Výhody registrácie u Flymeto
  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  2. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 Tvorte svoje itinerára
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Predávajte vlastné zájazdy
 Pohodlné hľadanie
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Cairo (CAI)

Hrad, ktorý zdobí Drakulov kraj
Z diaľky tajomne vyčnievajúce vížky hradu, ktorá je obohnaný hlbokým priekopou nalákajú na prehliadku každého turistu. Hrad Corvin nájdeme v meste Hunedoara v Rumunsku. K hradu Corvin sa viaže bohatá história dlhá viac ako šesť storočí, o ktorej sa čiastočne dozviete z expozície vnútri. Nielen, že je skvelým turistickým lákadlom, slúžia tiež ako krásna, filmová a rozprávková kulisa. Vnútri hradu sa nachádza niekoľko desiatok komnát a rad točitých schodísk. Je obohnaný 30 metrov hlbokým priekopou a jediným možným prístupom je brána na konci dreveného mosta, ktorý podopierajú dlhé kamenné piliere.
Mar 27, 2016 2 min
Čtěte více

Dovolenka pri mori v Egypte

Je to krajina, ktorá vás očarí svojimi starobylými pamiatkami v údolí Nílu, rušnými tržnici a zložitými uličkami starej Káhiry, nekonečnými plážami a pestrými koralovými útesmi Červeného mora, alebo svojou bohatou kultúrou a výborným jedlom. Pokiaľ chcete uniknúť ruchu veľkomesta, vydajte sa do púšte, surfovať na vlnách, odpočívať v oázach, alebo môžete celú noc sledovať mliečnu dráhu. Nezabudnite na Sinajský polostrov, kde na vás čakajú kláštory v horách, malebné kaňony a ten najfarebnejšie podmorský svet. Táto krajina je známa predovšetkým vďaka starovekej civilizácii a niekoľkých svetovo presláveným monumentom, ako sú napríklad pyramídy v Gíze a Veľká sfinga.

Flymeto - Dovolenka pri mori v Egypte

Dovolená u moře Egypt, moře

Letenka

Zpáteční let pro 1 osobu z Prahy do Káhiry za 11 863 Kč

Ubytovanie

Jedlo v Egypte

Egyptská kuchyňa kombinuje arabské, stredomorskej a francúzskej chute. V malých vydlaždičkovaných jedálňach môžete väčšinou bez obáv a lacno ochutnať typické jedlá ako ful - fazuľa dochutené cesnakom, cibuľou a citrónom, Kosař - zmes ryže, cestovín, šošovky a cibule v pálivé paradajkovej omáčke, a ten najlepší falafel na svete, alebo si vyberte z mnohých druhov rýb a morských plodov. K mäsu sa zvyčajne podávajú mezze (šaláty a dipy) - hummus, baba ghanoush, plnené listy viniča, alebo slizké, ale chutí zelená polievka Molokhia.

Kam vyraziť v Egypte

Nemôžeme začať inak ako jediným starobylým dochovaným Divom sveta. Tým sú pyramídy v Gíze - miesto, kde boli v minulosti krematóriách významné osobnosti, predovšetkým potom panovníci. Najvýznamnejšou je nepochybne Cheopsova pyramída, ktorá meria necelých 140 metrov.

Obrie akvárium a zároveň múzeum morskej biológie nájdete v obľúbenom letovisku Hurghada. Okrem samotného akvária, ktoré sa môže pochváliť zhruba 4 mil. Litre vody a viac ako stovkou zvierat, sa prejdete aj umelo vytvoreným dažďovým pralesom.

Obľúbené Údolie kráľov nájdete na západ od Luxoru. Posvätné pohrebisko tých najvýznamnejších osobností vtedajšej spoločnosti, tj. Faraónov a aristokracie sa rozprestiera na západnom brehu Nílu. Nutné podotknúť že verejnosti sú prístupné niektoré z tu nájdených hrobov, vrátane slávnej Tutanchamonovej.

Flymeto - Dovolenka pri mori v Egypte

Dovolená u moře Egypt, pláž

Flymeto - Dovolenka pri mori v Egypte

Dovolená u moře Egypt, potápění

Populárne kombinácie letovSúvisiace články

Tagy

Kategórie