Výhody registrácie u Flymeto
  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  2. Silný zákaznícky servis.
  3. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
 Tvorte svoje itinerára
 Hovoríme vaším jazykom
 500 miliónov letov do 10s
 Pohodlné hľadanie
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
Letenky
Odkiaľ

Bratislava (BTS)   Budapest (BUD)

Kam

Cairo (CAI)

Dovolenka pri mori v Egypte

Je to krajina, ktorá vás očarí svojimi starobylými pamiatkami v údolí Nílu, rušnými tržnici a zložitými uličkami starej Káhiry, nekonečnými plážami a pestrými koralovými útesmi Červeného mora, alebo svojou bohatou kultúrou a výborným jedlom. Pokiaľ chcete uniknúť ruchu veľkomesta, vydajte sa do púšte, surfovať na vlnách, odpočívať v oázach, alebo môžete celú noc sledovať mliečnu dráhu. Nezabudnite na Sinajský polostrov, kde na vás čakajú kláštory v horách, malebné kaňony a ten najfarebnejšie podmorský svet. Táto krajina je známa predovšetkým vďaka starovekej civilizácii a niekoľkých svetovo presláveným monumentom, ako sú napríklad pyramídy v Gíze a Veľká sfinga.

Flymeto - Dovolenka pri mori v Egypte

Dovolená u moře Egypt, moře

Letenka

Zpáteční let pro 1 osobu z Prahy do Káhiry za 11 863 Kč

Ubytovanie

Jedlo v Egypte

Egyptská kuchyňa kombinuje arabské, stredomorskej a francúzskej chute. V malých vydlaždičkovaných jedálňach môžete väčšinou bez obáv a lacno ochutnať typické jedlá ako ful - fazuľa dochutené cesnakom, cibuľou a citrónom, Kosař - zmes ryže, cestovín, šošovky a cibule v pálivé paradajkovej omáčke, a ten najlepší falafel na svete, alebo si vyberte z mnohých druhov rýb a morských plodov. K mäsu sa zvyčajne podávajú mezze (šaláty a dipy) - hummus, baba ghanoush, plnené listy viniča, alebo slizké, ale chutí zelená polievka Molokhia.

Kam vyraziť v Egypte

Nemôžeme začať inak ako jediným starobylým dochovaným Divom sveta. Tým sú pyramídy v Gíze - miesto, kde boli v minulosti krematóriách významné osobnosti, predovšetkým potom panovníci. Najvýznamnejšou je nepochybne Cheopsova pyramída, ktorá meria necelých 140 metrov.

Obrie akvárium a zároveň múzeum morskej biológie nájdete v obľúbenom letovisku Hurghada. Okrem samotného akvária, ktoré sa môže pochváliť zhruba 4 mil. Litre vody a viac ako stovkou zvierat, sa prejdete aj umelo vytvoreným dažďovým pralesom.

Obľúbené Údolie kráľov nájdete na západ od Luxoru. Posvätné pohrebisko tých najvýznamnejších osobností vtedajšej spoločnosti, tj. Faraónov a aristokracie sa rozprestiera na západnom brehu Nílu. Nutné podotknúť že verejnosti sú prístupné niektoré z tu nájdených hrobov, vrátane slávnej Tutanchamonovej.

Flymeto - Dovolenka pri mori v Egypte

Dovolená u moře Egypt, pláž

Flymeto - Dovolenka pri mori v Egypte

Dovolená u moře Egypt, potápění

Populárne kombinácie letovSúvisiace články

Tagy

Kategórie