratovacie čaty s parnými čističmi.

Nadšenie milovníci žuvačiek múr ale zakaždým znovu obnoví, aby mohla za oslavného cvakanie fotoaparátov opäť pózovať s turistami v celej svojej kráse.Kategórie