Výhody registrácie u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  2. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Tvorte svoje itinerára
 Pohodlné hľadanie
 Hovoríme vaším jazykom
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Palma Mallorca (PMI)

Dovolenka pri mori na Malorke

Mallorka, najväčší ostrov Španielska ležiace v západnej časti stredozemného mora, je obľúbenou prázdninovou destináciou turistov, ale aj španielskej kráľovskej rodiny. Mallorka je oveľa viac, než krásne pláže a turistické strediská. Poďte si prečítať, čo všetko na vás pri návšteve tohto ostrova čaká.

Hlavné mesto je pre mnohých ľudí prekvapením. Palma je krásna, štýlová, sofistikovaná a pritom roztržitá. Polovica obyvateľov si užíva najlepších reštaurácií, obchodov a nočných klubov a druhá potom umeleckú scénu a kaviarne. Dominantou hlavného mesta je gotická katedrála Panny Márie, ktorá vystupuje z mestských hradieb, ale radosť vám určite urobí aj prechádzka krásnymi historickými uličkami, ktoré ústia do malebných námestí.

Flymeto - Dovolenka pri mori na Malorke

Letenky z Prahy od 850 CZK

[Hotel Palladium](/sk/hotel-detail/BKPMIASS/2021-06-19/2021-06-26? Osoby=1)

Kam vyraziť na Malorke

Jedným z hlavných dôvodov, prečo je Mallorka tak obľúbená, sú jej úžasné dlhé biele pláže s desiatkami malebných skalnatých zátok. Piesočné pláže nájdete na všetkých pobrežiach, okrem západu, kde dominujú útesy a skaly. Tiež je plná zábavných vodných parkov, pre väčšinu vekových kategórií. Na celom ostrove si môžete vybrať z množstva aktivít, ktoré vám spríjemnia pobyt. Vyskúšať môžete golf, zažiť dobrodružstvo medzi korunami stromov, paintball alebo go-Karting. Ak preferujete hory, vydajte sa na skaly a užívajte si rozmanitosť skál pri lezení alebo si užite výhľady zo skál na bicykli.

Príroda na Malorke

Kým sa ostrov môže pochváliť asi 200 jaskynnými systémami, dvaja z nich sú považované za najpôsobivejšie v Európe. Ak chcete vidieť nádherné stalaktitové a stalagmitové útvary, vydajte sa na východné pobrežie Mallorky a vydajte sa na jednu z prehliadkových trás Cuevas del Drach alebo Cuevas de Artà.

Modré more skrýva pod svojou hladinou farebné poklady, ktoré ho robia rajom pre potápačov. Najlepšie lokality pre šnorchlovanie a potápanie sú okolo juhozápadného ostrova, ktorý láka skalné povahou dna a veľkým množstvom morských živočíchov. Na ostrove nájdete veľké množstvo stredísk pre potápanie, kde je možné zúčastniť sa kurzu a požičať si výbavu.

Na Malorke je celkom šesť chránených prírodných parkov, z ktorých štyri sú na hlavnom ostrove, jeden na každom rohu jeho pobrežie a dva malé ostrovčeky. Všetky majú čo ponúknuť, od krásnych bielych piesočných pláží v Mondragó, pozorovanie vtákov v S’Albufera, alebo prechádzky po drsnej krajine prírodných rezervácií Llevant a Serra Tramuntana. Každý z prírodných parkov ponúka ideálne útek z turistických oblastí a ponúka užiť si krásne vyhliadky a skvelé pešie chodníky.

Jedlo

Na Malorke môžete navštíviť hneď niekoľko reštaurácií držiacich michelinskou hviezdu. Vďaka kuchárom, ktorí naberajú skúsenosti v najlepších reštauráciách po celom svete, dochádza k postupným inováciám tradičných receptov. Jedným zo spôsobov, ako takéto jedlo ochutnať, je degustačné menu, ktoré väčšina reštaurácií ponúka. Typickým obľúbeným spôsobom stravovania na Malorke je Tapas, čiže malé občerstvenia či jednohubky. Tapas ponúka veľké množstvo variácií zvyčajne plnené papričky jalapenos, kozí syr s grilovaným baklažánom alebo sušená šunka s melónom.

Často kladené otázky o dovolenke pri mori na Malorke

Kde kúpiť letenky na Mallorcu?

Najvýhodnejšie lety z Prahy a Viedne nájdete v našom online vyhľadávači.

Ako dlho trvá let na Mallorcu?

Doba letu z Prahy na Mallorcu=rokov trvá približne 2,5 hodiny. Vzdialenosť z Prahy=1 965,9 km

Platia nejaké cestovné obmedzenia na Mallorcu?

Španielsko vyžaduje od všetkých osôb, ktoré pricestujú do krajiny letecky či po mori z rizikových oblastí negatívny výsledok PCR testu (RT-PCR, možné tiež TMA alebo “iného testu založeného na zodpovedajúcich molekulárnych technikách”, nie však testy antigénne!) Na COVID-19 . Výsledok testu sa nevyžaduje od osôb mladších ako 6 rokov.


Súvisiace články

Kategórie