Výhody registrácie u Flymeto
  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Tvorte svoje itinerára
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Pohodlné hľadanie
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Frankfurt (FRA)

Frankfurt rozhodne nie je nudný!

Frankfurt nad Mohanom je známy hlavne vďaka bankovníctvu a veľtrhom. Je ideálnym miestom na víkendový pobyt a toto krásne mesto vás príjemne prekvapí svojim poriadkom, čistotou a otvorenosťou.

Už pri prílete si určite všimnete siluet moderných výškových budov, ktoré sú v zaujímavom kontraste so staršími ulicami mesta. Práve vo Frankfurte sa nachádza najviac mrakodrapov zo všetkých nemeckých miest. Tunajšia skupina mrakodrapov má príznačný názov Skyline, ktorý má celej Európe ukazovať bohatstvo a silu bankového sektora.

Najvýznamnejším mrakodrapom je bezpochyby sídlo Európskej centrálnej banky - známy ako Eurotower. Ďalším skvostom je Westendtower, ktorý je sídlom nemeckej DZ Bank. Na vrchole 208 metrov vysokého mrakodrapu sa nachádza koruna, ktorá má pripomínať Frankfurt ako historicky významné korunovačné mesto rímskych kráľov. Jedinú verejne prístupnú rozhľadňu nájdete na budove Maintower. Odtiaľ môžete obdivovať mesto z dvojstometrovej výšky. Tento zážitok si rozhodne nenechajte ujsť, naskytne sa vám prekrásny pohľad na celé mesto aj na veľkú časť mohansko – rýnskej aglomerácie. Na 53. poschodí sa nachádza vyhlásená reštaurácia s panoramatickým výhľadom. Najvyššou budovou v celej Európskej únii je Commerzbank Tower.

Budova Messeturm slúži ako výstavisko. V tomto areáli sa koná ročne okolo štyridsiatich veľtrhov napr. najznámejší automobilový IAA.

V obrovskom kontraste s výškovými budovami je historické centrum Altstadt. Jeho najkrajšiu časť tvorí Römerplatz so svojimi nádhernými hrazdenými domami pôsobiacimi stredovekým dojmom, nie sú však väčšinou staršie ako päťdesiat rokov.

Najvýznamnejšou stavbou tohto námestia je radnica Römer, ktorej fasádu zdobia sochy štyroch rímskych cisárov. K voľbám kráľov potom dochádzalo v neďalekom gotickom kostole sv. Bartolomeja. Prezrite si tiež budovu starej opery Alte Oper na námestí Opernplatz, Goethov dom, navštívte Múzeum moderného umenia, Historické múzeum, Židovské múzeum, Kunsthistorické múzeum či Senckenbergov výskumný inštitút, kde sú umiestnené kostry dinosaurov v životnej veľkosti. Ďalšou významnou expozíciou múzea je zbierka vypchatých vtákov, ktorá patrí medzi najväčšie svojho druhu na svete. Určite vás zaujmú pôsobivé exponáty slonov, veľrýb a ďalších morských živočíchov.

Vydajte sa aj s deťmi na dobrodružný víkend plný spoznávania. Letenky sú teraz za akciovú cenu a ako bonus nájdete v našom vyhľadávači aj ponuku na najzaujímavejšie ubytovanie. Letenky je možné s ubytovaním kombinovať ako balíček.

Často kladené otázky o dovolenke pri mori na Kostarike

Kde kúpiť letenky do Frankfurtu?

Najvýhodnejšie lety z Prahy môžete nájsť v našom online vyhľadávači.

Letenky letenky z Viedne na všetky dostupné letiská si môžete kúpiť u nás.Súvisiace články

Tagy

Kategórie