Výhody registrácie u Flymeto
  1. Garancia najlacnejšieho nákupu.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Silný zákaznícky servis.
 Hovoríme vaším jazykom
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Tvorte svoje itinerára
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Tbilisi (TBS)

Gruzínska a jej tajomstvo

Starobylá Kolchida sa rozkladala na východnom pobreží Čierneho mora. Uplynula pár rokov a cez dejiny sa prevalila rad vĺn. Dnes sa Gruzínsko spamätáva z minulého režimu a vláda sa snaží prilákať čo najviac turistov. Vyrástla celá rada nových hotelov, bola vybudovaná nová infraštruktúra.

Čiernomorské pobrežie patrí zo severnej časti Abcházsku a juh Adžárii, ktorá je menej separovanú oblastí. Abcházsko ponúka známe letoviská ako Suchumi a Picundo, ale cesta tu je pomerne zložitá, je potreba celá rada povolenie. Adžarsko je súčasťou Gruzínska a môžete sa tu vypraviť kedykoľvek.

Metropolou je Batumi, do ktorého zamieri tisíce turistov ročne. Lákajú je tu nové, moderné hotely a pekné pláže Čierneho mora. Je tu veľmi populárny ubytovanie v súkromí, kedy prídete na vlastnú päsť a zaberiete si ubytovanie u súkromných osôb, za lacné peniaze máte na ubytovanie aj jedlo, čo je veľmi výhodné. Príjemné prostredie umožní tiež spánok v stane.

Gruzínsko ponúka mnohé lákadlá

Nie každý sa príde povaľovať na pláž. Nájdete tu Kaukaz, rad prírodných parkov, kláštory a pevnosti alebo starobylé skalné mesto Upilistsikh, ktoré je úplným unikátom. Pláže sa začínajú rozkladať už päť kilometrov od Tureckej hranice a úplne nekončí. Nájdete ich aj mimo letoviska.

Posledné miesto, kde sa môžete osviežiť pri mori je malá dedinka Anaklia na Abcházsko hranici-nehraničí, ktorá je strážená ruskými mierovými zbormi, ktoré sídli za mostom pri rieke Engure. Okolo Čierneho mora sa rozkladajú Rumunsko, Bulharsko, zo severu Ukrajina, Rusko, na východe Gruzínska, z juhu Turecko. Jeho plocha je 461 000 km2 a hĺbka je 2210 m. Vlievajú sa do neho Dunaj, Dnester, Dneper a Don.

Gruzínsko je krajina plná tajomstiev, iste sa vám tu bude páčiť. Už máte zakúpené?Súvisiace články

Tagy

Kategórie