Výhody registrácie u Flymeto
  1. Generátor najlacnejších leteniek.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 500 miliónov letov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Predávajte vlastné zájazdy
 Pohodlné hľadanie
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

(ZNZ)

Surfovanie
Svet na najlepších vlnách
Letisko · Agadir · AGA
Jun 25, 2021 3 min
Čtěte více

Dovolenka pri mori na Zanzibare

Zanzibar je rajom na zemi, ktorý je obklopený krásou azúrovo priezračného mora, koraly, belavú piesočnou plážou a svojou špecifickou vôňou korenia, ktorá sa line naprieč celým ostrovom. Plantáže s korením, ktoré majú na Zanzibare svoju históriu, Vám umožní sa nechať uniesť vôňou čerstvého klinčeka, muškátového orieška a škorice hneď v prvom minútach po prílete.

Flymeto - Dovolenka pri mori na Zanzibare

Západ slnka - Zanzibar, Tanzánia

Zanzibar sa teší vysokej obľube najmä v posledných mesiacoch v čase covidové krízy. Jeho uvoľnená politika a život bez obmedzenia láka mnoho európskych turistov. A nie je sa čomu diviť.

Lieta na Zanzibar a koronavírus

Zanzibar nevyžaduje žiadne negatívne testy pri vstupe na svoje územie, a preto sa podmienky budú odvíjať od leteckej spoločnosti a miesta prestupu, ktoré si zvolíte. Odporúčame spojenie z Viedne s Ethiopian Airlines, nielen že je cenovo výhodné, ale ak je prestup v Etiópii, nie je potrebný žiadny test na covid ani pri návrate. Čo neplatí pre lety napr. Cez Dubai s Emirates alebo Qatar Airlines.

TIP

Odporúčame spojenie z Viedne s Ethiopian Airlines.

Vízum na Zanzibar

Okrem letenky však budete potrebovať aj víza, ktoré si môžete vybaviť na letisku pri prílete. Ak sa chcete vyhnúť dlhému čakanie, odporúčame si víza vybaviť vopred online. Cena je 50 USD.

Počasie na Zanzibare

Hlavná sezóna je tam skoro celoročne, ale v polovici marca už začína obdobie dažďov, ktoré trvá do mája. Preto si musíte poponáhľať a zbaliť kufre okamžite, alebo si ešte pár mesiacov počkať 😊

TIP

Zaujímavá letenka na 12 nocí od 10. mája Vám zaručí ideálnu dĺžku na oddych i spoznávanie kultúry a ostrova.

Pláže na Zanzibare

Pri hľadaní ubytovania by ste mali mať na pamäti, že východné pobrežie - oblasť Matemwe, Kiwengwa, Jambiani - sa vyznačuje veľkými odlev. Ak teda plánujete stráviť celé dni na pláži kúpaním v mori, odporúčame Vám severné pobrežie oblasť Nungwi a Kendwa.

Osobne si myslím, že aj východné pobrežie má svoje čaro a prechádzky po pobreží v čase odlivu sú niečím výnimočné, ak preferujete rušné miesta a celodenné kúpanie v mori, určite si vyberte inú oblasť. Najlepšie je však kombinácia 😊 a na tú je vhodné si prenajať auto, aby ste boli dostatočne flexibilné.

Európa - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Dovolenka pri mori na Zanzibare

Pláž - Zanzibar, Tanzánia

Flymeto - Dovolenka pri mori na Zanzibare

Pláž - Zanzibar, Tanzánia

Prečo vycestovať do Afriky s nami?
  1. Silný zákaznícky servis.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
 Hovoríme vaším jazykom Predávajte vlastné zájazdy Pohodlné hľadanie

Doprava na Zanzibare

Cesty na Zanzibare, okrem hlavného ťahu, sú hrozne rozbité, a preto sa mnoho turistov prenajatie auta vyhýba. Nie je to však až tak hrozné, autá sú tu 4x4, takže po pár dňoch keď si na cesty a spôsob jazdy zvyknete, budete radi, že máte voľnosť a nemusíte sa všade prepravovať taxíky.

Tiež je dôležité si uvedomiť, že na riadenie Vám nestačí normálny vodičský preukaz (ani medzinárodná), riadenie auta musíte mať povolené zo Zanzibaru. To Vám vopred vybaví požičovňa áut. Toto povolenie stojí cca 15 USD, a preto, ak plánujete zapožičanie auta, je lepšie to urobiť na viac dní. Cena auta sa pohybuje zhruba 25 USD na deň.

Ubytovanie na Zanzibare

Ak sa rozhodnete pre východné pobrežie, na pobyt odporúčame napríklad:

AHG Waridi Beach Resort & Spa

alebo lacnejší variant

Waikiki Zanzibar Resort

Určite nevynechajte výlet na ostrov Mnemba, kde môžete šnorchlovať a ak budete mať šťastie, tak budete plávať s delfínmi 😊

Ak predsa len patríte k tým, čo vyhľadávajú väčšie ruch, rozhodne zavítajte na sever do Nungwi a Kendwa, kde sú fantastické pláže a blízke koralové útesy, ktoré sú ideálne pre potápanie. Miestni obyvatelia tu tiež založili korytnačí rezerváciu, kde ošetrujú poranené korytnačky a ďalšie morské obyvateľov, ktoré následne navracia do prehriatych vôd Indického oceánu.

Odporúčané hotely oblasti Kendwa:

Kendwa Rocks Beach Hotel nebo Sunset Kendwa

V Nungwi napríklad hotel: Amaan Nungwi Hotel

Bez ohľadu na to, ktorú oblasť si vyberiete, dovolenku na Zanzibare určite neoľutujete. Ľudia sú tam priateľskí, ústretoví a deti usmievavé. Pozdravu Jambo, vipio a Hakuna Matata si skoro privyknete. Je však dôležité si uvedomiť, že je to Afrika, a hneď za hotelom na Vás budú číhať zničené chatrče a neupravené cesty, ale aj poznávanie takých zákutia má svoje čaro a domov si poveziete ďalší z mnohých zážitkov, ktoré Vás na tejto dovolenke čakajú .

Často kladené otázky o dovolenke pri mori na Zanzibare

Kde kúpiť letenky na Zanzibar?

Najlepšie spojenie letecky zo strednej Európy je letenka z Viedne s Ethiopian Airlines, s prestupom v Etiópii.

Nielen, že je cenovo výhodné, ale ak je prestup v Etiópii, nie je potrebný žiadny test na covid ani pri návrate. Čo neplatí pre lety napr. Cez Dubai s Emirates alebo Qatar Airlines.

Ako dlho trvá let na Zanzibar?

Dĺžku letu ovplyvňuje hlavne dĺžka prestupu. Sobotňajší večerný let s Ethiopian Airlines trvá 6 hodín z Viedne do Adis Abeby, tu prestup 4 hodiny a odtiaľ 2 h 35 min do Zanzibaru.

Potrebujem na Zanzibar vízum?

Okrem [letenky](/sk/letenky/PRG; VIE/ZNZ) budete potrebovať aj víza, ktoré si môžete vybaviť na letisku pri prílete. Ak sa chcete vyhnúť dlhému čakanie, odporúčame si víza vybaviť vopred online. Cena je 50 USD.

Prečo letieť na Zanzibar s nami?

  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.

  2. Generátor najlacnejších leteniek.

  3. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.Súvisiace články

Kategórie