Európa je kontinentom nachádzajúcim sa úplne na severnej pologuli a väčšinou na východnej pologuli. Tvorí ju najzápadnejšia časť Eurázie a na severe Atlantiku ju ohraničuje Severný ľadový oceán Oceán na západe, Stredozemné more na juhu a Ázia na východe. Zdroj: wikipedia.org.

Sprievodca po Taliansku
Taliansko leží v južnej časti Európy na Apeninskom polostrove a už dlhé desaťročia patrí medzi obľúbené destinácie v Európe. Celková rozloha krajiny je 301 338 km. Súčasťou Taliansko je aj 458 okolitých ostrovov rozprestierajúcich sa v moriach obmývajúce pobreží Talianska. Osemdesiat z nich je obývaných. Medzi najznámejšie patrí Sicília, Sardínia, Elba, Ischia alebo Capri. Taliansko je krajina plná historických pamätihodností, krásnych a slnečných pláží, ako aj výborného jedla a vína.
Jun 15, 2021
Čtěte více
Sprievodca Francúzskom
Francúzsko sa nachádza v západnej Európe, ktorú omýva kanál La Manche na severe, Atlantický oceán na západe a na juhu Stredozemné More. Francúzsko susedí s Belgickom, Luxemburskom, Nemeckom, Švajčiarskom, Talianskom a Španielskom. K Francúzsku patrí tiež ostrov Korzika. Vo francúzskych Alpách sa nachádza najvyšší bod západnej Európy Mont Blanc. Základné informácie More Kúpacia sezóna tu je až do polovice októbra, teplota vody sa pohybuje okolo 20 ° C.
May 03, 2021
Čtěte více
Sprievodca po Islande
Ak ste suchozemec, ktorého lákajú diaľky a nemôžete sa rozhodnúť medzi dostupnou Európou alebo vzdialenú Amerikou, Island je to pravé miesto, kam sa vydať. Ostrov leží na stredu dvoch tektonických dosiek priamo na pomedzí Severného ľadového a Atlantického oceánu, čiže sa dá povedať, že je presne uprostred. A to je ten pravý kompromis. Základné informácie Turistické vízum Vízum nie je vyžadované Viac informácií Máj až september Najpriaznivejšie, čo sa počasie týka, sú letné mesiace.
Oct 07, 2020
Čtěte více
Sprievodca Ruskom
Rusko je svetovou veľmocou, je najväčšou krajinou na svete. Leží v Európe a Ázii. Od Severnej Ameriky ju oddeľuje úzky Beringov prieliv. Krajina Ruska je väčšinou rovinatá, vyššie hory sú len Elbrus a potom na Sibíri, na východ od Leny. Vedľa Rusov, ktorí sú najväčším slovanským národom je ich vyše 110 miliónov, tu žijú aj ďalšie národy a národnosti, z ktorých najviac je Tatárov a Ukrajincov. Dejiny Ruska sú úzko späté s dejinami východných Slovanov a sú doložené od roku 862.
Sep 27, 2020
Čtěte více
Sprievodca Tureckom
Turecko je stať ktorý leží v Malej Ázii a z malej časti v juhovýchodnej Európe. Nájdeme tu plno známych i menších letovísk, pláží a pamiatok. Turecko sa skladá z Maloasijského polostrova a svojou oblastí dosahuje aj na juhovýchod Balkánskeho polostrova. Dardanely a Bospor sú časťou Turecka, z ktorých je jedna ázijská a druhá európska. Pobrežie je dlhšia ako 8300 kilometrov, zo severu do neho zasahuje Čierne more a na časti juhu Stredozemné more a na časti západu Egejské.
Sep 15, 2020
Čtěte více
Sprievodca po Španielsku
Španielsko je krajina s mnohými aktivitami a krásnou prírodou - od vodných športov, ako je windsurfing, potápanie, vodné lyžovanie a plavba v člnoch, cez jazdu na koňoch, golf, tenis až po nákupy starožitností, umelých perál či čipiek. Španielsko sa môže chváliť tiež zábavou, kultúrou, ako sú býčie zápasy, karneval či Flamenco festival. Turistov tiež očarí krásne pláže, čisté more, rozmanitá príroda a chutí gastronómie. Základné informácie o Španielsku Turistické vízum Vízum nie je vyžadované.
Jul 18, 2020
Čtěte více
Sprievodca po Holandsku
Nizozemsko alebo Holandsko? Holandsko, Holandsko Holland, je názov stredozápadnej časti a historického územia Holandska, ktorý sa často, nie však správne, používa pre označenie celého štátu. Sever Holandska je známy panenskou prírodou, divoká krása okolia vás nadchne, ak ju budete mať nadohled navyše z lode, zážitok sa zdvojnásobí. Romantické dedinky a krásne prírodné rezervácie sa vám zapáči na prvý pohľad. Krajina ako z rozprávky, z ktorej sa vám bude tajiť dych a budete sa sem radi vracať.
Jul 12, 2020
Čtěte více
Sprievodca Anglickom
Anglicko nie je len Londýn. Vydajte sa za jeho hranice. Prejdite sa po pobrežných útesoch, navštívte rozprávkové hrady a veľkolepá panské sídla alebo sa len túlajte zapadnutým uličkami a objavujte typickú architektúru. deň zakončite v tradičnej anglickej krčme u vyhláseného vrchne kvaseného piva alebo trebárs u pravého anglického čaju. Záleží na vás. Už balíte? Základné informácie o Anglicku Turistické vízum Vízum nie je vyžadované Viac informácií Celoročne Počasie je k cestovanie vhodné celý rok viac o počasí Váhy Kurz sa pohybuje okolo 30 Sk za 1 libru Viac informácií Letenky od 1500 Sk Cena letenky z Prahy Viac informácií Prečo ísť do Anglicka Anglicko vás bude baviť v akomkoľvek ročnom období!
Jul 05, 2020
Čtěte více