Do Francúzska sa možno vydať v ktorejkoľvek ročné obdobia. Každé má svoje čaro. Klíma vo Francúzsku je globálne mierne, oceánske a podnebie sa tu rozlišujú na štyri klimatické zóny. Záleží však, kde sa nachádzate.

Severné Francúzsko je ovplyvnená Atlantickým Ocana a striedajú sa tu mračná s dažďom. Vďaka otvorenému moru je tu vlhký vzduch a tiež teplé zimy. Západné Francúzsko prináša značnú vlhkosť a časté zrážky hlavne v Bretónsku. Teplotné rozdiely medzi zimou a letom sú malé. Letá sú tu relatívne chladná. Východné Francúzsko je viac kontinentálne. Studené zimy a horúce letá. Na horách napadne značné množstvo snehu. Na jar a na jeseň je Východnej Francúzska sprevádzaná zrážkami a búrkami. V južnom Francúzsku v oblasti Provence sa mrazové dni vyskytujú len zriedka. Prevládajú tu letné suché a horské dni. V zime veje od Álp chladný suchý vietor. Na Azúrovom pobreží býva v zime priemerne 12-14 ° C. Počasie v Alpách je takmer pol roka sprevádzané vysokým množstvom zrážok a snehovou pokrývkou.

Najlepším termínom pre návštevu Francúzska býva koniec apríla. Počasie je tu viac slnečné ako u nás a pre turistiku je to vhodné počasie. V prípade, že sa chcete vydať k Atlantiku, počítajte s tým, že tu býva chladno až do júna. Kúpacia sezóna tu je až do septembra a mnohokrát až do polovice októbra, kedy sa teplota vody pohybuje okolo 20 ° C. Najpríťažlivejšie obdobie pre návštevu Francúzska býva od začiatku marca až po septembri či október.

Pre zimné radovánky sú vhodné zimné mesiace v miestach Álp a Pyrenejí.

Najlacnejšie letenky z Bratislavy do Paríža v kontexte počasí

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Francúzska a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafu získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do , EUR

Počasie v Paríži

Teploty v júli a v auguste vystúpia až k 27 ° C. V januári očakávajte teploty od 1 ° C do 6 ° C. Teplotný priemer jarných a jesenných mesiacov je 11 ° C, v zime je tu teplota okolo 4 ° C. Pre návštevu Paríža je vhodné obdobie od apríla do októbra, kedy zvyčajne panuje slnečné a teplé počasie.

PARIS

Kedy letieť do Paríža

Najpríťažlivejšie mesiacmi pre návštevu Paríža býva od začiatku marca až po septembri či október. Apríl je vhodnou voľbou pre návštevu Paríža. Mesto však priťahuje návštevníkov celoročne. Najintenzívnejšie nápor turistov Paríž zažíva v období Vianoc a Silvestra, Veľkej noci a samozrejme v čase letných prázdnin.

Čo ďalej vedieť o Francúzsku

Viete všetko pre cestu do Francúzska? Je čas vybrať letenku.

vybrať letenku