Výhody registrácie u Flymeto
  1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  2. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  3. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
 Predávajte vlastné zájazdy
 Pohodlné hľadanie
 Tvorte svoje itinerára
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Toulouse (TLS)

Fialkové mesto Toulouse

Francúzi prezývajú Toulouse ružové mesto. Rovnako tak by sa ale mohlo právom vymenovať fialovej po všadeprítomných fialkách.

Toulouse je štvrté najväčšie mesto Francúzska, jeho ulice sú plné mladých ľudí, pretože sa tu nachádza jedna z najväčších univerzít vo Francúzsku, ktorá je zároveň jedna z najstarších v Európe. Schádzajú sa tu pred gigantickým tehlovým palácom Capitole, sídlom mestských radných, s históriou siahajúcou až do 12. stor. Jeho výstavba rovnako ako kopa ďalších domov je z plochej toulouský tehly, ktorej typická farba dala mestu prezývku ružové mesto. Vyrábala sa z ílu z dna rieky Garonne.

Prejdite sa úzkymi uličkami pretkanými malebnými námestiami a obdivujte tieto ružové stavby, ktoré milo kontrastujú s drevenými domami zdobenými bielym kameňom. Navyše sa na každom rohu stretnete s pôvabnými fialkami. Fialky učarovali tiež pani Hélene Vie, otvorila si netradičné obchod - loď na Canal du Midi, kotvia pred vlakovou stanicou Matabiau a zakúpite v nej najrôznejšie výrobky z tejto rastliny alebo s jej motívom. Na lodi si ale tiež môžete posedieť nad fialkovým čajom alebo ochutnať fialkovou zmrzlinu.

Canal du Midi patrí medzi ďalšie hlavné turistické lákadlá Toulouse. Jedná sa o 240 km dlhej technické dielo zo 17. st., Ktoré spojilo Atlantický oceán so Stredozemným morom. Patrí na Zoznam UNESCO.

Nenechajte si ujsť návštevu najväčšie románskej baziliky v Európe. Až vnútri pochopíte, prečo je táto bazilika svätého Saturnina najväčšie v Európe.

Vydajte sa tiež na komentovanú prehliadku do firmy Airbus. Vo vesmírnom interaktívnym parku Cité de l’Espace si potom môžete vyskúšať, ako sa chodí po Mesiaci, obdivovať roboty, ktorí sa pohybujú po Marse, alebo si pozrieť makety vesmírnych rakiet.

Toulouse je naozaj čarovne krásne mesto, my pre vás máme letenky za jedinečné ceny, preto si ich ihneď zarezervujte a leťte poznávať kúsok Francúzska.Súvisiace články

Tagy

Kategórie