Výhody registrácie u Flymeto
  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  2. Garancia najlacnejšieho nákupu.
  3. Silný zákaznícky servis.
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Pohodlné hľadanie
 Predávajte vlastné zájazdy
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Mexico City (MEX)

Dovolenka pri mori v Mexiku

Dejiny Mexika sú veľmi starobylé a poskytujú spústy tajomných príbehov. K najslávnejším civilizáciám Mexika patrí mayská - určite už ste počuli o mayskom kalendári - a aztécka. Krásna atmosféra Karibiku, tajomstvo dávnych civilizácií a príroda na dosah sú momentálne veľkým turistickým lákadlom. Mexiko je v súčasnosti 11. najľudnatejším štátom sveta a prekročilo 120-miliónovú hranicu počtu obyvateľov. Jeho úradným jazykom je španielčina, ale v mnohých štátoch Mexika sa hovorí domorodými jazykmi, ako je nahuatl či mayština. Je to tým, že tu stále žije niekoľko desiatok indiánskych kmeňov, ktoré používajú svoj vlastný jazyk, ale nie je sa čoho obávať, v rekreačných oblastiach sa dohovoríte anglicky.

Najkrajšie a najobľúbenejší pláže v Mexiku sa nachádzajú na polostrove Yucatán.

Mexiko a Covid

Mexiko je otvorené cestovanie. Pri príchode nie je nutné poskytnúť negatívny test PCR, alebo dodržať karanténu. Väčšina letovísk žiada o vyplnenie zdravotných dotazníkov. Cestujúci do krajiny musia vyplniť čestné vyhlásenie - formulár - o zdravotnom stave a naskenovať QR kód, ktorý si vygenerujú pri príchode do krajiny.

Cesta lietadlom do Mexika

Priamy let z Európy do Mexika trvá asi 11,5 hodiny. Z Prahy či Viedne doba cesty závisí na prestupoch a v priemere sa pohybuje medzi 15 a 20 hodinami.

Ubytovanie v Mexiku

Mexiko ponúka mnoho variantov ubytovanie, od najlacnejších izieb, až po luxusné rezorty. Ak by ste šli radi strednou cestou, môžeme vám ponúknuť napríklad:

Štvorhviezdičkový hotel Hotel Metropol alebo trojhviezdičkový hotel Casa Continental

Flymeto - Dovolenka pri mori v Mexiku
Flymeto - Dovolenka pri mori v Mexiku

Jedlo v Mexiku

Mexická strava patrí k veľmi zdravým a diétnym kuchyniam, jej základ tvorí zelenina, strukoviny a ovocie. Mexická kuchyňa je veľmi pestrá, aromatický a pikantné. Tradičnými jedlami je kurča, moriak a bravčové mäso, z polievok potom sú veľmi obľúbené sopa de lima, čo je kurací vývar ochutený citrónom. Slávnostným národným jedlom je mole poblano - varená morka alebo moriak s hustou hnedou omáčkou z čili, korenia, orieškov a horkej čokolády. K svetovo najznámejším mexickým alkoholickým nápojom patrí tequilla, ktorej spôsob pitia je povznesený na tradičné rituálne obrad.

Kam vyraziť v Mexiku

Zrúcanina mayského mesta, Chichen Itza, na mexickom polostrove Yucatán je zaradená na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Patrí tiež k novodobým siedmim divom sveta. Ak idete do Mexika, toto miesto musíte rozhodne navštíviť. Celé oblasti dominuje pyramída a chrám boha Kukulkána El Castillo. Na každej strane pyramídy je 91 schodov, čo spolu s posledným stupňom dáva dohromady číslo 365 ako je dní v roku. Hoci sa na vrchol možno nedostanete, aj tak je prehliadka El Castillo Chichen Itza zážitkom.

Ak vás lákajú mayské pamiatky, je polostrov Yucatán miesto pre vás. Ohromí vás nádherné ruiny a národné parky i kilometre bielych pláží a neuveriteľná jaskynné jazerá, tzv. Cenotes, ktoré sú ideálne na potápanie.

Pobrežné mesto Cabo San Lucas je jedným z obľúbených turistických miest. Pohľad na krásne pláže s bielym pieskom je naozaj zážitkom. Cabo je tiež rajom pre milovníkov surfovania a potápania. Najobľúbenejšie tunajšie turistickou atrakciou je skalný útvar El Arco de Cabo San Lucas, ktorý vyčnieva z tyrkysového mora. O tomto miestu sa v Mexiku rozpráva rad legiend.

Nechajte sa unášať na tajomných vlnách krajiny menom MEXIKO.

Flymeto - Dovolenka pri mori v Mexiku


Súvisiace články

Kategórie