Výhody registrácie u Flymeto
  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  2. Garancia najlacnejšieho nákupu.
  3. Generátor najlacnejších leteniek.
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Pohodlné hľadanie
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Istanbul (IST)

Vianoce na pláži pri západe slnka
Stredná Amerika a Karibik · Svätý Martin
Oct 18, 2021 2 min
Čtěte více

Dovolenka v Turecku

Turecko leží v Malej Ázii a z malej časti v juhovýchodnej Európe. Nájdete tu plno krásnych veľkých letovísk, ale aj tých menších. Prekrásne pláže a pamiatky Vás určite uchvátia. Pobrežie je dlhšie viac ako 8300 km, zo severu do neho zasahuje Čierne more z južnej strany Stredozemné more a v poslednom rade zo západu more Egejské. Veľká časť turistov pri návšteve Turecka mieri na Tureckú a Egejské riviéru.

Turecko je čarovná krajina

Najväčším mestom Turecka je Istanbul, európske veľkomesto so všetkou modernosťou. Je dobré sa do Istanbulu pozrieť aspoň na chvíľu. Ak je niekde na svete križovatka dejín alebo civilizácií, tak je to práve tu. Pohľady na Bospor sú proste kúzelné. V Istanbule sa dá dobre nakupovať, keď zmiznete z turistických bazárov a idete do nejakých normálnych obchodov. My Vám môžeme odporučiť kompletný balíček Fly And Stay Airport Hotel s letenkou.

Ak však hľadáte pokojné letoviska s hotelmi, budete mať rozhodne z čoho vyberať, prevažne z tých ktoré sa nachádza v kúzelnej prírode Egejskej a Tureckej riviéry. Jedny z týchto najpopulárnejších oblastí, ktoré sú vyhľadávané turistami sú napr. Bodrum, Cesme, Fethiye alebo Kemer.

Neďaleko mesta Bodrum môžete vidieť ďalší z divov antického sveta, zvyšky starovekého veľkomesta Efes. Vo svojej dobe to bývalo hlavné mesto najbohatšie rímskej provincie Asia. Zo zachovaných pamiatok tu môžete vidieť napríklad Chrám svätej Panny Márie, Celsovu knižnicu, gymnasion, amfiteáter, veľkú časť helénskeho opevnenia aj pozostatky slávneho Artemidinho chrámu.

Istanbul - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Dovolenka v Turecku
Flymeto - Dovolenka v Turecku
Flymeto - Dovolenka v Turecku
Flymeto - Dovolenka v Turecku
Prečo vycestovať do Európy s nami?
  1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  2. Garancia najlacnejšieho nákupu.
  3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 Tvorte svoje itinerára Pohodlné hľadanie Hovoríme vaším jazykom

Ölüdeniz to je krištáľovo čistá modrá lagúna s bielou plážou vyhlásená za národnú rezerváciu, ktorú Turci považujú za svoj klenot. Sláva tejto najčastejšie fotografovanej pláže ďaleko prekračuje jej hranice. Znalci ju totiž radia medzi najkrajšie pláže sveta.

V Turecku si prídu na svoje aj milovníci surfovanie na polostrove Cesme, ktorý je obklopený krásnymi plážami s viditeľným morom, ktoré ponúka krásne vlny. Jazdia tu tiež rodiny s deťmi na pokojnú dovolenku. Každý rok toto miesto navštevuje cez tisíce surferov a jachtárov. Samozrejme že táto pláž nie je jediná, ďalší z mnohých obľúbených patrí napr. Pláž Ladies Beach, ktorá sa nachádza neďaleko Cesme.

Na jednu z najobľúbenejších pláží sa môžete zastaviť napr. Do Kemeru, ktorý obsahuje krásny jemný piesok, s ktorým sa tiež radi vybláznia deti. Nájdete tu veľa vynikajúcich reštaurácií. Turecká kuchyňa sa radí medzi jedny z najbohatších na svete. Je veľmi rozmanitá a v jednotlivých tureckých regiónoch sa od seba pokrmy výrazne odlišujú. Základnými surovinami tureckej kuchyne je baranie, jahňacie a kuracie mäso, ryby a morské plody, pšenica, ryža a čerstvá zelenina a ovocie.

Flymeto - Dovolenka v Turecku

Často kladené otázky o dovolenke pri mori v Turecku

Kde kúpiť letenky do Turecka?

Najvýhodnejšie lety z Bratislavy či Viedne môžete nájsť v našom online vyhľadávači.

Letenky letenky z Viedne do Turecka na všetky dostupné letiská si môžete kúpiť u nás.

Ako dlho trvá let do Turecka?

Doba letu z Viedne do Turecka=2 hodiny a 40 minút. Vzdialenosť z Viedne=1808 km.

Platia nejaké cestovné obmedzenia v Turecku?

Každý návštevník Turecka musí podstúpiť RT-PCR test na ochorenie covid-19, a to buď najdlhšie 72 hodín pred príletom do destinácie, alebo až po prílete. Všetci cestujúci musia vyplniť zdravotný formulár (48-12 hodín pred odletom). Formulár je dostupný v niekoľkých jazykoch a vypĺňa sa bez diakritiky. Po vyplnení formulára sa automaticky vygeneruje kód (tzv. HES kód), ktorý je nutný pre návštevu úradov, bánk, nákupných centier aj väčšiny reštaurácií v destinácii. Formulár môže byť vyžadovaný taktiež pri vstupe do krajiny.

Výnimky z testovania pre odlet do Turecka:

Deti, ktoré nedosiahli vek 6 rokov.

Osoby, ktoré majú dokončenej očkovanie proti ochoreniu covid-19 a preukážu sa platným medzinárodným certifikátom s QR kódom, keď od poslednej dávky uplynulo najmenej 14 dní pred odletom do Turecka.

Osoby, ktoré sa preukážu potvrdením od lekára v anglickom jazyku o prekonaní ochorenia covid-19 v posledných 6 mesiacoch.

Populárne kombinácie letov do TureckaSúvisiace články

Kategórie