Najpohodlnejšie a najrýchlejšie sa do Francúzska dopravíme letecky. Vo Francúzsku je niekoľko medzinárodných letísk odkiaľ sa môžeme dopraviť na miesto kam potrebujeme. Francúzsko je jedno z najnavštevovanejších miest v Európe kam ročne zavíta až 70 miliónov turistov. A nie je sa čomu diviť, France ponúka mnoho rôznych dôvodov prečo ju navštíviť. Od krásnej prírody cez piesočné duny, vlny mora vhodné aj na surfovanie, milovníci kultúry a histórie si tu prídu tiež na svoje a hlavne ochutnáte tu pravú francúzsku kuchyňu po ktorej túžia celý svet.

Než začnete nakupovať letenky

Než začneme kupovať letenku je dobré si premyslieť náš približný plán cesty, kam sa chceme pozrieť a ako sa tam dostaneme. Do Francúzska sa môžete vydať v akúkoľvek ročnú dobu. Táto krajina má vždy čo ponúknuť. V lete tu môžeme stráviť krásnu dovolenku na slnečných piesočných plážach, v zime nás očarí zasnežené Alpy, a po celý rok sa môžete vydať za pamiatkami, históriou, či kultúrou napríklad do Paríža. Ak sa však chceme vyhnúť masívnym davom turistov, vyhnite sa letné prázdninové sezóne.

Kedykoľvek

Do Francúzska sa môžete vydať v akúkoľvek ročnú dobu

Zima

V zime nás očarí zasnežené Alpy

Do Francúzska

Lety z Prahy do Francie od 1700 Kč

Do Paríža

Ceny letenek od 3000 Kč

Koľko stojí letenka do Francúzska

Cenu letenky ovplyvňuje destinácie a obdobia. Do Francúzska sa dá dostať približne za 1.500 kč za jeden smer. Pokiaľ si však zvolíme málo frekventované letisko odrazí sa to na cene. Ak budete sledovať ceny leteniek, možno sa dostať na zaujímavé ceny za spiatočnú cestu. Priemerná cena spiatočnej letenky do Francúzska sa pohybuje od 1700 - 3000 Sk.

Kedy kupovať letenku do Francúzska

Letenky do Francúzska je dobré kupovať 2-4 mesiace pred plánovaným odletom. Určite je dobré sledovať akcie leteckých dopravcov, aby cena bola čo najpriaznivejšie.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do , EUR

Najlepšie deň pre odlet do Francúzska

Väčšina ľudí chce stráviť predĺžený víkend alebo prázdniny v cudzine. Vhodnou destináciou je tiež Francúzska. Ak ale chcete letieť v období Veľkej noci, Vianoc alebo letných prázdnin tak si za letenky si trochu priplatíme. Inak v priebehu roka sa ceny veľmi nemenia.

FAQ pre nákup leteniek do Francúzska

Pár najčastejších otázok a odpovedí, čo sa týka leteniek do Francúzska si zodpovieme nižšie. V prípade, že budete mať nejaký ďalší dotaz, neváhajte nás kontaktovať buď prostredníctvom online chatu alebo cez email.

Aké letecké spoločnosti lietajú do Francúzska?

Do Francúzska lieta mnoho spoločností. Prevažne na letisko Charles de Gaulle, ktoré je druhé najväčšie v Európe. V roku 2018 letisko odbavilo 72,2 milióna cestujúcich, čím sa zaradilo na 10. miesto v rebríčku najrušnejších letísk sveta.

Miestny aerolinkou je samozrejme AIR FRANCE, ktorá lieta z Prahy do Francúzska.

Medzi ďalšie aerolinky, ktoré lietajú do Francúzska môžeme zaradiť Ryanair, Easyjet, Eurowings, Vueling, CSA / SmartWings, Alitalia, Iberia, KLM, LOT, Lufthansa, British Airways a Austrian Ailines.

Ako dlho trvá let do Francúzska?

Do Francúzska sa dostaneme za necelé dve hodiny. Let trvá približne 1 h a 40-50 min.

Kde kúpiť letenky do Francúzska?

Letenky do Francúzska pohodlne vyhľadajte na našom vyhľadávači. K stráženie tých najlepších cien vám pomôže náš strážny pes, ktorého si možno nastaviť podľa vlastných požadovaných preferencií. V prípade, že si nebudete s nákupom a vyhľadávaním istí, kedykoľvek sa môžete obrátiť na náš zákaznícky servis prostredníctvom online chatu alebo emailu.

Čo robiť po pristátí vo Francúzsku

Po pristátí vo Francúzsku odporúčame si rozmeniť na letisku pár euro (ak nemáte so sebou z domu). V dnešnej dobe je možné na väčšine miest platiť kartou, ale je dobré mať vždy nejakú kačku po ruke. Potom čo vystúpite z lietadla Vás na letisku navedú k odbaveným batožine, kde si ich vyzdvihnete. Nad pojazdovú dráhou sledujte číslo Vášho letu.

Ďalej si na letisku zistíte ako sa dostať z letiska do centra, vyhľadáte autobusová či vlakové spojenia, prípadne môžete využiť požičovne áut, ak máte v pláne obísť viac miest.

Prečo ísť do Francúzska

Francúzsku navštívi ročne približne 70 miliónov turistov z celého sveta, je totiž na rebríčku najnavštevovanejších krajín sveta. A nie je sa čomu diviť, France ponúka mnoho rôznych dôvodov prečo ju navštíviť. Od krásnej prírody cez piesočné duny, vlny mora vhodné aj na surfovanie, milovníci kultúry a histórie si tu prídu tiež na svoje a hlavne ochutnáte tu pravú francúzsku kuchyňu po ktorej túžia celý svet. Medzi najnavštevovanejšie miesto vo Francúzsku patrí tiež najvyššia hora Mont Blanc, odkiaľ sa nám ponúka prekrásny pohľad na okolitú krajinu. Do Francúzska jazdí rodiny s deťmi, mladé páry, starší ľudia, skrátka je vhodná pre všetky vekové kategórie a toto miesto si zaradíte medzi svoje obľúbené destinácie.

Populárne kombinácie letov do Francúzska

TIP

Aktuálne ceny leteniek pre celú krajinu, skúste kliknutie na odkaz do letenkátoru na letenky z Viedne do Francúzska na všetky dostupné letiská alebo letenky z Budapest do Francúzska na všetky dostupné letiská.

Čo ďalej vedieť o Francúzsku

Už máte letenku do Francúzska? Prečítajte si sprievodcu o Francúzsku.

Otvoriť sprievodca

Top letenky do Francúzska