Výhody registrácie u Flymeto
  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 Pohodlné hľadanie
 500 miliónov letov do 10s
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Rhodes (RHO)

Ako sa stavia Boeing?
Skvelé zrýchlené video, ktoré zachytáva celý proces výroby lietadla Boeing 777.
Jun 30, 2009 1 min
Čtěte více

Dovolenka na Rhodose

Jeden z najobľúbenejších a najpopulárnejších Gréckych ostrovov vás naláka nielen na krásne pláže, reštaurácie plné výborných tradičných jedál, ale napríklad aj na archeologické náleziská. Ostrov je ideálnym miestom na oddych a zároveň skvelým miestom pre tých, ktorí hľadajú akčnú dovolenku! So svojimi sýto zelenými kopcami, bohatými údoliami a radom zlatých piesočných pláží je Rhodos skutočne ideálnym miestom na dovolenku.

Hlavné mesto Rhodos ponúka moderné aj staré časti. V novej časti je rad obchodov, hotelových komplexov i firiem. Ľudia tu žijú ako inde v Európe. Historická časť mesta skrýva mnoho pamiatok a prúdia sem tisícky turistov. Stará časť je pamiatka UNESCO. Obopínajú ju staré kamenné hradby a nájdete tu mnoho byzantských aj antických pamiatok. Významné pamiatky si môžete prezrieť pri jazde malým vláčikom.

Staré mesto

Keď navštívite jedno z najväčších stredovekých miest v Európe, čoskoro vám bude jasné, že Staré Mesto je mozaikou rôznych kultúr a civilizácií. Málokedy má návštevník šancu preskúmať dvadsaťštyri storočí histórie pri prechádzaní stredovekými hradbami. Úzke uličky, kamenné múry, brány, minarety, fontány, a námestia vám dajú pocit, že ste vstúpili do stredoveku.

Flymeto - Dovolenka na Rhodose

Nové mesto

Za hradbami Starého Mesta leží “nové” mesto s nádhernými benátskymi, neoklasicistickom a modernými budovami. Medzi zaujímavé budovy, ktoré sú pripomienkou talianskeho obdobia na ostrove, patrí pošta, ktorú postavil taliansky architekt Florestano di Fausto, Kostol Zvestovania Panny (Evangelismos Church), národné divadlo alebo radnica.

Flymeto - Dovolenka na Rhodose

Údolie motýľov

Vďaka vlhkému a sviežemu podnebiu tu každoročne prilietajú tisícky motýľov prástovníka kostihojového. Nechajte sa pohltiť atmosférou neporovnateľnej krásy s bujnou vegetáciou. Pozorovanie motýľov pri prechádzke po tunajších cestičkách položených cez miestnu riečku vám vyrazí dych.

Flymeto - Dovolenka na Rhodose

Windsurfing a kitesurfing

Ak hľadáte aktívnu dovolenku, je pre vás vhodná oblasť na najjužnejšej časti ostrova, ktorá je obľúbeným miestom pre windsurfing a kitesurfing. Dediny v tejto oblasti boli postavené v stredoveku, niektoré ešte skôr a stále si zachovávajú svoj tradičný ráz. Miestni obyvatelia zachovávajú svoj miestny dialekt, tradičné zvyky a dokonca aj tradičnú výzdobu svojich domov. Vydajte sa po starých cestách a objavte čarovnú krajinu, ktorá omladí vaše telo aj dušu a môžno skúsite aj windsurfing na tunajšej pláži Prasonisi.

Flymeto - Dovolenka na Rhodose

Pláže

Grécky ostrov Rhodos je jednou z najobľúbenejších európskych destinácií, ktorá je vyhľadávaná milovníkmi slnka a pláží. Tu je zoznam niekoľkých z nich.

Glystra

Nenechajte si ujsť krásnu malú pieskovú pláž Glystra, jeden zo skrytých drahokamov východného pobrežia. Táto pláž je zasadená medzi stromami, ktoré vám ponúknu pocit súkromia, ktorý veľmi často na mnohých plážach na Rhodose chýba.

Rhodes - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Dovolenka na Rhodose
Flymeto - Dovolenka na Rhodose
Prečo vycestovať do Európy s nami?
  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  2. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  3. Generátor najlacnejších leteniek.
 Pohodlné hľadanie Hovoríme vaším jazykom Predávajte vlastné zájazdy

Traganou

Na tejto menšej kamienkovej pláži nájdete jedno z najlepších kúpaní na ostrove. Krištáľovo čistá voda s jaskyňami, ktoré môžete preskúmať, vás úplne uchváti. Pláž Traganou sa nachádza medzi Faliraki a dedinou Afandou a je skvelým miestom k úniku z davu.

Pefkos

Piesok v Pekfosu je jedným z najkrajších na ostrove. Užite si tunajší mäkký zlatý piesok s plytkými tyrkysovými vodami, ktoré sa na brehu vlní v malých vlnkách. Malú nevýhodou je fakt, že Pefkos je obľúbené letovisko a tak tu býva dosť turistov.

Tsambika

Ak strávite na Rhodose len krátku dobu, Tsambika je jedným z najlepších miest k návšteve. Táto piesočná pláž si stále zachováva divoký a úžasný ráz.

Agathi

Menej známa pláž je krásna Agathi. Leží neďaleko od malej rybárskej dediny Haraki a je to jedna z najlepších piesočných pláží na ostrove. Má všetko, čo dokonalá grécka pláž potrebuje - zlaté piesky, plytké vody ideálne pre deti a pár taverien, kde si môžete dať napríklad klasické grécke jedlá.

Flymeto - Dovolenka na Rhodose

Počasie na Rhodose

Ostrov Rodos má typické stredomorské podnebie s miernymi zimami, horúcimi letami. Najviac slnečných dní a teplého mora si však užijete od júna do polovice septembra.

Let na Rhodos a koronavírus

Je potrebné mať PCR-test starý maximálne 72 hodín, vystavený v anglickom jazyku s uvedením mena cestujúceho a čísla jeho cestovného dokladu alebo oficiálny národný certifikát o vykonanom očkovaní v anglickom jazyku, ak uplynulo minimálne 14 dní od zavŕšenie vakcinácie. Tieto povinnosti sa nevzťahujú na deti do 10 rokov.

Ďalej je potrebné pred príletom na Rhodos vyplniť elektronicky formulár Passenger Locator Form (PLF) https://travel.gov.gr/#/ na základe ktorého obdržíte QR kód. QR kód slúži pre náhodné testy na Covid-19, ktorý môže byť cestujúcemu vykonaný pri vstupe do Grécka.

Často kladené otázky o dovolenke na Rhodose

Kde kúpiť letenky na Rhodos?

Na Rhodos sa z Viedne dostanete priamým letom.

Pre nájdenie najlepšieho ideálneho letu nás kedykoľvek kontaktujte.

Ako dlho trvá let na Rhodos?

Priemerná doba letu je 2 hodiny a 30 minút. Vzdušná vzdialenosť Viedeň - Rhodos je 1627 km.

Potrebujem na Rhodos vízum?

Vízum netreba. Občania SR môžu vstupovať a zdržiavať na území Grécka bez zvláštnych obmedzení. Okrem letenky budete potrebovať len platný doklad totožnosti.

Prečo letieť na Rhodos s nami?

  1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.

  2. Garancia najlacnejšieho nákupu.

  3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.Súvisiace články

Kategórie